Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkahelyet válasszam?...

Melyik munkahelyet válasszam? A biztosat, vagy amiről még nincs információm?

Figyelt kérdés

Két hete voltam egy állásinterjún, szerdán jeleztek, hogy felvennének. A fizetés nem rossz, de saját laptopot kellene használni bizonytalan ideig, a munka is elég monoton. Mivel akkor még más nem volt kilátásban, így azt mondtam elvállalom és kedden kezdenék.

Szerda délelőtt elmentem még egy másik interjúra, ha már le volt egyeztetve. Egy kisebb cég, de az interjúztatók szimpatikusabbak voltak, a fizetésről csak annyi ideig esett szó, míg megkérdezték mennyit kérnék és miért épp ennyit. A munka sokkal érdekesebbnek és színesebbnek tűnik, arról nem is beszélve, hogy szakmailag úgy láttam többet lehetne fejlődni, ami a későbbi karrier szempontjából fontos.

Ma értesítettek erről a helyről is e-mailben, hogy szívesen látnának csapatukban, és mivel az ügyvezető külföldön tartózkodik, így kedden délután kellene bemennem megbeszélni a részleteket, tehát a fizetés is akkor derül csak ki.


Szerintetek mit tegyek? Az első már teljesen biztos, megfelelő fizetéssel, míg a másodiknál csak reménykedhetek, hogy megadják, amit kértem.


2017. ápr. 27. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármikor, indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhatsz.


Szóval nyugodtan elkezdhetsz dolgozni a biztos helyen, ha bejön a másik, másnap átmész oda

2017. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem kezdhetek el: kedden kezdenék A helyen és kedden kell menni B helyre is megbeszélni a részleteket. Így a kettő üti egymást, tehát mindenképp választani kell, mivel az első nap mégse mondhatom, hogy bocsánat, le kell lépnek délelőtt kb. 2-3 órára.
2017. ápr. 27. 17:48
 3/5 A kérdező kommentje:
*délután
2017. ápr. 27. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:

hát... pedig kb pont ezt mondanám azzal a megjegyzéssel, hogy már hónapok óta megvan az időpontod orvosoz vagy bármi, de másnap bepótolod.


esetleg a másik helyen szólnék, hogy 2 órával később legyen az interjú

2017. ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, végülis eljátszható, hogy orvoshoz kell mennem. Ugyanakkor ott van az is, hogyha szerdán kezdeni kéne B helyen, akkor A helyre mikor viszem be a felmondásomat? Vagy mit mondok, miért csak csütörtökön kezdenék, mikor az interjún azt mondtam, hogy bármikor tudok kezdeni?

Illetve említettem, hogy B egy kisebb cég, ha leadom a tb könyvem és látják benne, hogy mondjuk tegnap 1 napot dolgoztam, nem valószínű, hogy jó színben tüntet fel, mivel az interjún azt mondtam, hogy nem dolgozom most és nincs is beadva máshova a jelentkezésem.

Ezen kívül nem jellemző a cégekre, hogy rögtön az első napon kiállítják a munkaszerződést, tehát A akár azt is mondhatja az egy napos felmondásom után, hogy ott sem voltam.

2017. ápr. 27. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!