Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » NAgy cégnél vagyok, rengeteg...

NAgy cégnél vagyok, rengeteg a túlóra (és pénzügyi felelőség, egyszeru alkalmazottként, nem vezető pozició) A túlórából nem fizetnek semmit. Ki hogy kezeli ezt? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Szóval elég nagy cégnél dolgozok, stratégiai beszerzés, beszerzés területen. Túlórát nem fizetnek ki. Havi kb-20-40 túlórám van. Hétvégén felhivógatnak céges ügyekkel, hétköznap hazamegyek este 8kor is gyakran felhvnak, mondván ezt meg ezt el kell intézni. Bónusz rendszer semmi, túlóra pénz semmi, lecsúsztatás semmi.

Ti mit csináltatok ilyen helyzetbe?Illetve nálatok is ilyen a helyzet?

Néha már nagyon kivagyok, hogy hétvégén is céges emaileket kell figyelni mert ha van vmi sos dolog és nincs elintézve leb..nak mint állat.

Nálatok ez hogy megy?

És hogy birjátok? (ez angyon érdekelne)


(felmondani nem nagyon akarok, vidéki nagy város, de azért nincs annyira sok másik hely)



2017. máj. 7. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

nem dolgoznék ilyen helyen.


Hétvégén nem venném föl a telefont.


Nem járnék be túlórázni, ha nem fizetik ki.



Nálunk úgy megy, hogy minden ki van fizetve rendesen, mert a többség másnap be se menne, ha csak 1 órát is elcsalna a cég!

2017. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Keress mást és ne vedd fel a telefont munkaidőn túl!

Ha reklamálnak, akkor mondd, hogy dugás közben tiltja az etikett a telefonálást, nem fognak többé kérdezősködni

2017. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Ez elég gyakori, nálunk is ugyanez volt az előző munkahelyemen, ahonnan végül eljöttem, de nem emiatt.

Sok helyen gondolkodnak úgy, hogy a munkaidőnek csak kezdete van, vége nincs. Azt kell mérlegelni, hogy talalsz-e másik helyet, ami jobb.

2017. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. Szellemi munkakőrbe vagytok? Ha igen ok.

Mert nálunk fizikaikat kifizetik ha benn kell túlórázni, de a szellemieket nem.

Egyébként ha nem veszem fel telefont vagy nem maradok benn a cégnek iszonyat vesztesége képződik. Nem túlzok néha 100 milliós nagyságrendről van szó.

iszonyat.....

2017. máj. 7. 17:10
 5/16 A kérdező kommentje:

jah és azt mondják ,persze nem baj ha nem veszem fel, de utána hivjam vissza őket. Mert a folyamatok nem állhatnak le...nagyon stresszes tud lenni, hogy gyakorlatilag nem tud az ember pihenni és folyamatosan a telefonját meg levelezését kell figyelni...

Komolyan jobb lenne néha egy egy muszakos tesco árúfeltöltő munka....

2017. máj. 7. 17:25
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

ha ekkora a veszteség, akkor meg főleg hagyni kéne őket...okosabb munkáltató belátja, hogy ha nem fog téged kifizetni, akkor a cég fog rosszul járni.


nálunk is teljesen normális a helyzet, még a ki nem vett szabadságot is kifizetik év végén...máshol meg ugye szinte köteleznek, hogy csúsztasd le, mert nem fizetnek egy fillért se.

2017. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy a bajom az hogy azt nem tudom mindehol ez van-e...persze hallok hireket innen onnan...

de kb olyanon akad ki egy két haverom hogy havi max 10 plusz órája van és azt is lecsúsztatja....és hogy mennyire ki van készülve.

2017. máj. 7. 17:42
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

kb a 14. munkahelyemen dolgozom 1998 óta, eddig egy ilyen munkahelyem volt

válts! mert különben tönkre megy az egészséged én 3,5 éve kezdtem egy ilyen munkahelyen, egy év alatt úgy leamortizálta az egészségem, hogy még mindig nem jöttem teljesen helyre, pedig 2,5 éve normális munkahelyem van

2017. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
ja és idén leszek 40, szóval nem az a probléma, hogy öreg vagyok
2017. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy gondolom, hogy ülj le a főnököddel és beszéljétek át ezeket a dolgokat, egy valamire való főnők egy ilyen helyzetben meghallgatja a problémádat és olyan döntést hozz, amivel tehermentesíthet téged.

Dolgoztam én is ilyen cégnél és természetesen van olyan szituáció amikor felveszem hétvégén is a telefont és elérhető is vagyok, de mindez csak előre megbeszélt keretek között. (szabadságon egyáltalán nem veszem fel, de meg szoktam adni, hogy hol tudnak elérni).

Ha nagyon nagy a probléma akkor vegyen fel vagy csoportosítson át valakit a cégnél, hogy bizonyos munkafolyamatok alól mentesüljél vagy az új személy is legyen betanítva, hogy mikor mi a teendő és tényleg csak a fontos teendő esetén értesítsenek téged.

Én úgy gondolom, mivel egy elég felelősség teljes munkakörben vagy, ezért a főnököd is kíváncsi a véleményedre, visszajelzéseidre, hogy a cég megfelelően tudjon működni.

Amennyiben a főnököd ezt nem tudja megérteni vagy nem hajlandó kikérni a véleményedet és teljesen elzárkózik, akkor érdemes lenne egy új munkahelyet keresned.

Ahol én dolgoztam, ott nem a főnőkkel volt probléma, hanem egyszerűen a munka nem tetszett nekem. (logisztika, angol és német nyelven).


(Halkan jegyzem meg, hogy a hírekben nem a CEU-t kéne egyfolytában hangoztatni, hanem a munkatörvény könyvének változtatását, ami miatt gyakorlatilag korlátlanul dolgoztathat majd a munkáltatód, mivel szinte teljesen eltörli a túlórát, ennek ellenére szerintem ebben a pillanatban olvastál erről először.)


A szellemi munka egyébként sokkal fárasztóbb, mint a fizikai. Én dolgoztam mindkét munkakörben és a fizikait sokkal könnyebb kipihenni, míg a szellemi fáradtság kipihenéséhez nem minden esetben elég a hétvége. Ebből kifolyólag ha a fizikai munkások túlóráját kifizetik, akkor a te esetben is természetesnek kellene lennie, mivel a felelősség terén nem kis különbségek vannak.

2017. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!