Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés nélküli szabadság...

Fizetés nélküli szabadság jogosítvány miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Színházban dolgozom, ami azt jelenti, hogy hétfőtől szombatig reggel 9-től este 10-ig bent vagyok. A vasárnap szabad mindig. Plusz a nyár, június közepétől, szeptember elejéig. Most csinálom a jogosítványt, viszont ha csak egyszer is megbukok valamiből, már nem lesz meg szeptemberig, utána pedig esélytelen, hogy ilyen munkabeosztás mellett sikerüljön, tudjak órákat venni. Arra gondoltam, hogy ha nem sikerülne, 1 vagy maximum 2 hónap fizetés nélküli szabadságra mennék, de jobban utánaolvasva nem olyan egyszerű ez. Ilyen indokkal mennyire esélyes, hogy kiröhögnek, és visszaküldenek dolgozni, mondván, hogy felejtsem el az egészet? Köszönöm szépen!


2017. máj. 21. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a munkaidő-beosztás nem tűnik legálisnak. Ez majdnem a kétszerese a heti 40 órának, tartósan, az Mt. ilyet nem enged, ahogy azt sem engedi, hogy tartósan csak heti 1 pihenőnapod legyen. (Az nem segít, hogy van 2,5 hónap szabadság a nyáron, hiszen ez nem mentesít a maradék 9,5 hónapra.)


Szóval ezek után nem tudom, milyen lehet a munkáltató, mennyire lesz partner a fizetés nélküli szabadságban, ha alapvető szabályokat nem tart be. Mindenképpen csak akkor lehetséges, ha a munkáltató belemegy, nem kényszerítheted rá semmilyen címszóval.


Amúgy ez valami állami színház legalább, ahol ennyire tiszteletben tartják a munkajogot?

2017. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, állami, de hivatalosan csak 10-14 és 18-22 a munkaidő, amit próbával töltünk. 14 és 18 között persze az ember lót-fut, intézi a próbákkal kapcsolatos dolgokat, hogy minden flottul menjen, tehát ugyanúgy bent gürizik, csak mondjuk ez a jelenléti íven nem látszik.
2017. máj. 21. 14:23
 3/21 anonim ***** válasza:

1-es, éves munkaidő keret van, a kormány most akarja 3 évesre felemelni.

Amúgy a színházban valóban így van - az évadban dolgozza le az ember a nyári szabadidőt is - amire viszont meg ugyanúgy fizetést kap.


Kérdezőnek: dolgoztam színházban: nem reális, hogy évad közben fizetés nélküli szabadságot adjanak. Ezzel szemben régen hallottam olyanról - nem tudom, még van-e - hogy pl. ha vezetésből buksz meg, akkor lehet hajnalban is órákat venni. Szerintem inkább munka mellett próbáld megoldani, akár már most, előre szólva a vezetőségnek - akkor lehet, jobban partnerek lesznek benne, mintha egyszer csak ősszel előállsz azzal, hogy el akarsz menni fizetés nélkülire... Lehet, utána már vissza se kell menned... :-(

2017. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

# 3


A munkaidőkeret sem enged meg ilyesmit. Ennyi erővel, ha az embert 7/24-ben folyamatosan munkára köteleznék, mondván, hogy nyugi, csak 4 hónapot kell így dolgoznod, a maradék 8-ban szabadságod van, az úgy rendben is lenne?

2017. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Most akarnék szólni, hogy biztos, ami biztos, de én november elejéig nem dolgoznék. :/ Talán még így nem késő. Előttem egy csaj 1 évre ment el fizetés nélkülire, mondván, hogy neki nyugodt körülmények kellenek a teherbe eséshez, mert évek óta próbálkoznak, és semmi. Megadták neki. Aztán végül is már nem ment vissza.
2017. máj. 21. 15:38
 6/21 anonim ***** válasza:

Osztott foglalkoztatás és munkaidő keret lesz ez

Megspékelve törvénytelen fizetetlen túlórá al

Itt nem fizetés nélküli szabit kell kérni, hanem felmondani, de lwgalább is a 14-18 ig tartó szünet alatt nem dolgozni ( akkor elmehetsz vezetni is)

2017. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Ne hülyéskédj már, hogy két és fél hónap nem elég.

Meg kell beszélni az oktatóval, hogy már a szabi másnapján mész Kreszből, aztán egy hét alatt le lehet tudni a rutint, de akár 2 nap alatt, hiszen 10 óra csak

Utána vizsga és marad két hónapod a forgalmi vizsgára, amit két hét alatt röhögve..

2017. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, egy nap csak 2 órát vehetek maximum, és olyan leterhelt az autósiskola, hogy örülhetek, ha egy héten tudok 3-4 órát vezetni. Azért hozzájuk mentem, mert ők a legjobbak.


14 és 18 között meg ha nem dolgozom, akkor nem haladnak a dolgok, káosz lesz, többet ártanék, mint amennyit használok. Mondhatnám, hogy bocs, én nem dolgozom napi 8 óránál többet, ki is rúgnának, mert nem végzem a feladatom.

2017. máj. 21. 16:03
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, ha 13 óra kell 8 órányi munka elvégzéséhez, akkor vagy rohadt hatékonytalanul dolgozol vagy pedig a munkaadód szarik rá, hogy 1,5-2 ember munkáját végzed.


Keress normális állást! Ez rabszolgamunka így!

2017. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
Sok oktató dolgozik már akár reggel 7-től is, én is mente ilyenkor vezetni.
2017. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!