Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés nélküli szabadság...

Fizetés nélküli szabadság jogosítvány miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Színházban dolgozom, ami azt jelenti, hogy hétfőtől szombatig reggel 9-től este 10-ig bent vagyok. A vasárnap szabad mindig. Plusz a nyár, június közepétől, szeptember elejéig. Most csinálom a jogosítványt, viszont ha csak egyszer is megbukok valamiből, már nem lesz meg szeptemberig, utána pedig esélytelen, hogy ilyen munkabeosztás mellett sikerüljön, tudjak órákat venni. Arra gondoltam, hogy ha nem sikerülne, 1 vagy maximum 2 hónap fizetés nélküli szabadságra mennék, de jobban utánaolvasva nem olyan egyszerű ez. Ilyen indokkal mennyire esélyes, hogy kiröhögnek, és visszaküldenek dolgozni, mondván, hogy felejtsem el az egészet? Köszönöm szépen!


2017. máj. 21. 14:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem, a 8 órába a próbákkal kapcsolatos teendők nincsenek belekalkulálva, napi 8 órában csak az a dolgod, hogy ott ülj a színházi próbán, de a meló oroszlánrésze még ez után jön. Nem csak én, de a többi ugyanebben a pozícióban lévő kollégám is ezt csinálja, volt, hogy elkéstünk az esti próbáról, és csak negyed 7 felé értünk oda, mert nem végeztünk mindennel.


Szeretjük, imádjuk a munkánk, nyilván ezért dolgozunk ott, ez nem titok. Engem fiatalon, függetlenül nem zavar, hogy bent élek, élvezem is, de a jogsit azért szeretném megcsinálni. Nem mondom, hogy tuti nem lesz meg szeptemberig, de fel kell készülni erre is.

2017. máj. 21. 16:17
 12/21 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért kéne erre 2 hónap (!) szabadság?!


Ha esetleg nem sikerülne végezned vele akkor úgy időzíted a vezetési órákat, hogy:

- reggel legyen munka előtt (pl. 7-től 9-ig és az oktató a melóhelyednél tesz ki)

- Hétvégén legyen (rengeteg oktató dolgozik hétvégén is)

- Nap közben amikor elvileg nincs munkaidőd oda időzíted.


A vizsgára meg kiveszel egy azaz 1 db rendes szabadnapot, ami amúgy is jár. Voilá...

2017. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ezzel az évad közben lévő vezetéssel munka mellett az a gondom, hogy nem a szülővárosomban dolgozom, hanem 200 km-el arrébb. Mikor dolgozom, ott élek, de nyáron 2-3 hónapig itthon vagyok, és itt is kezdem el. Olyanba nem szeretnék beleesni, hogy elkezdem itt, ismerős utakon, összeszokunk az oktatóval is, autóval is, aztán majd szeptemberben befejezem egy forgalmi szempontból idegen városban, új oktatónál új autóval. Azért lett volna jó ez a fizetés nélküli szabi, mert akkor itthon tudtam volna maradni, egy helyen megcsinálni.
2017. máj. 21. 16:21
 14/21 A kérdező kommentje:

Tudom, elég speciális helyzet, erre keresnék valami jó megoldást.


Tavaly például egy kollégámnak meg tudták oldani, hogy ne dolgozzon szeptembertől, csak októbertől, de az sem volt hivatalos, csak a főnök jófejségén múlott, és szerencsésen jöttek ki a dolgok, beosztások.

2017. máj. 21. 16:22
 15/21 anonim ***** válasza:

"Szeretjük, imádjuk a munkánk, nyilván ezért dolgozunk ott, ez nem titok."


Hát igen, aki életében nem dolgozott még színházban, az nem tudja elképzelni, hogy ez nem úgy működik, hogy 10-14-ig meg 18-22-ig aztán leteszem a lantot, hanem ez egy életforma, egy szerelem, fanatizmus, mindegy, ki minek hívja. :-) (3-as vagyok)


Ha így áll a helyzet, hogy 200 km-re vizsgázol, akkor meg igyekezz nyáron nagyon a vezetés tanulásával, gyakorlásával és mondd meg az oktatónak, hogy nem buktathat meg, mert akkor elveszíted a munkádat is :D

Ha meg végképp nem megy, akkor 1 hónapot talán még meg tudnak oldani...

Ha nem vagyok indiszkrét, akkor netán kellékes vagy? :-)

2017. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

De jó fej a főnököd, kiadta a kollégának a neki járó szabikat meg a törvénytelen, fizetetlen túlórák töredékét


Számolj kicsit!

40 órában kellene hetente dolgoznod és van 20 munkanap szabid ill heti két pihenőnapod- ez a törvényes, ehelyett heti 80 órát dolgozol egy pihenőnappal és évi 104 pihenőnap és 20 szabadság helyett van 52 pihenőnapod és a nyáron éppen, hogy megvannak a maradék pihenő és szabadnapjaid, ha több szabid van már, mint 20, az még ki se jön.

2017. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ja és a fizetett ünnepekről ne is beszéljünk
2017. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Rendezőasszisztens vagyok :)


Tudom, utolsó, nem egy leányálom meg családcentrikus meló, de ez szerelem. Nem panaszkodni jöttem ide, meg lázadni a melóhelyem ellen, hanem a jogsis kérdésre megoldást találni. Családanyaként, feleségként valószínűleg le kell mondanom erről a munkahelyről, de most jól vagyok így.

2017. máj. 21. 16:44
 19/21 anonim ***** válasza:
Akkor KRESZ-t és elsősegélyt intézed el még a munkahelyednél és aztán jó előre beszéljétek le a helyi autósiskolával, hogy neked ennyi időd van, úgy szervezze az oktató, hogy heti többször KELL vezetned ha törik ha szakad. És imádkozz, hogy ne hasalj el a forgalmi vizsgán.
2017. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A kresz vizsgám május 30-án lesz, eü-t a vezetéssel párhuzamosan csinálom majd. Próbálom majd az oktatóba sulykolni, hogy nem igazán érek rá augusztus végénél tovább, de persze, ehhez nagyon ügyesnek is kell lenni. Kiszámoltam, ha megbukok vagy kreszből vagy forgalmiból, már nem lesz meg addig. Szóval csak próbálok keresni valami biztos B tervet, ha rosszul sülnek el a dolgok.
2017. máj. 21. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!