Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ledolgozott napomat nem...

Egy ledolgozott napomat nem akarja kifizetni a főnököm - ezt megteheti?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban 12 napot dolgoztam. Egy nap (ami a 13. lett volna) nem álltam ki, mert közbejött valami. Szólni sem tudtam neki. Azt mondta, hogy egy ledolgozott napom le lesz vonva. Tehát nem 12 napot, hanem 11 napot fizetne ki. Ezt megteheti? Ha megteszi, mit tehetek ellene? Hova forduljak?
2010. máj. 17. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvben nem.

Gyakorlatban igen.

2010. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gerinctelen dolog az, hogy nem fizeti ki, de olyan nincs hogy nem mész be dolgozni. Ha megbeszéled, megigéred, hogy mész akkor menned kell, nincs kifogás.És olyan sincs, hogy elfelejted, vagy nem tudod felhivni. Ő az első,akit tájékoztatnod kell!

Ez az egy nap most tanulópénz, következőre találn jobban odafigyelsz!

2010. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én magam is alkalmazott vagyok, de azért én is kiakadnék, ha valamelyik kollégám nem jönne be a munkába, és nem értesítené a főnököt! Gondolj bele, hogy miatta a bent lévő munkások jóval kevesebbet, vagy semmit nem keresnének!
2010. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem feketén dolgoztál, akkor köteles kifizetni....de gondolom, itt feketemunkáról van szó :S
2010. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Akármilyen durván is fog hangzani amit írok, de a főnöknek valahogy muszáj volt szankcionálni, hogy (NEM AZT, HOGY NEM MENTÉL BE), hanem azt, hogy nem szóltál neki, sze só, se beszéd, nem mentél dolgozni, gondolom ő meg ott állt és nem tudta mi van.


Nálunk is így "szankcionálta" a főnök az ilyesmit, és szavunk nem lehetett, mert igaza volt. Olyan nincs, hogy nem megyek be és nem is szólok!!! Amúgy meg minden másban korrekt volt, és emiatt sem szólhattunk....

2010. máj. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!