Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogsértő 10 órás heti 6 napos...

Jogsértő 10 órás heti 6 napos munkáért nettó 95. 000-et fizetni? Mert az órabér így a minimálbér alatti!

Figyelt kérdés

A minimálbér 84.000 párszáz Ft, de ez heti 5 nap napi 8 órás keretre értendő.

Ha egy cég úgy hirdet hogy pultost felveszünk heti 6 nap napi 10 óra és erre ad 95.000 nettót az törvénytelen?

Mert a minimálbér havi 160 órára értendő, ez meg havi 240 órára adna 95-öt…. Vagyis még a minimálbéres órabér se jönne ki!

Ez gondolom törvénysértő?

Persze a céget marhára nem zavarja lévén így hirdet tehát még csak nem is titkolja, világgá kürtöli hogy ő még minimálbért se ad.


2017. jún. 6. 11:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Jó ezt hülyén fogalmaztam nyilván a minimálbéren nincs mit jelenteni.
2017. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A NAV marhára nem röhög.

Nagyon nem. Olyannyira nem hogy ha te olyna helyen vagy ahol szabálytalanság van akkor készülj a gumipellussal mert a munkavállalót is előveszik ám.

2017. jún. 6. 15:39
 13/19 anonim ***** válasza:
Törvénysértő. Ha gondolod, jelentkezz a munkára, tudd meg, melyik cégről van szó, utána jelentsd őket, ne csak a fotelból osszad az észt.
2017. jún. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"Ha gondolod, jelentkezz a munkára, tudd meg, melyik cégről van szó, "


Erre semmi szükésg már leírtam csak a moderátorok törölték-nem kell nyomozni. Odamész X bolthoz büféhez és kinn van a tábla az utcafronton...

"pultost felveszünk heti 6 nap napi 10 óra 95 nettó-kinn lóg az ajtón. Ezer és ezer ember megy ott el naponta és látja.

Ennyi.

2017. jún. 7. 08:17
 15/19 anonim ***** válasza:

"Odamész X bolthoz büféhez és kinn van a tábla az utcafronton..."


Melyik városban? azért több száz kilométert nem utaznék, hogy föl tudjam nyomni.:)

Ha én ilyent látnék, jelenteném. De amíg mindenki csak azt gondolja, több százan látják úgyis, majd valaki más megoldja én meg csak egy anonim oldalon kidühöngöm magam, addig nem fog változni semmi.

2017. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"Ha én ilyent látnék, jelenteném"


jelenti a franc. jelentsem aztán egyik este kigyúrt kopaszok várnak majd az ajtóm előtt? vagy jelentsem időt és energiát szánva rá hogy aztán semmi a világon ne történjen?


a pakliban benne van. jelentse a franc.

Jelentse az aki ott melózik ennyiért.

2017. jún. 7. 17:26
 17/19 A kérdező kommentje:

"kidühöngöm magam"


Dühöngést én itt egy szálat se látok.

2017. jún. 7. 17:26
 18/19 anonim ***** válasza:

Ugyan miért várna bárki az ajtód előtt? Nem fogja kiadni az illetékes hatóság a cégnek a bejelentő adatait, de egy emailt akár név nélkül is írhatsz.

A jogsértő hirdetésről egy fényképet készíteni és elküldeni emailben az illetékes munkaügyi felügyelőségnek nem kerül több időbe és energiába, mint itt egy kérdést kiírni róla.


[link]


Az persze benne van a pakliban, hogy nem történik semmi, de ha csak itt írsz az esetről, akkor viszont egészen biztos, hogy így lesz.

Aki meg belement a feltételekbe és ott dolgozik, nem fogja jelenteni, hiszen ő maga is együttműködik a törvénysértésben.


A "dühöngés" természetesen költői túlzás volt, bocsáss meg érte. A bosszankodás, méltatlankodás valóban helyesebb kifejezés lett volna.

2017. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Újra mondom: intézkedjen az, akit érint. (Az meg kussol mert ott melózik de hogy miért az rejtély)
2017. jún. 8. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!