Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ismerőseitek között van...

Az ismerőseitek között van olyan aki 100 milliós nagyságrendű autót birtokol? Ha igen mivel foglalkozik és milyen végzettsége van?

Figyelt kérdés

Tehát nem a tipikus már-már utcaképnek nevezhető 7-es BMW, S Class Merci, A8-as Audi hanem pl. egy Ferrari F12 Berlinetta ( [link] ), Lamborghini Aventador ( [link] ), Rolls-Royce ( [link] ). Tudom gyermeteg kérdésnek hangzik, de egyrészt imádom az autókat (és a gazdagság fokmérőjének tartom), másrészt számomra még az is elképzelhetetlen, hogy valaki miként képes megengedni magának egy 20-30-50 milliós BMW-t vagy Mercedest, nemhogy egy ilyen iszonyatosan drága autót. Pedig biztos vagyok benne, hogy kis hazánkban nem is olyan ritka az ilyen értékű autó, mert még magyar rendszámmal is láttam már pár ilyen méregdrága autót még vidéken is, a fővárosról nem is beszélve.

Ismertek ilyen embert? Ha mégsem akkor az is belefér, ha két 50 milka körüli (S Class AMG, BMW M6, Porsche 911 Turbo S, Audi R8, Ferrari 458 stb.) luxusautója van. Ha igen, mesélnétek róla röpke néhány mondatban (foglalkozás, hogyan kezdte, családi háttér ilyesmik)? Válaszaitokat előre is köszönöm.



2017. jún. 6. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ahány tulajdonos, annyiféle történet.
2017. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Végzettség tökmindegy, Magyarországon az életbe nem keresed meg egy ilyen autó árát beosztottként. Legtöbbjük vállalkozó, akik a cégükön keresztül veszik a járművet, hogy le tudják irni az adóbol.


Én is szeretem az ilyen autókat, viszont ha kapnék 100 millió forintot holnap, az utolsó dolog lenne, hogy vegyek hasonló autokat. Minden egyes kilóméter amit beleviszel, csökken az értéke.Karbantartásról, biztosításról, stb ne is beszéjünk.


Nekem személy szerint fontosabb az anyagi biztonság, hogy tudom hogy hány száz ezer jön be passzivan havonta, mint egy auto.

2017. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"...viszont ha kapnék 100 millió forintot holnap..."


Ezeknek az embereknek 100 millió forint aprópénz (pár hónap alatt megkeresik), természetesen én sem vennék ennyiért autót, ha csak ennyi pénzem lenne. :D

2017. jún. 6. 22:34
 4/12 anonim válasza:

Érettségije van és IT webshop plusz 3 bemutatóterem, 500.000 HUF-fal kezdte vidéken. 7 év alatt hozta fel ennyire, most tényleg mondható rá, hogy jóval átlagon felül él és a kocsik meg pont a mániája. Azt hogy milyen kocsija van nem írom le, de 92M az ára.

Családi háttér, egy leszázalékolt édesanya.


Annyit még hozzátennék, hogy tényleg gyerekes ha azt gondolod, hogy az autó a gazdaság fokmérője.

A volt főnökömnek legújabb BMW-je volt (céges), de egy csepeli panelben lakott a 7. emeleten. gazdagnak semmiképpen nem nevezném, de a kocsi 38milla volt (pénzügyes vagyok, rajtam keresztül futottak a számlák és a szerződések).


Egyébként egy Ferrarit és egy Rolls-t is csak cégnévre vesznek, sőt nem is vesznek, hanem lizingelnek általában. Magántulajdonban a gyűjtőknél sincsenek, ők is cégekre vásárolják, az áfa és az amortizáció miatt.

2017. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

"Ezeknek az embereknek 100 millió forint aprópénz."


Tipikusan így gondolkodnak azok, akiknek sosem volt és soha nem is lesz ennyi pénzük.

2017. jún. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző: ja, én is mosolyogtam ezen. Sokak fejében az él hogy ha valaki gazdag, akkor az szórja a pénzt, fényűző életet él, szolgálók hada lesi minden óhaját, stb.
2017. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%

"7 év alatt hozta fel ennyire,"


Az kemény, akkor gyorsabban, mint Mészáros Lőrinc :D csak nem Chuck Norris ez az ismerősöd?

2017. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 év alatt építhetett olyan vállalkozást ami kifizeti a kocsi havi törlesztőjét...nem minden vállalkozó csaló, csak a rendszerváltás miatt van ez van a közfelfogásban.
2017. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rózsadombon lakok, ennek ellenére nem ismerek ilyet. Amiket "tipikusnak" neveztél, olyan van sok.


Viszont hallottam egy sztorit, hogy itt tőlünk pár utcára, a hegyoldalban, vett valaki egy ilyesmi autót, talán Ferrarit. De olyan alacsonyan volt az alja, hogy nem tudott vele átmenni a fekvőrendőrökön, minden reggel tréler vitte le az első nagyobb útig. Hogy igaz-e a sztori, azt nem tudom :D.

2017. jún. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mészáros Lőrinc. Szakmunkás.
2017. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!