Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más szerint is jobban érdemes...

Más szerint is jobban érdemes vállalkozni mint "csúcskarriert" építeni?

Figyelt kérdés

Vannak emberek akik kitűnő jegyekkel, presztízs egyetemeken (akár külföldön) végeznek, és pár év után keresnek kb. 400-500k Ft nettot Budapesten (persze külföldön ennek mondjuk a 4x -ét). 400-500k Ft netto fizetés jól hangzik, de ha azt nézzük, hogy egy átlag új építésű lakás már 25-30M, egy 5 éves középkategóriás auto 3-4M Ft, akkor még így is kevésnek hangzik.


Megéri a sok év tanulás, szenvedés, küzdés ekkora bérért? Szerintem jobban megéri valamilyen vállalkozásba gondolkodni, akár valamit kicsibe...


Egy harmadik verzió pedig külföldre menni, de most maradjunk abba a koncepcióba, hogy az ember itthon akar maradni és dolgozni.


Ti hogyan látjátok?


2017. jún. 18. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
4-500 ezer Ft nem nagy szám. Én vállalkozóként ennyit keresek, de nem telik semmire, nem hogy lakás meg autó... Megélünk belőle, van mit enni, kb. ennyi.
2017. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ép ezért mondom. 400-500 netto azért kiemelkedő alkalmazotti bérnek számít Magyarországon. De szerintem egy havi 400-500k nettot hozó rendszer/vállalkozás kiépítéséhez nem feltétlen kell 6 évig tanulnod az egyetemen, és még jó pár évig utána összeszedni a tapasztalatot.
2017. jún. 18. 23:30
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van. Lásd Mészáros Lőrincz...
2017. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jobban megéri vállalkozni, de ehhez az kell, hogy menjen az üzlet.

Ellenkező esetben nagy szívás van.

2017. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem feltètlenül èri meg vàllalkozni.

Èn ,,alkalmazott" vagyok mègis szèpen keresek jobban mint nèhàny vàllalkozó ismim,ès csak nőni fog mivel olyan területet vàlasztottam ahol a 7 szàmjegyű bèrt elèrheted könnyebben ès ez sem a csúcs.

Nem mondok zsàkba macskàt programozó vagyok,itt alkalmazottkènt is szinte lecummamtanak a juttatàsokkal mert nehezen tudnak megtartani minket.

Nèzd meg a Google mukahelyèt,konkrètan mindent adnak

-Ingyen kaja

-Ingyen konditerem

-Ingyen nasi

-Lakàst bèrelnek neked

-hatalmas fizetès

-Ilyen olyan juttatàsok

-Karrierlehetősèg

-Tovàbbkèpzèsek.


De ezek sok cègnèl adottak de a karrier lehetősèg simàn,bizonyos szinten cèges verda benzinkàrtya.


Sok vàllalkozó meg köhögheti az adókat dolgozhat 25 óràkat naponta,hètvège semmi,se nyaralàs ès mellette kevesebbet is keres mint egy fejlesztő.


Mondom ezt úgy,hogy èn is akarok sajàt cèget majd de azt,úgy,hogy IT-ban komoly területet kitanulni mèg ès úgy.

Na úgy màr megèri,de a sok ,,vàllalkozó" döglődik talàn megèl.

2017. jún. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt pár évet dolgozni a szakmádban, pénzt gyűjteni, kapcsolatokat építeni, belelátni egy sikeres cég működésébe, megtanulni ez+azt. Ha bele is vágsz egy vállalkozásba az még nem feltétlenül lesz nyereséges, pláne az első pár évben.De az esélye a későbbiekben megvan, hogy sokkal több pénzed legyen.De ez olyan rizikó, amit nem mer mindenki bevállalni több diplomával sem. ( Vagy nem is akar, és nem olyan típus)
2017. jún. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sőt mèrlegelni kell,hogy lesz-e kereslet amire akarsz cèget.

Èn pl kapcsolatèpítèsben vagyok,szakmai konferenciákra kezdek el járni,trèningekre,ahol a sikeres elit rèteg van.

Figyelni kell őket,és másolni a viselkedésüket.

2017. jún. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Inkább egy biztosan felfele ívelő IT karrier, stabil lábak, biztos előrelépés, mint vállalkozás.

Egy vállalkozó egyik nap még rohadt jól élhet, másik nap földön futóvá válhat, de persze attól is függ milyen vállalkozó. Milyen értéket tudsz hozzáadni amivel te kitermelsz többet mint fél millió Ft? Mert ha semmit, ha azt hiszed, hogy virsli sütésből és árulásból te meg fogsz gazdagodni akkor rohadt nagyot fogsz ám csalódni, akkorát fogsz koppanni, amikor nem pénzt fogsz keresni, hanem veszteséget termelsz és még a meglévő tőkéd is elúszik, hogy az ihaj. Ember, egy vállalkozónak jobbnak kell lennie a szakmájában, mint bárki másnak. Te miben vagy kiemelkedő? Mert a kommersz vállalkozó, a mai Magyarországon, éhezésre van ítélve, nem hogy még 400-500 ezer forint profit havonta...

2017. jún. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen éri meg. Főleg vállalkozni kicsiben. Sok ismerősöm próbálkozott hasonlóval, főleg egyéni vállakozóként, de egy asztalos kft kivételével pár év alatt mind feladta. Volt amelyikre nem volt elég kereslet, olyan is volt aki szimplán béna volt hozzá, valakinek a vetélytárs volt túl erős. A lényeg hogy nem volt sok bevételük, de a költségeket is számításba véve adózás után nem volt sok profit a vállalkozásukban. Volt aki inkább vesztett vele. Ahhoz képest hányan próbálkoztak vállakozásból megélni egyedül az asztalos aki tényleg jól is keres vele. De ott megvolt a szakmai tudás meg egy ismerős aki értett a gazdasági részhez, nem csak így bele a vakvilágba, hogy akkor 0 tudással vállalkozó leszek, mert az milyen jól keres. Mert a legtöbb sajnos ilyen. Elég itt gyk-n körbenézni: "sokat akarok keresni,milyen vállalkozásom legyen?" kérdést már elég sokszor láttam itt. Ilyen indítással sokan inkább csak buknak egy vállakozással.


Másfelől a sok év küzdés, szenvedés kell a vállakozásnál is. Az se indul be csak úgy 1-2 hét alatt.


Én mondjuk inkább tanultam és alkalmazottként dolgozok. Nem kellett sokat azért szenvednem, az egyetem nem volt annyira vészes illetve pár év alatt elég jól feljebb lehetett jutni utána munkában. Nettó fél millióból kényelmesen el lehet szerintem éldegélni.


Összességében nagyon ember/helyzet függő. Nem mindenkinek a vállalkozás éri meg, elég megnézni a ksh adatait hány vállalat csődöl be évente. De persze van aki jobban keres ezzel, ha beindul a vállalkozás már kevesebb a munka, ha több embert fel tud venni stb.., de szerintem nem mondható ez így ki általánosan, hogy vállalkozni jobban megéri. Főleg itthon ahol nagyon magas adókat vetnek ki a vállalkozásokra.

2017. jún. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Én vacillálok.

Jelenleg 400 körüli nettóval és évi 300ezres cafetériával dolgozom, hálózatosként egy IT cégnél. Nagyon jó cég, felfelé ível a karrier utam, 4 év alatt 2 posztot is előreléptem mióta itt vagyok (pedig nem nyalok, csak jól dolgozom, és meg vannak elégedve velem).

Nagyon meg vagyok elégedve én is a munkahellyel, szigorúan H-CS 8-16:30-ig, pénteken pedig 8-14:30-ig. Rengeteg szabadidőm van, el tudok rakni pénzt, tudok menni nyaralni, átlagosan élek, nincsenek tartozásaim, összességében meg vagyok elégedve az életemmel. Viszont mindig bennem van, hogy mi lesz ha létszámleépítés lesz, mi lesz ha beleesek én is (jó, max 1 hónap alatt találnék állást, de akkor is...). Ilyenkor jut eszembe, hogy nem lenne-e jobb saját vállalkozást indítani? De ott meg benne van az, hogy lehet, hogy ugyanennyi lenne havonta a tiszta hasznom, viszont egy vállalkozásnál nincs az, hogy h-p 8-16:30-ig. Akármelyik vállalkozó ismerősömet nézem, mind éjjel nappal dolgozik, sosem pihennek, nyaralásra is viszik a notebook-jukat, minden kis időlyukban ránéznek az emailjeikre, válaszolgatnak, telefonálnak, nincs semmi magánéletük. Persze, van amelyik havonta 2-3x többet keres mint én, de megéri?! Én egyelőre úgy döntöttem, hogy még nem, fontosabb a szabadidőm, és inkább középszerű életet élek, mint hogy eladjam a szabadidőmet több pénzért, amit nem tudok kiélvezni.

2017. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!