Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri gazdagnak lenni?

Megéri gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés

A véleményetekre vagyok kíváncsi, ugyanis sok olyan oldalt találni a neten, ahol azt írják, ez mentalitás kérdése. Szerintem ezeknek az oldalaknak vajmi kevés realitásuk van.

Ott dicsőítik a gazdagságot, a szegénységet meg a rossz gondolkodásmóddal hozzák párhuzamba.

Szóval a két kérdésem az, hogy véleményetek szerint ezek az oldalak blődségeket írnak-e, valamint hogy meg-e éri hajtani az életben a mesés gazdagságot?


Üdv: Attila



2017. jún. 21. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Kinek mi éri meg , egyrészt . A viszonyok is számítanak , mit jelent a vagyon és mi a szegénység . Az igaz aki fukar magától is sajnálja a jólétet és esetleg tré módon szerezte annak rettegés is lehet az élete ha bűntudata van . Akinek van tehetsége és nem kamatoztatja mert esetleg jobb lesz neki vagy szerinte a vagyon maffiozóknak lehet csupán annak esélyes hogy nem lesz bőségben része . Rátermettség , kapcsolat , szerencse tb ami kell hozzá , egy recept módszer nincs . Aki ezt állítja téved és nem ad ki több könyvet sem tart előadásokat teli ködös fecsegésekkel .
2017. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

"ez mentalitás kérdése"


Valahonnan ismerős ez nekem. Mintha azok a szélhámos trénerek meg lifecoach-ok hangoztatnák ezt, akik a gazdagság és a siker ígéretével próbálják kicsalni az emberek pénzét. Akik azt ígérik hogy majd az ő süket dumájuk megtanít hogy legyél gazdag. Aztán ha nem megy, akkor bedobják a rég lejárt lemezt: "rossz a mentalitásod, nem akarod eléggé".

2017. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem.Nem éri meg mert arra születni kell! Komoly ára van. A tisztesség.
2017. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

A gazdagodáshoz elengedhetetlen a megfelelő gondolkodásmód. Ha gazdag családba születtél, akkor ezt nem kell megtanulni, természetes. Ha nem születtél gazdagnak, akkor viszont meg kell tanulnod ezt a gondolkodásmódot, különben nem fogsz sosem meggazdagodni. Saját magad, a rossz beidegződéseid lesznek a gazdagodás gátjai.

Ez nem hókuszpókusz, egyszerű pszichológia.

Ha pl. nem hiszed el, hogy megérdemled a magasabb bevételt, akkor tudat alatt mindent meg fogsz tenni azért, hogy ne keress többet, ill. hogy gyorsan elköltsd a "plusz" pénzt. Nem véletlen, hogy akik a lottón nyernek, többségük néhány évvel később szegényebb, mint volt. Fejben nem tudják kezelni a helyzetet.

Ezek az oldalak nem azt fogják neked megtanítani, hogyan kereshetsz 0 munkával milliárdokat. Ilyen nincs. De nagyon nem mindegy, hogy milyen gondolkodásmóddal vágsz neki. Ha szegénységtudatos vagy, és mindig másokat okolsz a saját szegénységedért, akkor nem fog menni.

Én nem vagyok guru, csak egy olyan vállalkozó, aki sokat olvasott a témában, mert szerettem volna legyőzni a saját korlátaimat, ami a mai napig sem sikerült még teljesen.

2017. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
3-as, tipikusan szegénységtudatos gondolkodás a tiéd. A saját sikertelenségedet, szegénységedet próbálod azzal magyarázni, hogy a gazdagok tisztességtelenek. Nem azok. Nagyon sok tisztességes úton meggazdagodott ember van. Mint ahogy természetesen vannak a Pénztáros Lőrinc félék is, persze. De ne mondd már nekem, hogy mindegyik csóró ember tökéletesen tisztességes, mert rohadtul nem így van.
2017. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Véleményem szerint a gazdagság nem ott kezdődik, hogy valaki kényelmesen meg tud élni a munkájából a vállalkozásából esetleg a tehetségéből.

Szilárd meggyőződésem, hogy a tisztesség és a gazdagság egymàst kioltó fogalmak.


3-as voltam.

2017. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

"Szilárd meggyőződésem, hogy a tisztesség és a gazdagság egymàst kioltó fogalmak."


Hát úgy néz ki, a proletárdiktatúra mindig egy alternatíva marad.

2017. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy gondolom az arany középutat kell megtalálni.

Maga a gazdagság nem fog boldoggá tenni. Egy darabig persze élvezi az ember, de mondjuk mikor egyedül kelsz és fekszel mert nincs párod, nincsenek gyerekeid, stb, az elég szar. Főleg mikor már idősebb leszel...

Én szinte nulláról indultam, szülők nem tudtak segíteni, szakmunkás vagyok, abból is a kevésbé megfizetett.

Anyagilag viszonylag biztonságban éltem mindig, mert annyit dolgoztam hogy sose legyen gond mindig legyen tartalék. Aztán nekivágtam külföldnek a jobb fizetés miatt, és mert beláttam hogy kezdek kiégni a sok munkától, és az egészségem is rámegy. Külföldön viszonylag jól keresek, most már az a cél hogy pár éven belül hazamegyek és a félretett pénzből saját vállalkozást indítok. Amiben nem kell napi 12 órákat gürizni, nem stresszelem szét magam, persze nem is vágyom sok százezres bevételre, csak annyira hogy nyugodtan nem nagylábon, megéljek. Ne más rabszolgája legyek, ne mást gazdagítsak, ennyi. Egy picit dolgozgatni, tényleg nyugisan élni, ennyit akarok még elérni. Ezt úgy saccolom mire elérem már olyan 40 éves leszek. Hogy megéri e? Szerintem meg, addig amíg bírod tedd oda magad. Persze egészség az első, mert ha az odavan akkor már nem érte meg. Mesés gazdagságra mint írod én például sosem vágytam. Meg szerintem unatkoznék is ha nem lenne fix munkám.

2017. jún. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
jobban megéri, mint dolgozni 40 évet és egészségileg tönkremenni ez idő alatt, várni hogy majd a nyugdíjból meg tudsz élni. Közben a 40 év alatt több embert is milliomossá teszel a munkáddal.. csak önmagadat nem!
2017. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Mi a gazdagság?

Milyen szempontból éri meg?


Amíg ezeket nem tisztázzuk nehéz erről beszélni...

2017. jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!