Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért megy egy értelmes ember...

Miért megy egy értelmes ember a közszférába dolgozni?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is van, akinek kimondottan jó jegyei voltak egyetemen, aztán most meg a közszfárában dolgoznak nevetséges fizetésért, akik meg több évet csúsztak bekerültek a legjobb multikhoz, pl Morgan Stanley.

2017. jún. 23. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Hazaszeretetből.
2017. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem volt más lehetőségük, vagy épp érdekelte őket a terület.

Van ápolónő, aki 90 nettóért lelkesen beteget ápol és nem is tudna mást csinálni, mert ez a hivatása.

2017. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
én közszférában dolgozom és meglepődnél mennyi a fizetésem, dolgoztam magánszférában ahol a mostani harmadát sem nagyon akarták megadni és a munkakörülményeket sem lehet összehasonlítani
2017. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Azért a közszféra eléggé tág kör. Nem lehet általánosítani.

Nem mindenki keres rosszul. Ha van diplomád és felsőfokú nyelvvizsgád, akkor már alapból nem rossz a fizetésed. És persze a beosztástól is függ, hogy mennyi az alapbér, van, akinek már az is magas mindenféle plusz juttatás nélkül.

Engem sose vonzottak a profit orientált szektorok. Így érzem magam hasznosnak. Nekem jobban tetszik, mint pl. a bankszféra (ott is voltam már).

2017. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Ezt èn sem èrtem.

Nekem is van olyan volt osztàlytàrsam aki màr elvègezte az egyetemet,mègis èn sokkal jobb helyen dolgozok több pènzèrt.

Lehet szimplàn nem tudjàk kihasznàlni a lehetősègeket.

2017. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Az hogy közszféra elég tág.

Én kormánytisztviselőként dolgozom, a fizum nem rossz, van ruhapénz, plusz ez az néha befigyel... az alapszabadságom 30 nap, azért ez is hívogató...

2017. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyészmérnökként multinál kaptam bruttó 150e-et, 180e-et, kis cégnél papíron bruttó 80e részmunkaidőben, valóban meg napi nettó 7e, de nem minden nap volt munka.


Közszférában bruttó 186e-et kapok, 46 nap szabim van + idén 4 munkáltatói fizetett szabim eddig, de áramszünet miatt elvileg lesz még 5.

Kerestem közben állást a versenyszférában (10 helyre vettek volna fel az elmúlt 2 évben), 4 esetben keresett meg fejvadász cég konkrét ajánlattal, de mindenhol max. bruttó 200e-et ajánlottak, költözni kellene, albérletet fizetni, kevesebb lenne a szabi, tehát lelkileg és anyagilag is rosszabbul jönnék ki vele.

2017. jún. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Rohadtul nincs osszefugges a jegyek es az eletben valo boldogulas kozott. Ha megvan a diploma, mindegy hànyas.
2017. jún. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, butaságot írsz. A párom először a versenyszférában helyezkedett el, nevetséges fizetéssel szúrták ki a szemét a végzettségéhez képest , majd mikor fizetésemelést kért, azt mondták neki, hogy örüljön, hogy be van jelentve, meg mit akar pár év tapasztalattal. Átment a közszférába, maga is meglepődött az ajánlatukon: A fizetése négyszer annyi, mit előtte, a munkaideje rugalmas, lényeg, hogy a munka kész legyen, a főnök arra is vevő, hogy otthonról dolgozhasson (ami pl. Nemrég igen jól jött, mikor vártuk a villanyszerelőt...), ráadásul levelezős mesterképzésen tanult, amivel tegnap végzett, az órákra elengedték, szabit nem kellett kiírnia, kifizetik azokat a napokat is, mintha dolgozott volna, sőt a tegnapi államvizsgája előtt is mondták neki, hogy maradjon otthon nyugodtan tanulni -értelemszerűen nem kellett szabit kivennie, anélkül otthon maradhatott tanulni. Szóval a közszféra nem egyforma.

Én januárban végeztem, a magánszférában dolgozom, a fizetés átlagos, én is erőteljesen gondolkodom a közszférán, mert ott legalább meg van határozva egy összeg, hogy diplomával, nyelvvizsgával minimum mennyit adjanak.

2017. jún. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

magánszférában hogyan lehet dolgozni? :D

amúgy a szabadság jó benne számomra, 30 napom amúgy 22 lenne csak :S

2017. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!