Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » PHP fejlesztő kezdő fizetés....

PHP fejlesztő kezdő fizetés. Ez reális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve komolyabban fejlesztek cégeknek, vállalkozóknak weboldalakat. Eddig vidéken dolgoztam homeoffice formában vidéki cégeknek.

Most viszont arra került a sor, hogy felköltözök Budapestre. Egy céggel skype interjú után, ami kb 1 óra volt, abban maradtunk, hogy kezdő vagyok még de nagyon jó indulok a többiekhez képest és 150 ezer nettót mondtak. Ez Budapesthez képest mennyire reális?


Milyen fizetésekre lehet számolni az idő múlásával?

Persze, nézegettem én is, de jobb szeretnék első kézből információkat kapni.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. jún. 27. 06:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nulla. Átvertek.


Alja fejlesztő 250-nél van, annál lejjebb elvből nem megyünk, ahogy fent is írta kolega.

2017. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Akkor következtetésképp levonhatom, hogy 250 ezer nettó minimum Budapesten? Mert valami ilyesmit gondoltam én is és hasonlókat olvastam.


Mindenkinek köszönöm a válaszát. Szép napot!

2017. jún. 27. 11:06
 13/33 anonim ***** válasza:
84%
Igen, minimum 250 nettó. És ez független attól, hogy van-e diplomád vagy nincs. Amire figyelj oda, hogy nem maradj meg a PHP-nál. Fejlődj, tanulj más nyelveket.
2017. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Rendben.

Igen, a fejlődés, tanulás mindenképp célom. Laravel is egy ilyen volt. De ahogy látom Angular-ban van a jövő.

2017. jún. 27. 19:29
 15/33 anonim ***** válasza:

A 250k nettó kezdőnek 1-2 év tapasztalattal tényleg reális.

Én azt mondanám, hogy vállald el, húzd össze magad, szerezz napi 8 órás tapasztalatot (sok helyen nézik, ez mutatja, hogy nem otthon a sarokban tudsz-e kódolni, hanem tényleges munkahelyre bejárva is megy-e), némi plusz referenciát, aztán ahogy tudsz, válts, keress jobb helyet. Szerintem 2-3-4 hónapon belül simán találsz.


PHP mellé MySQL, HTML, CSS, JS (jQuery) mind kellenek/illenek, ha ezek megvannak (ezek az alapok), jöhet az Angular, bár ha ott tartasz, érdemes elgondolkodni, hogy backend vagy frontend irányba akarsz-e specializálódni.

(Fontos, az alapozó középszintet ebből a párnyelvből backend-esként is csak nagyon nehezen lehet kihagyni.)

2017. jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Az említettek természetesen mennek. Ha kell egyedül is fel tudok építeni egy weboldalt. Azzal nincs gond. Viszont tényleg csak itthonról dolgoztam eddig, ami lehet hátrány. De megfogadom a tanácsokat.

Köszi.

2017. jún. 29. 10:28
 17/33 anonim ***** válasza:

Akkor pláne meglepődnék. ha év végére (maximun) ne sikerülne a 250k nettót elérni.

És nyugodtan lehet mondani ilyen esetben, hogy a fejlődési lehetőség mellett (ez IT területen amúgy kb elengedhetetlen) anyagi okokból szeretnél erről a helyről eljönni, teljesen "valid" érv. :)


Sok sikert! :)

2017. jún. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Az utolsónak annyit mondanék, hogy egyáltalán nem valid érv. Az IT iparág az önérdek nélküli kapitalista mítoszára épül. Minél inkább felvállalod, hogy pénzért dolgozol, annál inkább le vagy nézve. Az álszent dumát és az innovációról való bullshitelést kell nyomnod és hogy nem pénzért dolgozol, hanem hivatásból.


Az "anyagi érv" sosem valid érv egy programozónak. El akarsz menni máshova, fejlődési lehetőségekről kell beszélni, akkor nem néz ki a hippiközösség.

2017. jún. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom, hogy csillagászati összeget akarok keresni (bár jó lenne) :).

Tegnap megkerestek, hogy 120 ezer nettóért mennék-e pénztárba.

Szintén tegnap azt a választ kaptam egy cégtől, hogy náluk a junior fejlesztő keres 140-240 ezer nettót.

Így a két állást összehasonlítva nem túl nagy a különbség.

Én annak is örülnék kezdetben, ha 200 nettót megadnák minden trükközés nélkül. De lehet én csinálok valamit rosszul.

2017. jún. 30. 09:15
 20/33 anonim ***** válasza:
Mindenki annyira fog téged komolyan venni, amennyire te komolyanveszed magad. Nem szégyen kérni, ez csak egy ilyen magyar mentalitás hogy presztízskérdést csinálok abból, hogy megadják-e az összeget maguktól vagy én kérem. A lehető legmagasabb árat mondd magadra, maximum azt mondják hogy az kicsit sok és mondanak egy másikat.
2017. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!