Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » PHP fejlesztő kezdő fizetés....

PHP fejlesztő kezdő fizetés. Ez reális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár éve komolyabban fejlesztek cégeknek, vállalkozóknak weboldalakat. Eddig vidéken dolgoztam homeoffice formában vidéki cégeknek.

Most viszont arra került a sor, hogy felköltözök Budapestre. Egy céggel skype interjú után, ami kb 1 óra volt, abban maradtunk, hogy kezdő vagyok még de nagyon jó indulok a többiekhez képest és 150 ezer nettót mondtak. Ez Budapesthez képest mennyire reális?


Milyen fizetésekre lehet számolni az idő múlásával?

Persze, nézegettem én is, de jobb szeretnék első kézből információkat kapni.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. jún. 27. 06:05
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez is igaz. Előző cégnél 1,5 év alatt háromszor is emeltek, csak meg kell tudni beszélni, ahogy írtad.
2017. jún. 30. 14:03
 22/33 anonim ***** válasza:

15 és 17-es vagyok, 18-asnak válaszolnék:


Szerintem nincs igazad.

Az igaz (bár ez minden területre), hogy az, akit nem érdekel a szakmája, nem akar jobb lenni, fejlődni, az mindig hátrányban lesz, a fejlődni akaró és képes emberekkel szemben. Ettől még sok ilyen zsákutca-ember van.


Ettől függetlenül ennél a fizetési szintnél tökéletesen védhető, ha többet szeretnél, hisz az aktuális tudásodhoz képest alul vagy fizetve, és ráadásul úgy, hogy ez a napi megélhetésedet befolyásolja. (Nyilván egy nettó 500k-t kereső embernél nehezen védhető, ha ő pénzügyi okokból akarna mondjuk egy 550k-s állásra váltani.)


(Az utóbbi 5 évben 15-20 fős webfejlesztői csapatot vezetek, interjúztatok, szóval mondhatni, van rálátásom. ;) )

2017. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Persze nyilván kell az, hogy érdekelje az embert a dolog. Én sem tudnék minőségi munkát végezni, ha nem érdekelne. Ennek ellenére Te is látod az iparágban a hippiskedést, az elprezisedést: A fejlesztő nem ismerheti el, hogy pénzért dolgozik, helyette nyomni kell a bullshit dumát, hogy "innováció". Ami engem szakmailag nem zavar, csak emberileg, mert egy álszent dolognak tartom. Szakmailag etljesen mindegy, mert hosszútávon akinek nincs piacképes tudása és nem tud olyan terméket előállítani (vagy tudást nyújtani) amire kereslet van, lehet beszélni az innovációról. A nap végén meg a pénz az Isten.
2017. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Kis update, bár nem tudom mennyire van rá igény.

Jelentkeztem Schönherz-hez diákmunkára 2100 Ft bruttó fizuért. Eddig 1x hívtak adategyeztetés céljából, aminek nem tudom mi értelme volt, hisz amúgy is kitöltöttem az adatlapomat náluk. Bár érdekes módon örültek a 1,5-2 éves tapasztalatnak, de ahogy nézem, nem törik magukat. Pedig már 1,5 hete legalább kint van az a munka, ami engem érdekel náluk.


Szerintetek érdemes foglalkozni az iskolaszövetkezetekkel vagy támadjam a cégeket teljes munkaidős állás miatt? (Már fent vagyok Budapesten, így személyesen is tudnék intézkedni ha kell.)

2017. júl. 7. 14:29
 25/33 A kérdező kommentje:

2100 Ft bruttó órabér, csak hogy érthetőbb legyen. :)

Ugye ennek a nettója 1785 Ft, ami egy hónapra(160 munkaórával) 285.600 Ft. Ez elég jó lenne. Ha oda kerülök és elégedettek velem, le szeretném beszélni, hogy maradhassak ha megvan a diploma.

Gondolom szoktak ilyet is.

2017. júl. 7. 14:31
 26/33 anonim ***** válasza:
Inkább a szövetkezet nélkül. Ők is leszedik róla a margint és kevesebb jut neked.
2017. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakmai kérdéseket tettek fel?
2017. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
A Schönherznél, bruttó 2100-nak 1817 a forint a nettója, mivel csak a bruttó bér tömeg 90%-a után kell befizetni az SzjA-t, vagy másképpen mondva, a bruttó 86,5% -a a kezedben/zsebedben marad.
2017. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Értem. Mondjuk jogos. Most beszélek egy egyéni vállalkozóval, aki alkalmazna.


Igazából bementem a budapesti irodába és mondtam, hogy mit szeretnék. Akkor már majdnem minden adat ki volt töltve. Azt a választ kaptam, hogy töltsek ki mindent és akkor jelentkezzek a weboldalukon keresztül. Ez meg is történt. Következő nap felhívtak és kb ugyanazt kérdezték, amit már feltöltöttem az adatlapomra... Teszt semmi nem volt. Csak kérdezték, hogy van-e referenciám. Mondtam, hogy 1,5-2 évnyi van. Ez náluk már senior, ami nekem fura. Na mindegy. Azóta nem jelentkeztek. Mikor felhívtak, azt mondták, hogy majd a cég fog keresni, mivel ők továbbítják feléjük a jelentkezésem.

2017. júl. 7. 21:58
 30/33 A kérdező kommentje:

Ismét update, hátha valakit érdekel. :)


Írtam 2 tesztet. PHP és SQL.

PHP 88% lett, SQL 70%. Ma küldték el a CV-m a cégnek.


Nekem annyi a fura az egészben, hogy 2 hete nem töltötte még be senki az általam kinézett munkát. Vagy lehet magasak az elvárások és én fogok megfelelni nekik.


Majd még jelentkezek update-el, hátha valakinek hasznos lesz később. :)

2017. júl. 18. 01:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!