Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell megírni egy...

Hogyan kell megírni egy azonnali hatályú felmondó levelet próbaidő alatt? (munkavállaló részéről)

Figyelt kérdés

Valaki tudna nekem segíteni, hogy eltudjak készíteni egy azonnali hatályú felmondó levelet? A próbaidő alatt szeretnék felmondani! Soha nem mondtam még fel sehol, ezért kellene egy kis segítség, mert az ilyeneket nem tanítják meg az iskolában.

Az lenne a legjobb, ha valaki aki jártas az ilyenben és lenne olyan kedves, hogy ír nekem egy mintát amibe csak a személyes adatokat kell beírni.

Fontos lenne nekem ez!


A helyesírási hibák miatt előre is elnézést kérek.



2017. jún. 28. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:

1.- próbaidő alatt nem kell azt írni, hogy azonnali hatályú felmondás, mert mindkét fél bármikor, indoklás nélkül felmondhat. DE! a felmondásodat be kell adni és lehet, hogy az aznapot még végig kell dolgoznod.


2.- az oké, hogy nem vagy járatos a dologban, de azért az eszedbe juthatna, hogy beírd a keresőbe: felmondás, minta

Bocs, tényleg nem bántásból mondom, de a felnőtté válás egyik folyamata, hogy nem várjuk el, hogy mindent készen az orrunk alá toljanak, hanem megpróbáljuk megoldani a problémát :-)

De hogy lásd, nem csak "zrikállak", íme:

[link]

2017. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt azért ez nem egy nagy varázslat...


Tisztelt ügyvezető / munkaadó / Pista!

Mai napon (dátum) azonnali hatállyal felmondok.


Aláírás

Dátum


Átadod 2 példányban a foglalkoztatódnak, egyet lepecsételve / aláírva visszakérsz és mész is haza.


Próbaidő alatt azonnali hatályú a felmondás, nem kell a napot ledolgoznod (ha nem akarod).

2017. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

#1: rengeteget keresgéltem a neten minták meg mindenféle segítség után, de rengeteg olyat találtam (szinte az összeset), ami nekem nem jó.


#2: Nem kell törvényeket meg hasonlókat beleirkálni ebbe a felmondó levélbe?

2017. jún. 28. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell. Miért kéne?


Csupán hivatalosan közlöd a felmondásod tényét. Ismétlem, ez egy tényközlés, mivel próbaidő alatt jogod van hozzá és nem vagy köteles indokolni sem.

2017. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem, hogy nyomtatottan,vagy inkább kézzel írottan adjam át?
2017. jún. 28. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy adod át - mindkét formában érvényes - ahogy neked jólesik :-) (első vagyok)

Azt meg baromira nem értem, mi a nem jó egy felmondási mintában - mint írták, nem kell semmilyen törvényre hivatkozni, sőt, indokolni sem kell!

Szóban esetleg elmondhatod a főnöködnek,hogy mi az oka.

2017. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

na jó, belátom, nem a legjobbat linkeltem be, mert az határozatlan idejű felmondás - íme itt van helyette egy próbaidős :-)

De az is tökéletes, amit 2-es írt :-)

2017. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hoppsz, lemaradt a link:

[link]

2017. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké már mindent értek :D Köszönöm szépen a segítséget mind a kettőtöknek! :)
2017. jún. 28. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!