Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most mi lesz? Éppen most...

Most mi lesz? Éppen most közölték, hogy nem tartanak igényt rám a munkahelyemen tovább.

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy mindig minden teljesen tökéletes volt, de próbáltam az esetleges hibákat kijavítani. A múlt héten volt egy nagyobb hibám, ami nem teljesen az én hibám, de a felelősség teljesen engem terhelt, így most felmondtak. Nem tudom most mit csináljak? Nem mondták, hogy mikortól, vagy hogyan, csak, hogy a jövőben nem fogunk együtt dolgozni. Nagyon szomorú vagyok. Most kezdhetem előlről a munkakeresést.
2010. máj. 20. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Megírnád, h. mit rontottál el? Adminisztratív elírtál valamit? És anyagi kár lett? Érdekelne mi történt, mert VANNAK JOGAID. Így hátha segíthetek.
2010. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Fel a fejjel, probalj meg pozitivan gondolkozni. Ma sajnalhatod magad, vegyel hazafele valami edesseget es nezz meg este egy jo filmet. Holnap pedig allitsd ossze az uj oneletrajzod, ird hozza a mostani munkad. Rakd rendbe az `interju ruhaid`. Fogsz talalni masik munkat, ne kenodj el!
2010. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Van egy 2 hetes felmondási idő. Azalatt lehet még dolgozni pénzért. . Csak azért is dolgoznék, mert közben lehetne álláshirdetéseket böngészni, és nem ül az ember otthon a problémájával.
2010. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor most légy észnél! Felmondási idő van, hacsak nem azonnali felmondással mondanak fel neked, de azt nagyon meg kell indokolniuk, ahhoz nagyon nagyot kellett hibáznod. Ha nem így van, akkor munkaügyi bíróságon támadható.

Közös megegyezést csak akkor írj alá, ha határozatlan idejű szerződéssel vagy, és végkielégítés sem járna. Ha járna, akkor elesel tőle ezzel. Ha határozott idejű szerződésed van, akkor csak azonnalival mondhatnak fel, ellenkező esetben ki kell fizetniük a hátralévő időre járó béred.

Szóval elméletileg van időd új munkahelyet keresni, de azonnal kezdj hozzá.

2010. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Isten igazából nem tudom, hogy mi volt a hiba, mert nem mond semmit, csak fél füllel hallottam dolgokat, hogy egy számla nem ért el a könyvelőhöz, ami miatt lekéstek egy határidőt. A hónap utolsó napján az addigi számlákat én leadtam és a későbbieket is összegyűjtve leraktam az asztalára, nem tudom, hogy mi történt. Meg néhány kisebb dolog, ami anyagi kárt nem okozott, csak egy két órás max 1 napi csúszást.

Határozatlan idejű a szerződésem. Tehát még ezt a hónapot ledolgozom és megkapom érte a fizum és annyi.

2010. máj. 20. 12:27
 6/6 anonim ***** válasza:
A szerződésedben van egy felmondási határidő, nézd meg, val.szeg 30 nap, de valahol 3 hónap. Addig nem küldhetnek el. Sőt, ha elbocsát, nem közös megegyezés, akkor még olyan jogod is van, hogy a felét nem dolgozod le, hanem álláskereséssel töltöd, és nem kell bemenned, de kapsz fizut. Légy okos! És ne félj! Ha amúgy jól dolgoztál, elég gyorsan, akkor hidd el, nem a te hibád.
2010. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!