Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik CAD szoftver használatá...

Melyik CAD szoftver használatát tanuljam meg?

Figyelt kérdés
(Elsődleges szempont a pénz)
2017. júl. 7. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

AutoCAD

Milyen szaktudás melle?

2017. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet értelmezni. Én Építőmérnök vagyok, Civilcadet tolom éjjel nappal. Értelemszerűen egy építészmérnöknek ArchiCad kell. Sok mérnök használ sima AutoCadet.

Ha pénzt akarsz akkor menj el mérnökinfora vagy villamosmérnökire, de ott nem kell CAD szoftver.

2017. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én a cnc megmunkálásban gondolkodom. Solid edgen
2017. júl. 7. 18:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen szerinted a villamosmérnök többet keres mint egy profi Solid Edge ST10 felhasználó?
2017. júl. 7. 18:37
 5/8 A kérdező kommentje:

Elsődlegesen az érdekel amivel jó pénzt lehet keresni.


Van egy CAD/CAM informatikus OKJ végzettségem. Gondoltam alaposan megtanulok egy CAD szoftvert, rövid időn belül és lecsapok valami jól fizető munkahelyre. Nem macerálódnék az egyetemmel.


Az autocad az olyan macerás, azt próbáltam, a solid edge az könnyebb.


Hát én ilyenekben gondolkodom, hogy ha tényleg jól megismerném az informatikát, talán kifejlesztenék egy beviteli eszközt az egér helyett, amivel pontosabban lehetne lőni a lövöldözős játékokban, és gyorsabban lehetne célozni, vagy megoldanám, hogyan lehet egeret használni az androidos lövöldözős játékokban, az milyen király lenne, de ehhez számítástechnikai ismeretek kellenének.



De a CADES dolog azért jutott eszembe, mert ha egyszer tudnék venni egy cnc gépet, és lenne szakértelmem én is készíthetnék izgalmas dolgokat, vagy a 3D s nyomtatás...

2017. júl. 7. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
A lelkesedésed nagyon szuper, de az írásodból az szűrhető le, hogy az ismereteid meglehetősen hiányosak, pláne ahhoz képest amit kezdeni szeretnél vele. Például az általad felvázolt beviteli periféria fejlesztéséhez nem sok informatikai szakértelem szükséges. Ellenben rengeteg más szükséges lenne. Szóval én a helyedben, főleg ha "jó pénzt" akarsz keresni, inkább mégis "macerálódnék" az egyetemmel.
2017. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy hiányosak az ismereteim, ahhoz képest amit kezdeni szeretnék vele?

Ha esetleg a műszaki rajz ismeretekre gondolsz, azt is lehet csiszolni egyetem nélkül.



Lehet hogy nem vagyok tudós. De úgy veszem észre, hogy az egyedi munkadarabok gyártásában van üzlet.


A megrendelő elmondja mit akar, az ember lecadezi, átviszi cambe, posztprocesszálja, kinézi szerszámkatalógusból a technológiai értékeket(előtolás, fordulatszám), megcsinálja a felfogási tervet és mehet is a gyártás.


3D nyomtatás esetén ez kevésbé macerás, mert camezni se kell. Nyomtathatnék ak47-et, Deagle-t.


Az a helyzet, hogy az autocadet használtam, az iskolámban, az nagyon nem volt szimpatikus. Viszont a Solid edge szimpatikus.



Egyébként az informatika is érdekel engemet, de csak azért mert olyan játék mániás vagyok és mindig csalni akarok, csak hülye vagyok hozzá.



De elsődleges szempont a pénz.

2017. júl. 8. 07:38
 8/8 anonim ***** válasza:

attól, hogy tudsz CAD programban dolgozni még nem azt jelenti, hogy túl jól fogsz keresni, lévén, hogy manapság műszaki rajzolóra nem nagyon van szükség már, mivel a program megcsinál sok mindent, amihez régen külön ember kellett...


ugyhogy szakmai ismeretek nélkül nem sokat ér az, hogy értesz CAD programokhoz...mivel eleve egy alap műszaki szemlélet (és informatikai is) kell ahhoz, hogy amit bemodellezel, azzal mások is tudjanak dolgozni, vagy egyszerüen csak müködjön (ugyanis több ezer alkatrésznél már nem müködik a favágó metódus, hogy addig kattingatsz ész nélkül mig éppen jo nem lesz)...ugyanis széthullik az egész a legkisebb modositástól is.


egyébként nem EGY programot kell megtanulni, hanem azt a szemlélelet amivel minden programban tudsz érvényesülni. De egyébként felsőbb kategoriás programok, mint pl creo NX catia és társaik.


Bár mint ahogy az elöbb irtam nem biztos, hogy megalapozott tudás hiányában ezekhez a programokhoz egyáltalán oda fognak engedni :)


2-3 száz ezer forint a plafon egyébként itthon ha csak CAD szoftverhez értesz.

2017. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!