Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg igaz, hogy rabszolga...

Tényleg igaz, hogy rabszolga módon bánnak a CBA-s dolgozókkal és romlott ételt árulnak (linkkel)?

Figyelt kérdés
[link]

2014. ápr. 19. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Na az egérméreg sztorinál abbahagytam az olvasást. Az egész egy hatalmas kamu. Aki írta, azt biztos kirúgták az állásából, és most pocskondiázik, mert másra nem képes.

Ha igaz lenne, akkor vállalja fel, hogy ő írta, és ha a CBA beperli rágalmazásért, álljon ki védje meg az igazát amit leírt.. Ja, hogy csak névtelenül meri kiírni?? Ugyan már!


A másik: Minden cég, beleértve a CBA-t is a lejárt termékeket vissza tudja igényleni írni adóból..Vagyis neki még ez sem veszteség...

Ahogy a mekik, burgerking is mindig mindent lejárt, fel nem használt dolgot kidob, és adó visszatérítésként nyer rajta.

2014. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
ha a lejárt terméket eladja, akkor az több haszon mintha visszaigényelné. matek....
2014. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem gondolom, hogy ez így, ahogy leírták igaz lenne. Túl extrém.


Én a CBA egyik konkurenciájánál dolgozom vezetőként. Nagyon sok dolgot olvastam és hallottam a cégről, mielőtt oda kerültem dolgozni, hasonló horror történeteket. Azokról is kiderült, hogy jó, ha a 10%-uk igaz, az sem úgy, ahogy le van írva, mert a szerző élt a költői túlzással.


Egy szó, mint száz, a CBA-ről simán el tudom képzelni, hogy "nem tiszta", mint a patyolat, de amik itt le vannak írva azt nem tudom elhinni.


Első válaszoló:

Ne beszélj butaságokat. A lejárt termék színtisztán a cég vesztesége, senki nem térít vissza utána az ég világon semmit. Sőt, még a beszerzéskori ÁFÁ-t sem térítik vissza (ahogy teszik azt ha eladod).

2014. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

első vagyok.

Én a CBA-nál dolgoztam mint könyvelő. Nem azt mondom, hogy bizonyos termékeket mint pl: sajt ami már nem árulható mert a címke szerint az eladási dátum szerint lejárt, azt nem használták fel sütésben. Végül is annak a sajtnak még semmi baja, csak mert dátuma szerint lejárt. Azzal sincs baj, és sok cég csinálja, hogy száraz kenyeret, kiflit, zsömlét ledarálnak, és zsemlemorzsaként újrahasznosítják. Ezzel sincs gond. De olyat hogy már zöld a túró mert patkány méreg mellett szedik fel a terméket és felhasználják , na ez hazugság. A munkám része volt az is, hogy hetente megkaptuk a selejt listát. Amiben le volt írva, hogy milyen termékek kerültek selejtezésbe, nem újra felhasználásba. Ezeket mi mindig le tudtuk írni, és nem az egész de valamennyi összeg visszajárt..


Nem azt mondom, hogy nem fordulnak elő egyes lejárt termékek újrafelhasználása,(pl: túl érett gyümölcsök, vagy amit már az ember nem vesz meg, mert szerinte rothadt, azt felhasználják turmix italba vagy gyümölcstálakba, vagy gyümölcs süteményekbe, de ettől még nincs semmi baja az ételnek) de olyan dolgok, hogy már mászik a túró annyira romlott, vagy a virsli zöld már.. ilyet nem használnak fel.

Még valamit. Ilyen nagyobb cégeknél mint a CBA is rendszeres ellenőrzés volt. Volt, hogy próbavásárlók (akikről senki sem tudta ki az) vásárolt, kifizette, majd dobozolta, és pár nappal később kaptuk a levelet, hogy bevizsgálták, és mi lett a végeredmény. Egy ilyen vizsgálatnál rögtön kiszúrják, hogy romlott virsli vagy zöld túró az alapanyag.

2014. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
92%

#4-es hozzászólóval egyet értek. Nyilván gondolom, hogy nem minden a lehető legtisztábban zajlik a CBA-nál, vagy más hasonló élelmiszer-ipari vállalkozásoknál, de amik le vannak írva a zöld virslitől a patkányméregig, na azokat nem tudom elhinni. Nem azért, mert túlságosan naív vagyok, de szerintem ezek már "költöi túlzások".


A másik ami nagyon szemet szúrt az az, hogy a szerző többször is említette, hogy vele nem baszakodhatnak, vágja a jogait, stb stb. Na most, ha én egy olyan középvezető vagyok, aki bármikor leku*váz 40-50 éves nőket, megaláz, semmibe vesz, akkor az ilyen munkavállalót aki kiáll magáért olyan hihetetlen gyorsan rúgom ki, hogy azt sem tudja merre menjen. Ja, hogy tisztába van a jogaival, és nem félt? Akkor most miért fél? Nem értem, ördögi kör.


És ami még nagyon szúrja a szemem:

Többször van hangsúlyozva, hogy mennyire nagyon kevés a 100 nettó. Elhiszem, tudom. Nagyon kevés. De annyira nem kevés - ha igazak mégis a sztorik - hogy ennyiért mérgezi az olvasó a társait, gyakorlatilag elkerülhetetlen betegségeket terjeszt? Arra elég? 100 nettóért én valahogy nem lennék képes gyermekeknek zöld virsliből készült virslis, pláne úgy nem, hogy mindenki cs*szeget közben...

Bűnösök közt vétkes aki néma. Tudom, nehéz munkahelyet találni, nagyon kevés a 100. Az olvasó is említette többször, de arra képes hogy gyermekeknek, fiataloknak, nyugdíjasoknak, várandós anyukáknak fél éve lejárt alapanyagokból készült terméket árusítson? Na ne...

2014. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Sajnos nemcsak a CBA-nál, más hasonló nagy cégeknél is rabszolgaként bánnak a beosztottakkal, nem egyszer láttam ilyet a saját szememmel, így pl. a kispesti CBA Remizben is, ahol a vevők szeme láttára teremtett le egy árufeltöltő lányt valami főnök féle kiskirály. De a csepeli Tescoban is mint egy kutyával úgy beszélt egy vezetőnő féle egy fiúval. És az Auchanban is tapasztaltam már ilyet. A romlott étel is előfordul néha, de hangsúlyozom nemcsak a CBA-ban, hanem a többi helyen is. Személyesen tapasztaltam pl. már romlott sajtot, tejet és kenyeret is. A nagynéném pedig a csepeli CBA Grill részlegében elfogyasztott egyik étel után lett rosszul, de szerencsére megúszta egy kis hasmenéssel a dolgot... :S

Attól, hogy vannak olyanok, akik nem tapasztaltak még ilyen eseteket, attól még sajnos ezek a dolgok igenis léteznek. :S

2014. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Örülök hogy ki írtad ezt a kérdést
2016. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én több féle munkakörben dolgoztam a CBA Príma boltokban és több boltab is. Elég sok olyan dolgot láttam ami nem korrekt vagy nem lenne szabad stb.. Pl az egyik helyen a fornettit ami estére megmarad (8,9,10-ig vannak nyitva) azt elrakják másnap meg gyorsan kiteszik had vigyék el. Az emberek meg azt gondolják friss de azért szerintem egy fornetti akkor is másnapos lesz és érezni ha nem friss. Persze ha annyira rosszul nézett ki reggelre akkor kidobták. A húsokat is rendszeresen leárazták maguknak és volt akit több alkalommal láttam egy honap alatt 30-40 kilo jó husokat hazavinni nevetséges összeget fizetve, ezek általában helyettesek boltbezetők .. Akik igyazából emberileg általában elég selejtek lettek már a munkától. Ez úgy kb mindegyik boltban és persze megy a terror. Ezekben a Príma boltokban az a hekyzet áll fenn hogy nagyon könnyű bekerülni dolgozni de ha ott vagy szinte biztosan megbánod. Nem lesznek vidámak a napjaid ez garantált szerintem. És ezt nem azért mondom mert mindenhol rossz volt, amikor más munkakör tartozott már rám akkor jól el voltam egész nap és mindig történt valami jó kis akció.. Elég sok olyan ember van ott akik alapbol zárkózottak vavy agyilag is valami.. Szoval ilyen butábbak és őket ugy kihasználják és agyon hajtják hogy még a pénzükből is jócskán lenyúlnak. Aztán van akinek betömik a száját 10-15 ezer plusz pénzzel. De aki kasszás is és kapni kellene a mankópénzt (10.000) plusz mondjuk viszi a tejhűtőt (az is plusz 10) plusz alapbol kevesebbet kapott meg mert rendeteg tulora nem volt kifizetve és ugy 160 tól többet kellett volna kapni de kapott 145 ezret és abban már a plusz pénzek benne voltak azt mondták rá neki . az összes dolgozo hasonloképp volt kifizetve de legalább dolgozhatott másfél -két órával többet ingyen.. Na szoval értitek most mit tudna csinálni ? A boltvezető lesza..ja ha reklamál ha esetleg felljebb negy panasszal hogy ez meg az nem jogos akkor elküldik. És én olyat is láttam hogy a szabadnapjukon kellett bejönnijük dolgozni vagy tanfolyamra menni ugy hogy azt nem irták be munkának. A főnökök mindig kimehettek cigizni kávézni de a dolgozokkal orditozott ha egyszer lement cigizni meg ha elment enni és pont abba botlott bele. Volt aki a kasszában ájuldozott délután fél4 kor hogy ma még nem tudott enni és igen ezt jol meg kellett választani mikor mész enni mert ha pont eltalálod lehet akár 10 perced is de lehet hogy 3 perc és a nevedet orditják neked meg szaladni kell.. Kérdem énnhogy ez mégis mi ? Szoval a stressz adott és nem egyszer mentek odáig hogy ugy beszéljenek valakivel mint a kutyával.. Érdekes ordítozásokat hallgattam végiga az a lényeg. Volt akit behivtak mert valami primitiv dolgot rá fogtak és aláiratták a papirt hogy ennyinvolt és mehetett haza. Ilyen igaz nem sokszor volt de nem használhatták volna ki hogy meg van félemlítve szegény hülyegyerek aki azt sem tudja mik a törvények csak egyész nap pakolja a vizeket meg rohangál hol egyik hol másik főnök csicskásaként .. Ez a baj hogy tul kevés dolgozója van a doltjaiknak mert aki teheti inkább nem megy ida vagy csak pár honapig aztán talál mást és addigra mindegy lesz hogy mit mert ugyis ott hagyja. Ezért is nem kedvesek az árufeltöltökkel kasszásokkal vagy melyik boltban hogy van épp a hierarhia mert ez nekik fogyó eszköz csak hát alapbol kevés van aki meg ott van az agyon dolgozza magát. A szalámikat a felvágottas pultban nem mindig volt szabad megvenni, szerencsére nekem szoltak amikor kértem hogy azt nem kéred .. Mondom akkor mit kérek ami jó ? És mondta ami friss. Ami még egy érdekes dolog és mindenkinek felhivom a figyelmét rá hogy a kasszánál nagyon nézze meg mi van a blokkon és jegyezze meg hogy mennyibe került a polcon az árú mert a ezekben a boltokban olyanok a kasszák hogy valamilyen oknál fogva többet tesz a blokkra az adott termékből vagy az ára lesz hirtelen magasabb. A blokkokat halom számra hagyják ott az emberek és a nagyrészük nem nézi a monitort sem amikor fizet. Van hogy szól a kasszás van hogy már úgy jön vissza valaki hogy baj van. Meg romlott cuccokat is hoztak már vissza több alkalommal, persze sokan nem hozzák vissza de ettől ők is kifizették. Persze ezek bárhol előfordulhatnak persze de ez elgy Príma magyar bolt (tele olasz paradicsom konzervvel meg minden mással ami nem magyar. Ami magyar az meg szintén CBA-s valaki valakijének a vállalkozása általában. Ugyhogy nem nagyon támogatják a magyar piacot szoval nem tudom mégis mitől olyan magyar? De mindegy is. Én nem szeretem de csak azért mert annyi mindent láttam hogy normálisan ugysem tudnék bevásárolni . sem a pékség sem a hentes pult sem a zöldséges ... Egyébként drága bolt szerintem . sok más helyen jobban kijövök a pénzemből. Összességében mint bolt nem tetszik. Aki pedig ott dolgozik annak külön részvétem hogy el tudja viselni a sok napi szemétséget hogy bírja energiával ezeket a munka körülményeket és remélem hamarosan talál jobbat magának mert sajnos a cba soha nem lesz rendben. Vasárnap alapból budapesten csak ebbe a boltba tudsz menni általában valamelyik piacon mert persze be települtek jó előrehiszen tudták hogy ott majd nem érinti őket a bolt zár. Ez által is nagyon korrekt üzletlánc nem ?. Gondoljatok bele ezekbe ha CBA-ba mentek
2016. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Húú, nem semmi amiket leírtál kedves előző hozzászóló. :S

Én simán elhiszem ezeket a dolgokat, dehát sajnos ez más áruházláncoknál is előfordul.

Nem véletlenül hallgattatta el a CBA vezetősége azt a srácot is, aki pár éve kitálalt az ott folyó visszaélésekről, a dolgozók megalázásáról ... :S

2016. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!