Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis milyen lehetőségeim...

Mégis milyen lehetőségeim vannak, lehetőségek nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit kacifántos a cím, ezért bocsi, szóval, 21 éves vagyok, budapesten egyetemre járok, de csak levelezőn, mivel 160 km re vagyok, egy nagyon kis falucskában, távol a világtól, tömegközlekedés is gyatra, de nem ez a lényeg.

Szeretnék elhelyezkedni, hiszen eredetileg ezért is mentem levelező képzésre, hogy majd mellette megkeresem az árát, ami most szeptembertől már veszélybe is került, hiszen nem kapok sehol sem munkát. Eddig tartottak ki a források. Szóval mivel mindentől messze vagyunk ezért a környéken kezdtem el nézelődni, amivel hamar végeztem is mert a környéken nincs munkalehetőség, napi másfél- két óra céges buszozással el lehet jutni gyárakba 3 műszakba 100-110 e ft havi fizuért, mivel más nincs, ezért úgy gondoltam megér egy próbát, hamar kiderült , hogy két ponton is vérzik a dolog, 1. nem lehet munka mellett dolgozni, mert nincsenek tekintettel arra, hogy péntekenként én egyetemen vagyok, ameddig a szabadság tart járhatok egyetemre, már ha megkapom az összes pénteket, utána meg menni kell dolgozni, éjszaka is ha kell, délután is, és délelőtt is, a másik probléma a munkahellyel az volt, hogy a munkaügyi osztályon dolgozó hölgy elmondta, hogy oda nem járnak dolgozni egyetemisták, sem érettségizettek, mert ott még sok esetben a csoportvezető is csak elkezdte a középiskolát, és hogy nem is vennének fel, mert valószínűleg nem jönnénk ki a kollegákkal. Ebből kifolyólag gondoltam arra, hogy a gyár városában keresek munkát, de sajnos csak részmunkaidőben vagy 11 órától mert 10:38 ra ér be az első busz, vonat tincs, tehát nem tudnék 8 ra járni, és mivel önköltséges a tanulásom, ezért nem tudom bevállalni, hogy részmunkaidős fizetésből még városba is költözzek. Jött a 3. terv, hogy budapestre lehetne költözni, hiszen ott tanulok, így a heti utazás költségeit (egy oda egy vissza pénteken, ritkán szombaton) félre tehetném, valamint tényleg nagyon sok állás van, ahova diákokat is felvesznek szívesen, csak sajnos ez megbukott, mert 2 havi kaució + 3 havi lakbér előre az nagyon megterhelő lenne nekem, ezt nem tudnám kifizetni jelenleg, szóval azért írok ide, hogy kinek milyen lehetősége van akár hasonló helyzetben? vagy esetleg Home-office munkával érdemes e foglalkozni? ha igen akkor milyennel, hol kell keresni? bármilyen ötletet szívesen megfontolok, elolvasok, átgondolok. Köszönöm, szép estét! :)



2017. júl. 11. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem hosszú távon legjobban a Bp-re költözéssel jársz.

Sok cégnél van home office, de nem 0 (vagy ahhoz közeli) tapasztalattal.

2017. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Szia, én kicsit más cipőben járt*4*m, mégis részben hasonlóban.


Dipl*4*másként jelentkeztem közel 200 áll*4*sra, ahol betanított munk*4*sokat kerestek, 2 helyre hívtak be végül.

Az egyikre felvettek (prot*4*kcióval), de csak 4 hónapot dolg*4*ztam ott, a munk*4*társak részéről nem tapasztaltam a kiköz*4*sítést.


A főn*4*köm meg elszánta magát a megnev*4*lésemre, jó munkás*4*mbert akart belőlem faragni! Ez abban nyilvánult meg, hogy 24 órás munk*4*rendbe tett be, a többi dolg*4*zó 12 órásban volt, gondoskodót róla, hogy végig legyen teendőm.

A hely be volt teljes mértékben kam*4*rázva, hajnal 1-kor pl. rám telefonált, hogy mi van szor*4*lás*4*d van, 8 egész percet a W*4*C-én voltál!


Mikor minden munk*4*val végeztem már, lenyíratta velem 9000m2-en a f*4*vet, esőben és természetesen este világítás nélkül, majd jött a telefon, kamerán látja, hogy vagy 10m2-nyi sáv kimaradt. Erről a koll*4*gáktól megtudtam, hogy a területet egy külsős cég szokta v*4*gni.


Rendbe tetette velem a raktárat, hullad*4*kelvezetőt, katalogizáltatta a készleteket, olajmentesítettem a teljes területet, csatorn*4*4*hálózat tisztítás, diszkövek között gazmentesítés, felmostam 4000m2-nyi betont, stb. ezekről is kiderült részben nem a c*4*g területe, meg az ott dolgozok 1-er sem csináltak ilyen munkát 15 év alatt.


Emelet csináltam a többiekkel is a közös munk*4*t, de értelemszerűen kevesebb időm volt rá. Eleve ők 12 órában voltak én 24-ben, ami azért megterhelőbb.


Az előírt mennyiséget tekintsük 100%-nak, a munkat*4*rsak 109-120% között hozták az eredményeket, nálam kereken 100%-ra jött ki (akinek jobbak voltak az eredményei segítettek).

Persze kaptam a megr*4*vást, fél órás szónokl*4*tot, de legalább addig sem kellett mást csinálni, mint ál*4*va bamb*4*lni :)


Munk*4*társak miután eltűnt szeretett vezet*4*nk, mondták, mindig ezt csinálja az új emberrel, velem viszont túllép mindent!


Az egyik főn*4*k még a kommunizm***s maradványa, a másik meg a fia volt, aki 3 iskolából is kibukott, de mindenhez profi szinten értett, max. szerelőt hívtak utána, hogy ne álljon meg az él*4*t!


Később egy másik helyen is melóztam betanított munkásként, a főnök régi osztálytársam volt, ezért meg a "munkatársak" utáltak ki, ez tettlegességben is megnyilvánult. Cipeltem a dobozokat megp*4*kolva törékeny dolgokkal, valamelyik meg poénból kir*4*gta alólam a lábam.


Rendszeresen eltűnt a kaj*4*m, panaszt tettem, erre meg jött a bes*4*gózás, árulkod*4*s gyerekezés. Egy szép napon, a kajás dobozomban az ebédem helyett, egy adag sz*4*r volt, jöttek már előre nevetve, nah mi finomat eszel...

Betelt a pohár, ráöntöttem az első fér*4*gn*4*k a fejére a dobozt, még aznap kirúgtak!


Jelenleg mérn*4*kként dolgozom sokak szerint alam*4*zsnáért (nettó 120e), de jó a környezet, az embereket imádom, többnyire laza a munka. Váltani nem igazán szeretnék (merek), sok a rossz tapaszt*4*lat.

2017. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elnézést ez a trágárságszűrő nem szereti a munk*4*, dolg*4*zó, stb szavakat, 11 percem ment rá hogy *4*-ak!
2017. júl. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!