Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg informatikusként a...

Tényleg informatikusként a legnehezebb elhelyezkedni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Számtalan informatikus ismerősöm van, akik közül csak egynek van infós melója. Neki is külföldön. Az összes többi vagy külföldön mosogat, vagy itthon teljesen mást csinál. Pedig vannak köztük igazán értelmesek is.

2017. júl. 17. 22:24
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

nyilván csak viccelt. Egy igen komoly mérnök keres itthon, ha jó helyen van nettó 200 körül. Ha ennyit lehetne itt keresni, akkor nem a magyarok menekülnének nyugat európába, hanem fordítva. :D

Már nem igazán marad itthon senki se. :(

2017. júl. 18. 19:25
 12/39 anonim ***** válasza:
81%
Ne viccelj már. :) Multinál, jólmenő magyar cégeknél kezdő fejlesztő indul 300e nettóról, aztán pár év tapasztalattal, de nem vezetői poziban simán meg lehet kapni a 400-500e nettót, vezetőknél meg a határ a csillagos ég, de az már nem tisztán informatika. Mindez Budapesten.
2017. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Áhhh... Fel se vesznek senkit se. Nem véletlenül van az, hogy van 30 ezer programozó meg 20 ezer betöltetlen programozói állás. És az olló csak nyílik tovább. Főleg ameddig ilyen trágya az oktatás, és igényesek a cégek.
2017. júl. 18. 21:31
 14/39 anonim ***** válasza:
90%
Informatikusként lehet nehéz, de programozóként (szoftverfejlesztőként) nagyon nem. A komolyabb helyekre nyilván nem könnyű bejutni, de sima egy állást egy minimális tudással meg lehet szerezni.
2017. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
81%

És a sima állás itt a kezdő, diploma nélküli nettó 250k-t értjük kb. (Budapesten nézve, vidék ebből a szempontból is jóval gyengébbek a lehetőségek.)


Ha munkanélküli fejlesztőt látsz, ott valami komoly probléma lehet a tudásával, munkájával. :(

2017. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Hat en szinte csak azt latok. Bar lehet csak nalam van igy. :D

Bar egyebkent ha jol megnezem az allasokat - bar annyira nem ertek hozza, - de ketfele van. Rengeteg magas szintu ( tobb eves szakmai tapasztalat, ez a technologia az a technologia felsoszinten) infos allas van. Es szinten sok infos - gondolom alaptudasu vagy meg az se - diakmunka. Na mar most akkor egy kezdo programozonak -, aki mar nem diak, es nincsen nagy tapasztalata - nehez elhelyezkednie szerintem.


Nem vagyok munkaeropiaci szakerto, bar tanultam korabban egy kis HR-t.

Szerintem az a gond, hogy a jol kepzett programozok, szakertok elhagytak az orszagot, igy nem tudjak a cegek ugymond betanitani oket.

2017. júl. 19. 16:30
 17/39 anonim ***** válasza:
71%

#11 650 a bruttóm, 30 kafetéria, teljes benzinköltséget fedező kmdíj, idén csak az én oktatásomra már vagy 1 millát költött a cég és még esedékes egy hét külföldi oktatás és 2 hét belföldi minimum

Qualitys vagyok, vagyis nem a komolyabb mérnök fajta, alul vagyok fizetve, de más előnyei vannak a munkahelyemnek, ami miatt nem váltanék mostanság, pedig 900-950 ért tudnék váltani


Kezdő Qualitys 350 bruttó a cégnél, normális mérnök ennél már pályakezdőként is több

2017. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Nyilvan ha ekkora fizetesek lennenek az orszagban, akkor nem huznanak el innen tomegesen. Egyebkent meg kerdezhetnem, hogy melyik cegnel vannak ilyen kiemelkedo fizetesek.
2017. júl. 20. 05:06
 19/39 anonim ***** válasza:
59%

A megoldás az, hogy az infósok nem elsősorban a fizetés miatt mennek el, hanem az oktatás és egészségügy helyzete, meg a politikai hangulat miatt.


Egyébként meg: Prezi, EPAM, LogMeIn, Morgan Stanley, Ericsson, NNG, hogy csak az ismertebbeket említsem.

2017. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes hogy itt gyakorin mindenkinek 900ezres fizetése van..:D Kinek jó ez hogy hazudtok?
2017. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!