Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg informatikusként a...

Tényleg informatikusként a legnehezebb elhelyezkedni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Számtalan informatikus ismerősöm van, akik közül csak egynek van infós melója. Neki is külföldön. Az összes többi vagy külföldön mosogat, vagy itthon teljesen mást csinál. Pedig vannak köztük igazán értelmesek is.

2017. júl. 17. 22:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
75%
#20: És az kinek jó, hogy elhiteted magaddal, hogy ha te, meg minden ismerősöd csóró, akkor mindenki más is csóró? :)
2017. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mindegy, mondhattok itt akár 2 millás fizetéseket is de ti is tudjátok hogy ez nem igaz. Tudom hogy vannak programozók 900ezres fizuval vezetői pozícióban, több évtizedes tapasztalattal, de hogy azol nem ti vagytok az is biztos..:D
2017. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
68%
#22: :) ha te boldogabb vagy ezzel a tudattal, én nem fogok az önámításod útjába állni. :)
2017. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy megint én forgok rossz helyeken. De jó pár ismerősöm van, akinek 8 elemije van és milliókat keres itthon. Nyilván "kemény" munkával. És szintén van jó pár aki majd meg szakad - köztük egyetemi professzorok, orvosok, magasan képzett szakemberek - akik örülnek ha van mit enni.


Tehát én ezt látom, arról a tipikus annyit érsz, mint amennyit keresel felfogásbók. És lehet, hogy maradi vagyok, de nálam mindig többet fog érni azaz orvos, aki aprópénzért életeket ment, mint a gazdag, mercis strici.

2017. júl. 20. 14:39
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon biztos nem fog válaszolgatni aki minimálbért keres. Jó érzés leírni nekik ha jó a fizu ennyi.

Amúgy ez a nettó 200 mint lehetetlen fizetés azért erős megállapítás.

Sem én sem a párom nem vagyunk IT-sok de 250 körül keresünk mindketten Bp-en. Örülünk is neki persze, de azért majd jó lenne több.

2017. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Szerencsés helyzetben vagytok. Ennyi! Semmi több! Itthon egy egyetemi docens nem keres annyit, mint egy árufeltöltő.
2017. júl. 20. 16:12
 27/39 anonim válasza:
100%
Fejvadasz cegnrl dolgozom, IT a fo profil, rengeteg betoltetlen allas van, de a szakmai interjun elvereznek, keves a mehfelelo szakember. Es nem mindegy, hogy .net fejleszto vagy, vagy uzemelteto.
2017. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Akkor még sincs akkora hiány, ha nem veszitek fel őket. Ha elvéreznek a teszteken - mivel sajnos az oktatás egy nagy... - akkor adjátok lejjebb az igényeket és/vagy indítsatok mentor programokat. Az senkinek sem lesz jó, ha ti nem találtok munkaerőt, a munkavállaló meg munkát.


A dolgozó nagy valószínűséggel lelép külföldre és/vagy pályaelhagyó lesz. Ti meg lehúzhatjátok a rolót, mert nem lesz aki dolgozzon.


Ha nem éri el az oktatás az elvárt piaci szintet, ami sajnos tényleg így van, akkor nincs mit tenni. A munkáltatónak kell kiképezni őket, ha fel akar venni infóst. Hiába várnak a cégek arra, hogy majd szórják ki a legjobb szakembereket. Ez itthon nem így megy már sajnos. Magyarországon az oktatás már csak és kizárólag a pénzről szól. Semmi másról.

2017. júl. 21. 19:44
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Én programozóként sajnos csak kb. havi nettó 235 ezret kapok, de ez úgy ennyi, hogy mindenféle cafeteriat is forintosítva plusz éves bónusz 1/12-ed részét hozzászámolva ennyi.

Havi utalás csak 185e :(


Nem volt ezzel bajom amikor több, mint egy éve kezdtem fejlesztési tapasztalat nélkül (egyéb IT, üzemeltetés gyakornoki tapasztalatom volt) de azért most már eléggé kevésnek érzem...

2017. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

#28: az a baj, hogy ez nem egy olyan szakma, ahol lejjebb lehet adni az igényeket. Semmi hasznunkra nincs olyan ember, aki egy minimális szintet nem üt meg, és arra meg nincs sem időnk, sem erőforrásunk, hogy mi tanítsuk meg az alapokra is; ráadásul nem is mindenki alkalmas rá. Ez olyan, mintha egy 5 éves gyereket vennénk fel árufeltöltőnek: nem hogy nem lesz a legkisebb mértékben sem segítség, de még igazából hátráltat is, és nem a mi dolgunk felnevelni.


Az országból meg el lehet menni, persze, de külföldön sem informatikusként fogják őket alkalmazni, mert a helyzet ott is ez lesz.

2017. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!