Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondtam és nem tudtam...

Ha felmondtam és nem tudtam ledolgozni a felmondási határidőt, a munkáltató pedig bem fizette ki a júniusi beremet mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy le kellett volna dolgozni de a munkahelyemre vettek fel mást mivel időben szóltam. Viszont a beremet elfelejtette elutalni.
2017. júl. 10. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem mentél be, azonnali hatállyal megszüntette a szerződésed, mire járna pénz?
2017. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Júniust végig dolgoztam. Julius 2-an mondtam fel. Júniusra csak jár fizetés amire azt mondta direkt nem utalja.
2017. júl. 10. 18:39
 3/15 A kérdező kommentje:
És még a papírjaimat sem kaptam meg. Minden törvény őt védi? Oké hogy nem dolgozom le a felmondási időt, de a kárát be kell bizonyítania? Hasára üt és nem fizeti ki az előző havi beremet? Hogy működik ez?
2017. júl. 10. 18:43
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Július 3 óta tart a felmondási idő, júniusra jár a fizetés.Papirokat és járandóságodat 5 munkanapon belül ki kell adnia. Munkaügyi bíróság.
2017. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. júl. 10. 19:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Július 3 óta tart a felmondási idő, júniusra jár a fizetés.Papirokat és járandóságodat 5 munkanapon belül ki kell adnia. Munkaügyi bíróság."


Én nem nagyon pattognék, mert, ha a felmondási időben nem egyeztek meg külön, hogy elengedik-e vagy sem, akkor azt neki alapból a szerződésében meghatározott ideig le kellett volna dolgoznia, hiába vettek fel mást. Így még ráverhetnek egy jó kis szerződésszegést is.

2017. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az rendben. Beszéltem munkaügyi jogásszal. Jogszerűtlen hogy nem Fizetett bért. Mindenképp ki kell fizetnie. Utána kérhet tőlem a szerződés szegesert a felmondási időre járó távolléti díjat + potlekait ha vannak.+ ha kára keletkezett, de azt bizonyitani kell.
2017. júl. 10. 20:14
 8/15 A kérdező kommentje:
De a júniusi bért ki kell fizetnie.
2017. júl. 10. 20:15
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Természetesen ki kell fizetni . Nem azt javasoltam ,hogy "pattogjon",a kérdező nem írta pontosan mi van a szerződésben. De a fizetés jár,így emiatt lehet""pattogni"a hatóságnál 😁
2017. júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
járni jár, csak lehet éppen azt számolják mennyit fognak levonni belőle...
2017. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!