Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan van hogy a szombatot...

Olyan van hogy a szombatot nem számítja túlórának a munkáltató?

Figyelt kérdés
Szóval, van hogy be kell menni kötelezően szombaton, de nem fizeti ki
2017. júl. 23. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Az a hülye aki be is megy!

Nekünk is van szombati túlóra de csak választható és 2x annyit fizetnek mint alapjáraton.

2017. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Amìg valaki bejàr ìgy, az vessen magara.
2017. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fizet érte? Akkor nem kell bemenni.
2017. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van, de jogsértő.
2017. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Amennyiben munkaidőkeretben dolgozol, akkor tekintheti sima munkanapnak, nem kell túlórapénzt fizetni. De ebben az esetben kell kapnod helyette másik szabadnapot. Ha viszont egyáltalán nem fizet ki, akkor irány a munkaügyi bíróság.
2017. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Közalkalmazottként nekem van átlag évi 12 szombatom, amit sem túlórának, sem pedig munkanapnak nem könyvelnek le sehol.


Édesanyám minden második hétvégén szombat és vasárnap is dolgozik, de fizetési papír szerint 1988-tól nem volt hétvégés.


Az állami munkahelyekre ez jellemző, miért lenne a versenyszféra ettől eltérő???

2017. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6, elég szomorú, hogy emberek tömege tűri, hogy fizetés nélkül dolgozzon évtizedeken át. Ennek mindenhol másnak kellene lennie, ez nem normális, nem elfogadható soha, senki esetében sem.
2017. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pontosan, úgy látszik, mi magyarok tök természetesnek vesszük, hogy ingyen kell dolgozni hétvégén. Sőt, még látványosan elkezdünk értetlenkedni, hogy ez nem alap mindenki másnak, hát mindenki ezt csinálja. Ha mindez nem elég, még büszkék is vagyunk rá, hogy mi bizony így dolgozunk, így, keményen, nem is igazi dolgozó, aki nem vállal ingyen munkaórákat!


Persze mindemellett panaszkodunk is, hogy ez így van, csak hát ha egy társadalom öntudatosan és büszkén dolgozik ingyen, akkor miért vár változást?

2017. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7. vagyok.


Igen, mindig van egy-két pattogó-lázadó ember, aztán a többség sajnos mégis nyel (mert a hitel meg a gyerek meg a stb.) Azaz csőbe vagyunk húzva, hogy ne is legyen más választásunk...

Amíg a többség tűr, addig a munkáltatók ezt mindig ki is fogják használni, mert akinek nem tetszik, találnak helyette mást.


Szerintetek erre mi a megoldás? Én már tök sokat agyaltam ezen, de még nem jöttem rá, mert ez egy nagyon összetett probléma.

2017. júl. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!