Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérigény. Most akkor mennyit...

Bérigény. Most akkor mennyit lehetne elkérni?

Figyelt kérdés

Helyszín: Budapest.

Munka: irodai adminisztráció, ez igazából munkahelyenként változik.

Nyelvtudás: vagy nem igényel, vagy angol középfok. Tegyük fel, hogy nem igényel.

Tapasztalat: Pályakezdő, vagy 1-2 év tapasztalat.


Nos, nekem jelenleg 2 év tapasztalatom van. Még fél éve jelentkeztem egy állásra, ahova kellett angol, teljes munkaidős volt, mondták is interjún, hogy milyen jó tapasztalataim vannak, viszont minimálbért tudnának csak fizetni...


Most olyan interjún voltam, ahol 140 ezret fizetnek nettóban, nem kell se angol se tapasztalat. Hogy is van ez akkor? O.o


Mennyit lehetne akkor elkérni, ahol bérigényt is kérnek? Nettóban kérdezem. :)


És ne aggódjatok, dolgoztam az elmúlt fél év alatt rendesen! :D


Ti mennyit tartanátok reálisnak? Tényleg nem tudom eldönteni, hiszen néhány helyen kiszúrnák a szememet minimállal, de néhány másiknál teljesen jó a bér.


2017. júl. 23. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

A 140e nettó teljesen reális.


Családban van pályakezdő frissdiplomás, aki nyelvtudást igénylő, de nem a diploma szakjába vágó irodai munkára kapott 200e nettó kezdőfizut multinál Budapesten, amit fél éven belül emeltek 250e-re (igaz ehhez a feladatok/felelősség is növekedett, már bőven nem csak adminisztráció).

2017. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
140 nettó teljesen reális. Volt. 2 éve mondjuk. Most ez inkább 160-180.
2017. júl. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

180 nettó Budapesten adminisztációért?! Hú azért nagyon el vagy tévedve... 150 körül maximum, főleg ha még angol se nagyon kell. 140 is még reális, ha több feladatod van, mint kávét főzni meg irodaszereket rendelni, de nagyjából a minimálbér is érthető, sajnos. Hiába kegyetlenül lehúzás, olyan munkára, amit szinte akárki el tud végezni, nem fognak agyonfizetni...

A munkakörtől függ inkább meg a felelősségtől, mennyit lehet elérni. Ezekről semmit nem tudunk jelenleg.


Az elsőre szintén ne hallgass, tipikus urban legend hozzászólás, hogy jaj xy a családban csak admin, de keres már nettó negyedmilliót húú. Azt se tudjuk mit csinál, hány órában, mennyi felelőssége van, kell-e túlórázni. Ne hülyítsük már fölöslegesen az embereket.....

2017. júl. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
#3: az első vagyok, akkor pontosítok, a családtag a feleségem, szóval elég jól tudom, hogy mit csinált. Amíg csak 200 nettót keresett inkább az volt a baja, hogy nem volt mit csinálnia, a nap felében unatkozott, felelősség 0, csak angolul és németül kellett levelezni néha, amúgy tiszta adminisztráció. Nem urban legend. :)
2017. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Szintén városi legendának minősítem az elsőt.

Hencegni bármivel lehet ezen arctalan "fórumon"

... hiába kapott rá 100%-ban hasznos értékelést a megrögzött álmodozó idealisták szimpátiája által.


Sajnos minimálbérnél nem várható több.

2017. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Lehet itt minimálbérezni... de egyszer úgyis mindenhol lecsap az ilyenek miatt a munkaerő hiány!

Előző munkahelyemen kértünk fizetés emelést a nevetséges bér miatt erre ők kikalkulálták hogy megnézték a piacot és szerintük a reális bér bruttó 170 ezer...

NA akkor meguntam és elkezdtem keresgélni 1 hónap alatt találtam is ahol most nettó 220 erezet keresek...és nem sokkal rosszabb mint az előző munkahelyem sőt...De ahogy hallom nem nagyon találnak az ő piac kutatásuk alapján bruttó 170 ezerért embert... de ők azért erőlködnek...

De az építő iparban is hasonló a helyzet, idősebb rokonaim az építő iparban dolgoznak, és mesélték hogyha valakinek nem teszik az árajánlatuk akkor megmondják hogy szevasz megyünk máshova mert van bőven munkánk ez is abból adódik hogy rengetegen az építő iparból is már nyugateuróapában dolgoznak.

Aztán majd csodálkoznak hogyha meghirdetnek ilyen nevetséges fizetésekért adminisztrációs állásokat és kutya nem fog jelentkezni rá.De általában ilyenkor csodálkozni szoktak és nem AKARNAK arra rájönni hogy kicsit többet kellene fizetni.

2017. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Helyszín Budapest.


Valahol a keleti országrész kis falujában elhiszem, hogy minimálbér. Budapesten viszont simán reális a 160-180.

2017. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

A leírás alapján: egy kényelmes, semmilyen képzettséget nem igénylő munka.

Ezeregy ember keres ilyen munkahelyet, azok akiknek csak érettségijük van, meg azok is akik valami büfészakon végeztek. Egy ilyen álláshirdetésre még mindig ezren jelentkeznek. Igen, Budapesten is.


Tulajdonképpen a 140 baromi sok is. Örülj ennek, mint majom a farkának.

Akiket ismerek és adminisztratív munkát végeznek, azok mind legalább angol felsőfokú nyelvtudást igénylő munkákkal keresnek ennél többet.

2017. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
140e ftot nem eri meg fizetni amikor 120ert is lesz boven jelentkezo ;)
2017. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!