Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől lett ez a hatalmas...

Mitől lett ez a hatalmas munkaerőhiány? Már mindenki dolgozik?

Figyelt kérdés
Minden nap min. 5 cikk jelenik meg, hogy nincs munkaerő (Pl. Máv, vendéglátósok, szállodaipar, kereskedelem). Hova tűntek az emberek? Teljes foglalkoztatottság van?

2017. júl. 25. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
külföldre.
2017. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
A MÁV-nál rettentő drága a képzés. Vagy nekik dolgozol X évet, vagy visszafizeted (ha megbuksz vizsgán, akkor is). Vendéglátásban csicska vagy, feleannyira se vagy bejelentve, mint amennyit dolgozol, és rendszerint a fizetés is legfeljebb zsebpénznek minősíthető. Kereskedelemben most már a kasszásnak is képzésen kell részt vennie, de tudtommal még egy raktárosnak is. A szállodáról sokat nem tudok, de feltételezhetően a vendéglátáshoz hasonlóak a körülmények. A diplomás helyek tapasztalataim szerint javarészt ki vannak osztva már jó előre, ha meg vannak hirdetve, ha nem, így jóformán semmi más nem marad, csak a gyár vagy az egyéni vállalkozás (utóbbi persze az adók miatt ellehetetlenítve). Nyilván így hamarabb megy az ember gyárba, mint a fent említett helyek bármelyikére.
2017. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Gyárban dolgozok fél éve.Ez a cég ingyenes szállást ad,ingyenes buszjárat van még 100km-ről is,juttatások,bónuszok,stb,és még így sincs ember :) Pedig a havi 200-at megkapjuk ha van 1-2 túlóra.Szerintem ez meg nem rossz,mert ha elmegyek konyhára,megkapom a 130-at talán.Mindenki kimegy külföldre.
2017. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Mindneki kiment külföldre. De gondolj bele. Miért ne mennének ki ? Én csak a facebookot gorgetve naponta látok hirdetéseket hogy külföldi munka. Szinte még keresnie sem kell az embernek mert elé dobják. Vendéglátós középiskolákat konkrétan felkeresik a munkakozvetitok, hogy 20 embernek tudna munkát ajánlani Németországban. Bár kicsit elkezdtek nőni a fizetések de ez még mindig kevés. Külföldi munkával az átlag munkas ha jól spórol akkor havi 100-200k-t félre tud rakni. Itthon hol van erre esélye az átlag munkásnak ?


Diplomás területén meg elég furcsa helyzet alakult ki. Egyre több itteni cég is elvárja, hogy az illető magas szinten beszéljen angolul vagy németül. Eddig sok diplomás azt gondolta hogy oké, külföldön többet keresnek, de itthon legalább a sajat anyanyelvemen kommunikálhatok. Aztán jött a hidegzuhany hogy itthon is elvárják. Ezzel az utolsó akadály is megszűnni látszik diplomás téren. Egy orvos vagy mernok magyar forintban külföldi munkával simán félre tud rakni HAVONTA fel millió forintot. Akkor minek maradjon itt ?

2017. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

egyrészt a szakemberekből van hiány, például a mávnál, ahova nem tud csak úgy akárki elmenni, tanfolyam kell, vizsgázni kell, nyűgös dolog, és cserébe nem kiemelkedő a fizetés sem...meg ahogy első is mondja, ha a képzést fizetik, akkor x évig ott kell maradnod...


ahova meg szakemberek nem kellenek, oda meg a munkakörülmények miatt nem mennek, például a vendéglátás...én is dolgoztam ott, nem jelentettek be, 14 órát melóztam egy nap...persze 2 nap munka, 1 nap pihenő...fizetésemet meg úgy kaptam meg, hogy a kollégák vagy a saját bevételemből kivettem, és akkor azt levonták.

kereskedelem ugyanez, nem mindenki alkalmas rá, sok pénzzel bánni, gyorsan számolni, kiszolgálni.


szállodaipar szerintem nem vészes, viszont a legtöbb magyar még mindig hadilábon áll az idegennyelvekkel, márpedig vagy elmegy akkor az ember egy nevenincs panzióba, ahova maximum magyarok tévednek, és persze épp, hogy csak meg tudja kapni a fizetését, vagy pedig elkerüli a szállodákat is.


Mivel jelenlegi munkám szorosan kötődik hozzá, így rengeteg nagy hotelben megfordulok, sok embert ismerek, aki recepciós, felszolgáló stb. és szeretik csinálni, de ez is emberfüggő, és ha valakinek ez nem fekszik, de jól beszél idegennyelveket, akkor máris kimegy külföldre.

2017. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Régen az volt a munkáltatók szlogenje,"ha nem tetszik,akkor el lehet menni".

Sok munkavállaló ezt megfogadta és el is ment.

Tegyük fel itt vannak a vendéglátósok.

Egy szakács ismerősöm például július,augusztusban szabadnap nélkül lenyomott napi 14 órát.

Mindezt 4 órás bejelentéssel.

Egy idő után kidőlt és a 4 órás bejelentés miatt alig kapott valami tb-t így lábon kihordott tüdőgyulladással ment vissza dolgozni,megint 14 órákat.

Ezt megunva kiment Ausztriába,ahol rendesen bejelentik,nincsenek kiskapuk.

Most Orbánék ahelyett hogy a bérviszonyokat rendeznék,inkább behozzák az óccsó ukrán munkaerőt.

Honnan veszik hogy pár hónap után nem lépnek le Nyugatra?

2017. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

6os

Már volt cikk hogy az ukránok is ugródeszkának használják a magyarokat. Ráadásul nekik kézenfekvőbb Lengyelo. Cseho. illetve Szlovák is mert nagyobbak a fizuk is és a nyelv is közelebb áll hozzájuk.


Az általános iskolai osztálytársaim akik 14 voltak (falusi iskola) azok közül 5 vagy 6 van kint, ráadásul van még 1 ember aki sok évet lehúzott de nem rég jött haza. (nem tudom minek) Ha ezt számolom akkor ez legrosszabb esetben is 1/3 aki kint van. Ráadásul én nem is a nagyon fiatal korosztályba esem, hanem már 28 évesek vagyunk


Én is keresnék közmunka helyett mást, de gyárba nem akarok menni, máshol meg (mint a múltkori állásinterjúmon) meg a sz*rrágás...minimálra bejelent többi zsebbe, táppénz nincs meg ilyen nyalánkságok....


Most évről évre egyre durvább a helyzet, bár viszább fog szerintem esni valamelyest a kivándorlás, de érdekes jövő elé nézünk.

2017. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkanélküliség számításában új trend van, amíg régen


(munkanélküliek száma) / (tanulmányait befejezett és min. 18 évesek valamint a nyugdíj közöttiek száma)= % munkanélküli


Jelenleg:

(munkanélküliek száma) / (tanulmányait befejezett és min. 18 évesek) = % munkanélküli


A külföldön dolgozót nem tekintik munkanélkülinek (régen igen), a közmunkásokat sem (pedig érdemi munkát elenyésző mértékben végeznek), DE a nyugdíjasokat is bevették a számításba néhány millióval nagyobb számmal osztasz az elég pozitívan hat a munkanélküliségi % számítás során, hajrá M.o. jobban teljesít!

2017. júl. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Gyárban dolgozok fél éve.Ez a cég ingyenes szállást ad,ingyenes buszjárat van még 100km-ről is,juttatások,bónuszok,stb,és még így sincs ember :) Pedig a havi 200-at megkapjuk ha van 1-2 túlóra.Szerintem ez meg nem rossz,mert ha elmegyek konyhára,megkapom a 130-at talán.Mindenki kimegy külföldre."


Ha ez nem lenne kamu és tényleg 200-at lehetne keresni ingyen szállással, senki nem menne külföldre.

2017. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!