Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg mernétek ezt lépni?

Meg mernétek ezt lépni?

Figyelt kérdés

Nettó 400 ezres keresetünk van közösen, néha több (fizetett túlórákkal el szokta érni a félmilliót).

Két gyerekünk van, kisiskolásak.

Szeretnénk házat venni, mert jelenleg albérletben lakunk.

4 millió Ft körüli önerőnk plusz megtakarításaink vannak, s két Fundamenta.

Ezekkel együtt is 20 millió Ft-ot kellene a házra felvenni (fix kamatozású forint hitelben szigorúan), amit 150-es részletekben nagyjából 10 év alatt tervezünk visszafizetni.


Ti ezt bevállalnátok?


2017. júl. 28. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hol kel aláírni azt a 20m-os hitelt, amire 10 év alatt 18m-ot kell visszafizetni???


Szerintem ti egy vásárlói csoportos hirdetést sz***ptatok be, öreganyám(86) is szaladt múltkor, hogy gyorsan menjek intézkedni, micsoda lehetőség a Margit is megmondta!

2017. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen feltételekkel olcsóbb ingatlant vennék első körben (13-15 milliósat, 1+2 vagy 1+3-as lakást), és ha az tehermentes és van néhány millió megtakarításom, akkor vennék drágábbat utána.
2017. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem merném meglépni - a gyerekek érdekében.

Elsőnek igaza volt: 10 évre havi 150 ezerrel csak 18 millióra jön ki :-)

20 milliós hitel havi törlesztője - ha 10 év alatt akarod visszafizetni - majdnem 200 ezer ft - ez eleve problémás, hiszen csak ketten tudnátok felvenni és nem is hiszem, hogy megadnák így - hiszen a fizetés max 50 %-a terhelhető, de ekkor mindkettőtöknek az 50 %-át kellene terhelni.

20 évre 100 ezer a havi törlesztő - ez már elviselhetőbb lenne számotokra.

Aztán ne felejtsük el, hogy van 4% ingatlanszerzési illeték, ami egy 24 milliós háznál 960 ezer ft, + átírás, stb. - szóval újabb 1 millió ft.


Azt javaslom, hitel felvételekor mindig úgy kalkuláljatok, hogy ha egyikőtök fizetése kiesik, akkor is biztonsággal tudjátok fizetni a hitelt.


CSOK-ot Ti nem tudnátok igénybe venni? (10+10 millió)


Végezetül itt egy lakáshitel kalkulátor, itt tudsz "matekolni"

2017. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
20M Ft hitel 10 évre fix kamatozásra 220e Ft havi törlesztőt jelent. Mint ahogy írták a 150e * 10 * 12 az 18M Ft lenne csak. :) 220e-s törlesztővel meg meg nem vehetnétek fel ha akarnátok sem, mert a törvény szerint a keresetetek 50%-a lehet csak a törlesztő 400e-ig.
2017. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy lakhely miatt beáldozni 10 évre minden nyaralást, kikapcsolódást, apró örömöt, szerintem nettó hülyeség, plusz bazinagy kockázat is. Éltek összesen 80 évet, ebből szeretnétek 10-et leélni úgy, hogy csak kuporgatás van, azért, hogy lehessen szedni a kutyaxart a fűből?


Hát én ilyet tuti nem csinálnék. Volt 13 millió önerőm, meg magasabb a fizum, mint kettőtöknek együttvéve, így vettem egy 8.2 millió lakást pár éve.

2017. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem, szerintem felelőtlenség lenne bárki részéről.
2017. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Hopp, most látom, hogy lemaradt a lakáshitel kalkulátor linkje - pótolom (3-as vagyok)

[link]

2017. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5-össel értek egyet, nem éri meg 10 évre ekkora terhet felvenni. A gyerekek gyerekkora arról szólna, hogy "sajnos nins rá pénz drágám, mert kell a házra".

Inkább költözzetek lakásba az albérletből és az eddigi albérleti költséget fordítsátok törlesztésre, ha ilyen kondícióval megoldható. Ezzel az életszínvonal várhatóan nem csökkenne.

2017. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!