Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy reagáljak, ha érdeklődnek...

Hogy reagáljak, ha érdeklődnek a fizetésem után a munkatársaim?

Figyelt kérdés
Cégcsoporton belül áthelyeztek, de kizárólag akkor vállaltam, ha ugyan annyi marad a bérem. Ebbe belementek, de megkért a HR igazgató, hogy semmilyen körülmények között ne beszéljek ,,odaát,, arról, hogy mennyi a fizetésem, mert ott jóval kevesebbet kapnak. Mit mondjak? Úgyis rákérdeznek majd az ottani új munkatársaim.
2017. júl. 30. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miert kerdeznenek ra? Nekem meg sose kérdezett ra gy kollégám sem mennyit keresek.
2017. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem se, mondjuk mind tudjuk egymásét mert van hozzáférésünk a teljes pénzügyi adatokhoz :)

Egyébként annyit mondanék, hogy "úgy tudom annyi, mint nektek" Max egy visszakérdés ,hogy "vagy nektek mennyi? "Aztán hátha észreveszi magát és megszeppen, ha már ilyen bunkó..

2017. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
10 év alatt még egy kollégám se kérdezte meg a fizetésem. Mások szokták kérdezgetni, mindig rávágom " sajnos nem eleget" közhelyes választ.
2017. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1-2 alkalommal még elütném olyan poénnal, amit a 3. írt, de pár alkalom után már ki osztanám őket, hogy senkienk semmi köze hozzá.
2017. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Saját érdeked, hogy ne mond el mennyit keresel,

mert azzal, hogy megtarthattad a magasabb béred


nem azt vállalták, hogy meg tudnak védeni a kollégák

rosszindulatától.


Kb. arra számíthatsz, hogy a munka nehezebb részét rád fogják hagyni, dolgozhatsz annyival többet, mint a béred.

Szabadság esetén sem lesznek partnere k abban, hogy

egyeztessenek veled, ha nem mehet el mindenki egyszerre.


Ezektől nem fognak megvédeni a főnökeid, ezért kérték, hogy ezt oldd meg, kerüld el te a bérfeszültséget.


Nyugi ez "kegyes hazugságnak" minősül,

mondj kevesebbet.

2017. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy kellemetlenül érzem magam, hogy erre a kérdésre válaszoljak. Aztán otthagynám.
2017. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

7 év alatt ugyanannál a cégnél még sosem kérdezték, viszont volt aki magától mondta (panaszosan).


Én azt felelném, hogy "ne haragudj, de ez egy olyan érzékeny téma, amiről nem kívánok beszélni, mert ígéretet tettem rá".

Az igazságot érdemes mondani, még ha pillanatnyilag kellemetlen is.

2017. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nálunk nem egységesek a bérek.
2017. júl. 31. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi közöd hozzá?
2017. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!