Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak a rokonaimnak, ha...

Mit mondjak a rokonaimnak, ha kérdezik, hogy mennyi fizut kapok a tanulmányaimhoz szükséges szakmai gyakorlatra? L (többbi lent. )

Figyelt kérdés

Idén nyáron töltöm a szakmai gyakorlatom, és az igazság az, hogy nem kapok érte fizetést.

Rengeteg diáktársam nem kap érte fizut, azok közül sem, akik máshol töltik a gyakorlatukat.


Rokonaim fogják kérdezni, hogy mennyit kapok, már kérdezték, nekik is elmeséltem ezt amit fentebb leírtam (csak ez pár hónapja történt, akkor úgy meséltem, hogy nagyon valószínű, hogy nem jár érte fizu.) Nagyon kiakadtak! Ráadásul ajánlottak másik gyakorlati lehetőséget, ahol lett volna fizu (havi 40 ezer ft... és az szakmai gyakorlatért jónak számít!), de nem éltem a lehetőséggel, nem is jelentkeztem oda, mert nem feleltem meg az ottani elvárásoknak. Nem volt meg hozzá a megfelelő idegennyelvtudásom. Ezt nem vallhatom be nekik, ugyanis nagyon szégyellem, mivel tudom, hogy már nem itt kéne tartanom. Ráadásul az a hely köztudottan "húsdaráló", kegyetlenek, főleg gyakornokokkal, diákokkal, ami nekem havi 40 k-ért nem éri meg nyáron!

A mostani gyakorlati helyem nagyon nyugis, lazák, mégis hasznos a tanulmányaim szempontjából, nagyon szeretem.


Viszont rosszul állunk anyagilag, néha a rokonaim támogatnak ezért jogos az elvárásuk, hogy feleljek arra a kérdésülre, hogy a szakmai gyakorlatomért mennyi pénzt kapok. Ha megtudják, hogy semmit és ezt választottam a havi 40 ezres fizus (borzalmas!) hely helyett, akkor nagyon kiakadnak.


Nem kamuzhatok, mert anyukám tudja az igazságot, neki tudnia kellett, mert (a minimális diákmunkás fizum mellett akit tanév közben szerzek és semmire nem elég) ő tart el engem. Ő nem akadt ki ezen a sztorin, de a rokonaimról tudom, hogy kiakadnának. Mit mondjak?



2017. aug. 4. 06:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Tehát mindenképp (?) meg kell mondanom nekik, hogy nem kapok érte pénzt, mivel anyukámnak tudnia kellett és rendszeresen beszél a rokonokkal, ilyesmi témáról is.


Magyarázatnak pedig nem mondhatom az igazat, hogy a másik helyen nem feleltem meg a követelményeknek (idegen nyelvtudás), de olyan húsdarálóba havi 40-ért amúgy sem mentem volna a nagyon jó hangulatú gyakorlati helyem helyett.


Mit mondjak?

2017. aug. 4. 06:14
 2/13 A kérdező kommentje:
*diákmunkát fizum mellett, amit
2017. aug. 4. 06:28
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Pedig meg kell mondanod, hogy nem vettek fel. Maximum annyit kamuzhatsz, hogy nem indokolták, miért nem.
2017. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az indokaim miatt még csak nem is jelentkeztem az állásra!

Erről tudnak.


Jelenleg annyit tudnak, hogy utána néztem, de nem jelentkeztem, mert találtam olyat ami jobban tetszik.


Viszont hamarosan újra találkozom velük és a részletekről biztos, hogy kérdeznek.

2017. aug. 4. 07:48
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

A rokonoknak semmi köze ahhoz, hogy mennyi fizetéstkapsz agyakorlaton - ez semmi esetre sem az a kategória, hogy "jogos az elvárásuk, hogy feleljek arra a kérdésülre, hogy a szakmai gyakorlatomért mennyi pénzt kapok", ugyanis ez csak rád meg esetleg édesanyádra tartozik.


Ha meg a szakmai oldalt nézed, megmondod, hogy az a hely, ahol most vagy, jobban segít a szakmai tudásod megszerzésében, és ezért maradsz ott. Ha fenntartják az ajánlatukat, akkor a következö évben szivesen élsz vele - és közben megtanulod az adott nyelvet is.

2017. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5. azért van közük hozzá, mert időnként ők is adnak nekem pénzt, támogatásként, amíg én nappali tagozaton tanulok.


Ismerik a meló helyet, amit ajánlottak, tudják, hogy szakmai szempontból is az lett volna a legjobb.

Jövőre már nem lesz ez a lehetőség, ez kifejezetten szakmai gyakorlati programok, amit idén nyáron teljesítek.

Szakmai gyakorlatra sok diák kell oda, ezért ajánlották, állandó állásra már nem tudnak oda berakni.

2017. aug. 4. 07:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mit mondjak?"


Oda vettek fel és kész.


Ha megkérdezik miért nem vettek fel máshova azt mondod:


Azért, mert hülyék.

2017. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

-Ide vettek fel

-De a húsdarálóban havi 40 ezret kaptál volna!


Oda elmondtam, hogy nem is jelentkeztem.

Ebben sem hazudhattam, tudnának róla, ha jelentkeztem volna. Egyik rokonom, aki ebbe beleszól, jóban van az ottani HR-essel.

Ha jelentkeztem volna rögtön kiderül, hogy nincs meg a megfelelő nyelvtudásom, ami rokonomék előtt probléma (megint csak azért, mert adnak pénzt a tanulmányaimra.) Ha mégse derül ez rögtön ki, vhogy felvettek volna, akkor pedig nagyon el lett volna rontva a nyaram.


Így az a válasz nem jó, hogy "ide vettek fel."

2017. aug. 4. 08:04
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Hát, ha lényegében mindent tudnak, akkor igazából nincs mozgástered, el kell mondanod, az igazságot. Egyébként ha jóban vannak a HR-essel, lehet, hogy nem egészen megfelelő nyelvtudással is felvettek volna. Ha ennyire nincs pénzetek, jelentkezned kellett volna a húsdarálóba.
2017. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

"Ha jelentkeztem volna rögtön kiderül, hogy nincs meg a megfelelő nyelvtudásom, ami rokonomék előtt probléma (megint csak azért, mert adnak pénzt a tanulmányaimra.)"


Ha valami nem tetszik nekik, adjanak pénzt nyelvtanárra is...

2017. aug. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!