Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató általi felmondás -...

Munkáltató általi felmondás - utolsó nap hétvége?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek. Munkaszerződésem szerint a felmondási időm 30 nap. Augusztusban szeretnék felmondani, kérdésem, hogy amennyiben augusztus 25-én történik a felmondás, úgy a +30 nap az egy vasárnapi napra esik (szeptember 24). Ez esetben a munkaviszonyom eddig a napig áll fenn? Pontosan hogy kell a felmondásomban szerepeltetni?

Köszönöm!



#felmondás munkavállaló
2017. aug. 8. 06:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban: Munkavállaló általi felmondás
2017. aug. 8. 06:20
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

"Munkaszerződésem szerint a felmondási időm 30 nap."


Munkanap vagy sima nap?

2017. aug. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha te mondat fel, az nem munkáltatói, hanem munkavallaloi felmondás.

A 30 nap mindig naptári nap. Ha nem dolgoztok hétvégén, makkot ertelmszeruen a 30 napot úgy szamitod, hogy aznutolso nap munkanapja essen, jelen esetben azt írod, hogy szeptember 22vel kéred a munkaviszony megszüntetését

2017. aug. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Úgy van, ahogy az előző írja, az utolsó munkában töltött napod akkor a szeptember 22.
2017. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Vasárnap lesz az utolsó jogviszonyos napod

Péntek meg az utolsó munkában töltött

Semmi extrát nem kell a felmondásba írni

2017. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

A teljesség kedvéért, gondolom annak semmi akadálya ha a felmondás keltezése egy héttel korábbi:


"..... 2017 év aug hó 25. napján kezdődő, 30 napos felmondási idővel, 2017 év szept hó 24 napjára,


munkavállalói rendes felmondással megszüntetem.


Budapest, 2017 augusztus 17"


A szept 24 vasárnap.

2017. aug. 10. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit túl van fogalmazva, de a célnak megfelel. Az előző munkahelyemen volt formanyomtatvány a felmondáshoz. "T Munkáltató, alulírott tájékoztatom, hogy az ekkor/akkor létrejött határozatlan idejű munkaszerződésemet 30 napos felmondási idővel megszüntetem". Majd ezután ott volt, hogy "a munkaviszony utolsó napja" és "a munkában töltött utolsó nap". A keltezés szerintem mindegy, lényeg, hogy a többi dátum stimmeljen.
2017. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!