Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van akkor, ha szimplán nem...

Mi van akkor, ha szimplán nem megy be az ember dolgozni felmondás átadása után?

Figyelt kérdés
Beadtam a felmondásom, de a munkáltató letöltetné a felmondási időt. ( én több okból nem akarnám letölteni). Ha nem megyek be, akkor szimplán 2-3 nap indokolatlan távollét után azonnali hatállyal a munkáltató felmond nekem nem? Érhet engem ilyen esetben bármi negatívum?
2017. júl. 31. 21:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Persze, ha mondjuk ezzel kar eri a céget es beperelnek érte az draga lesz es biztos bukta.
2017. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Mivel már beadtad a felmondásodat, így az azonnali hatállyal való felmondás nem lehetséges. Hogy mi történne?

A cégtől, és főnöködtől függ.

Ha a céget, és főnöködet sem érdekli igazán, akkor csak annyi lesz, hogy a referenciádnál szerepelni fog, hogy megbízhatatlan vagy.

Ha érdekli a céget, és a főnököt, akkor elmehet a bíróságra, hogy kárt okoztál neki, mert a te munkád kiesése miatt, ő sok pénzt bukott. A sok pénz ilyenkor tényleg sok pénzt jelent. Mellette fizetheted az elveszett per költségeit is.

Nem lenne egyszerűbb táppénzre menni ha nem akarsz dolgozni? A táppénz beleszámít a felmondási időbe, és azzal nem tud támadni.

2017. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
88%

Én nem biztatnék senkit táppénzcsalásra. Így is elég gané ember van az országban, akik miatt a normálisan szívnak.

Egyébként két eset van:

- a főnök tojik rád, nem lesz semmi

- a főnöknek felkúrod az agyát, bead munkaügyi bíróságra, szétbüntetnek, aztán jöhetsz visítani a gyékára, mint egy szopós malac

2017. júl. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

"Én nem biztatnék senkit táppénzcsalásra. Így is elég gané ember van az országban, akik miatt a normálisan szívnak."


Lájk :-)

Ment a zöld.

2017. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Én senkit nem biztatok táppénz csalásra, csak közöltem, hogy a táppénz beleszámít a felmondási időbe. Amúgy meg nincs benne semmi csalás, hiszen fizette maga után a TB járulékot.
2017. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól még a csalás az csalás. Teljesen mindegy mit fizetett.
2017. aug. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%

Egy kis ember táppénz csalása fáj nektek?

Bocs, de engem addig nem zavar míg a parlament honatyáink (és a többi nagy csaló) gennyesre keresik magukat, a sok-sok mutyival...

2017. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. aug. 1. 01:15
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha a munkáltató ragaszkodik a felmondási idő letöltéséhez, és Te ezt nem teljesíted, akkor jogellenes a munkaviszony megszüntetésed.

Ilyen esetben jár a munkáltatónak a felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg, melyet Tőled követelhet fizetési felszólítással. Ha önként nem teljesíted, akkor végrehajtást kérhet rá.

Ezen felül a bizonyítható kárának megtérítését is követelheti, de ezt már csak munkaügyi per keretén belül.


Ha pert nyer, a végrehajtó még a "gatyádat" is viheti a tartozásod fejében.


Ha a távolléted miatt a felmondási időd alatt a munkáltató azonnali hatállyal megszünteti a munkaviszonyodat, a helyzet ugyanaz, mint amit előbb leírtam, ezért nem is szoktak élni vele, hiszen a végeredmény ugyanaz.

2017. aug. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én igazolatlan távollétet számfejtenék, ami alatt szünetel a biztosítás. Majd csodálkozhatsz, mikor jön a navos levél, hogy ez időre fizess utólag... Meg amikor hiányzik ez a 30 nap ellátásnál... Ha te szemétkedsz, ez van. És én még törvényesen is járok el.
2017. aug. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!