Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 60-100 ezer forint...

Havi 60-100 ezer forint megtakarítást hogyan érdemes kezelni? Mibe érdemes rakni?

Figyelt kérdés

300 a nettóm, ebből kb a fenti összeget tudom félretenni havonta( meg nem kialakult a költségvetésem, első munkahely)

50-60 az az összeg, aminek nem feltétlenül kell hozzáférhetőnek lennie.

Nincs meg semmilyen megtakarításom, folyószámlán gyűlt össze pár százezer..


2017. aug. 9. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Befektetési számla
2017. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntes nyugdíjpénztár, illetve a bankodat kérdezd meg, mit ajánl. Egyszerűen csak kösd le, hogy ne legen hozzáférhető.
2017. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Önkéntes nyugdíjpénztár egy szar. Ha mindenáron nyugdíj, akkor nyugdíjbiztosítás


20 ezret havonta lakástakarékba is lehet tenni, arra jön állami támogatás

2017. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

2-esre ne hallgass, hülyeségeket ír. A bankodat felesleges megkérdezni, úgyis olyat ajánl, ami csak neki jó, neked már kevésbé.

Lekötés megint felejtős, szinte 0 a kamat.

Kössél 3 db 20.000-es Fundamentát, kedvezményezettek megjelölésével, 30% rajta az állami támogatás. Ennél biztosabb és jobb befektetés ilyen nagyságrendű havi megtakarításhoz nincs.

2017. aug. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sarah Connor ***** válasza:

Lakástakarékot javaslom én is elsődlegesen. Aztán valamilyen nyugdíjmegtakarítás jöhet szóba. Ha később emelik a kamatokat, akkor majd megtakarítási számla is szóba jöhet. Illetve, most is jó, ha biztosan nem kell hozzányúlnod évekig. Bár annyira minimális rá a kamat, a kezelési költség pedig magas, hogy inkább a párnába. Ha elég sok pénzed összegyűlik, akkor viszont mindenképpen ingatlant vegyél, amit utána kiadsz bérbe. Az ingatlanra költött felújítás összegét levonhatod a bevételből, s így még sok jövedelmed sem lesz belőle, ami után kevés adót is fogsz fizetni.

Hol dolgozol, hogy ilyen sokat fizetnek? (Város és munkakör érdekelne.) Én kész vagyok rajta, hogy felénk még mindig nem akarják kifizetni a nettó 100-at sem diploma mellé, hiába kötelező.

2017. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sarah Connor ***** válasza:
4. válaszra: Ez csak akkor működik, ha van olyan ismerőse, akiben megbízhat annyira, hogy fizesse neki a Fundát. Ha van párja, házastársa vagy gyereke. S csak célirányosan lehet felhasználni.
2017. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 Bp., Szoftverfejlesztő
2017. szept. 4. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!