Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri elkezdenem egy mérlegké...

Megéri elkezdenem egy mérlegképes OKJ-t, ha már van egy BGE-es pénzügy-számvitel diplomám? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A BGE-n pénzügy szakon végeztem ( pénzügy-számvitel szakirány), két évet dolgoztam vidéken egy kisvállalkozás adminisztrátoraként, majd felköltöztem Bpre a párommal, jelenleg egy multinál vagyok AR könyvelő. Angolul felsőfokon tudok, de a munka során nem nagyon hasznosítom. Igazából a munkámat egy intelligensebb majom is elvégezné betanítás után. A fizetés nem rossz ( de nem is egy nagy szám, mindennel együtt kb 250et viszek haza), Albérletben lakunk, valamennyit félre is tudunk rakni, de családalapítás még messze van ( anyagilag). Szeretnénk már egyről a kettőre jutni.

A lényeg, hogy szeretnék egyről a kettőre jutni, és úgy látom, itt nem fogok. Egy éve vagyok itt, átmehetnék GL könyvelésre, kicsit több pénzért, de nem tudom, mivel járok jobban: itt maradok, vagy keresek egy hasonlóan fizető munkát, ahol több időm marad ( itt utazással együtt napi átlag 12 óra megy el), és megtanulok németül ( ezer éve tanultam, passzív tudásom még van), emellé elvégzem a mérlegképes könyvelőit, és később saját vállalkozást nyitok? Vagy inkább a Tb ügyintézőit válasszam? Vagy esetleg valamelyik másik irány, amit nyelvekkel és ezzel a végzettséggel csinálni lehet?


2017. aug. 11. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne. Az oktatás célja nem a tudás megszerzése, hanem a PR-értéked növelése a képmutatás eszközével: Azért tanulsz, hogy elmondhasd magadról, hogy tanultál.


Inkább menj tovább mesterre valamelyik egyetemre, mert az jobban néz ki. Ezeken kívül hajts rá egy IFRS-re és egy ACCA-ra.


A német az jó de ha az angol perfekt, akkor nem kell eröltetni. Angol a világnyelv.


Továbbá ismerkedj az SAP-val és az elektronikus könyveléssel, mert erre megy a világ.

2017. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

"A német az jó de ha az angol perfekt, akkor nem kell eröltetni. Angol a világnyelv."


LOL. Az álláshirdetések fele 2 idegen nyelvet kér.

2017. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
HA ezzel akarsz foglalkozni, és nem akarsz mindig valaki alatt lenni, előbb-utóbb szükséged lesz a regre, ahhoz meg kell a mképes. De érdeklődd meg, nektek nem jár-e a diplomával, mert most megint lehet kérni, különeljárási díj fejében.
2017. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
71%

Menj mesterre inkább.

A sok hülyére meg ne hallgass, tanulj csak meg németül. Műszaki területen aki németül tud, az diktál. Gondolom, PSZ-en is kiemel a tömegből.

2017. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!