Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy nem lehet...

Miért mondják hogy nem lehet kijönni minimálbérből?

Figyelt kérdés

Szerintem szánalmas mikor az emberek siránkoznak hogy nem lehet megélni.


Én és a feleségem is minimálbért kapunk.

Ez kb 85000 ft fejenként.

170 000 forint kettőnknek.

2 gyerekünk van.


Egy vidéki kisvárosban élünk, de sose értettem hogy valaki ennyiből hogyhogy nem tud kijönni?

Mi például minden hónapban 20 000 forintot félreteszünk, ami egy évben 240 000 forint.

Amiből év végén van nyaralunk, vagy újítunk a házon.


Mindenre jut.


2017. aug. 14. 11:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad, hol laktok, fizettek-e lakbért stb. Pedig az nagyon sokat számít.

Azoknak nagyon nehéz, akik egyedül élnek, és nincs saját lakásuk. Főleg Pesten.

2017. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

"Mindenre jut."


Nagyon alacsony lehet az igényszintetek.

2017. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Amennyiben nincs drága hobbija egyikőtöknek sem (amihez utazni kell vagy gyűjteni valamit), nem dohányoztok és nem nagy az igényszintetek kaja terén, akkor abszolút hozható.
2017. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Vidék, kertes ház? Megtermeltek mindent, tyúkok is vannak? jah, úgy könnyű. De sztem csak egy provokáló troll vagy!


Örülnék, ha leírnád mennyi a rezsid pl? Mennyit költötök kajára, ruhára, autóra stb...


Tudod kedves 15 éves troll, Bp-en egy 46 nm-es bútorzott panel 150+rezsinél kezdődik...erre jön a 10ezres bkv bérlet...

2017. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
És nyugdíjra miből tesztek félre? És a gyerekek jövőjére? Mi van, ha tönremegy a hűtő\mosógép? Ha beteg lesz valaki, műtétre, vagy minőségi gyógyításra szorul? Stb, stb + amit felettem már írtak.
2017. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

Gyerekek jövőjére? Az én szüleim kb. a minimálbér kétszeresét keresték, de nem volt nekem semmi félretéve a jövőmre, mégis lediplomáztam és jól fizető állásom van. A legtöbb közepes anyagi helyzetű családból származik, és mindegyikünket legfeljebb azzal támogatták a szülők, hogy ott laktunk velük, amíg tanultunk. Úgy vettem észre, hogy ez a toljunk mindent a gyerek hátsója alá csak kőgazdagéknál szokás. Ezzel nem azt mondom, hogy ezt elítélem. Aki megteheti, az persze, pénzelje a gyerekét, amíg tanul, csak azt mondom, hogy szerintem nem ez az általános, és nem értem, minek kell belevenni a kötelező kiadások közé.


A másik meg, hogy attól, hogy valakinek vannak bizonyos igényei, még nem biztos, hogy a másik ember is igényli ugyanazokat a dolgokat. Én is folyton megkapom, hogy milyen sz@r nekem, hogy csóró vagyok és nem járhatok nyaralni, de az igazság az, hogy telne rá, csak én úgy szeretek kikapcsolódni, hogy itthon leülök olvasni vagy valami kreatív dolgot csinálni, és hülyét is kapnék, ha ehelyett el kellene járnom mindenfelé utazgatni, mert engem az csak még jobban lefáraszt. Másokat meg pont ez tölt fel. Nem vagyunk egyformák. Úgyhogy igazából a kérdésnek sincs sok értelme. Attól, hogy valakinek tényleg elég a minimálbér, simán lehet, hogy másnak alig fedez valamit.

2017. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Ki lehet jönni belőle, csak kb a béka segge lehet az igényetek a minőségi étkezésre, kultúrára...
2017. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Na számoljunk:

170 nettó a bevétel


20.000 ennyi ugye félretéve minden hónapban

50.000 rezsi (víz, villany, közös költség, net, tv, telefonok, fűtés, szemétdíj, biztosítás, netán kommunális adó)

100.000 ennyi marad havonta 4 emberre kajára, ruhára, tisztálkodásra, gyógyszerre, könyvre, szórakozásra, autóra , de ha CSAK kaját veszem: 100.000/4fő/30 nap_ napi 833 Ft jut kajára, italra. Vagy csak csapi vizet isznak a kölkek?

Jó, legyen étel-italra elég, meg a fenti rezsire. És ez élet? Autó biztos nincs, mert az úgy 25eFt havonta, ha csak a kötelező súlyadót, cascot, biztosítást, szervízdíjat, gumicserét bontom le hónapokra. Mert akkor még 1 métert sem gurultak vele.



Ez így nem élet, bocs.

2017. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Ruha honnan turiból? Mert már a kínaiban is 5ezer egy felső...Vagy nem kell ruha, mert minek...Meg fogkrém se, meg tampon...mesélj még kicsi troll..
2017. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Na számoljunk:

170 nettó a bevétel


20.000 ennyi ugye félretéve minden hónapban

50.000 rezsi (víz, villany, közös költség, net, tv, telefonok, fűtés, szemétdíj, biztosítás, netán kommunális adó)

100.000 ennyi marad havonta 4 emberre kajára, ruhára, tisztálkodásra, gyógyszerre, könyvre, szórakozásra, autóra , de ha CSAK kaját veszem: 100.000/4fő/30 nap_ napi 833 Ft jut kajára, italra. Vagy csak csapi vizet isznak a kölkek?

Jó, legyen étel-italra elég, meg a fenti rezsire. És ez élet? Autó biztos nincs, mert az úgy 25eFt havonta, ha csak a kötelező súlyadót, cascot, biztosítást, szervízdíjat, gumicserét bontom le hónapokra. Mert akkor még 1 métert sem gurultak vele.


Ez így nem élet, bocs."


Vidéki házunk van amit apósoméktól örököltünk.

Termesztünk zöldséget, gyümölcsöt.

Napi 10 perc munka és rengeteget spórolunk (egy kis unaloműzés is egyben)


20 000 forintot teszünk fére havonta.

Ez havi 240 000 ft.

25 év alatt 6 millió forint.

Mivel kötvényekben le is kötjük és néha még ha marad azt is hozzátesszük 7 millió simán össze fog jönni.


Ez lesz a lányunké ha férjhez megy.

Az én örökségem pedig majd a fiamé lesz. :)


A másik 20 ezres amiből nyaralunk, vagy újítgatunk néha.


Így marad 130 000 ezer forint.

A rezsivel kicsit spórolunk, de kijön 30 000-re átlagban.


Marad 100 000, ebből eszünk-iszunk, tisztálkodunk.


Emellett eljárok besegíteni a testvérem műhelyébe mikor szükség van rám, heti 2-3 alaklom pár órára.


Ebből a pénzből jut a ruházkodásra, gyerekeknek zsebpénzre.

2017. aug. 14. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!