Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy bajban a családom, csak...

Nagy bajban a családom, csak úgy tudunk kijönni belöle, ha feladom amiért tanultam és kimegyek külföldre egy gyárba. Bevállaljam? Van visszaút?

Figyelt kérdés

Sajnos a szakmámban amiböl diplomát szereztem nincs még tapasztalatom, most kéne kezdenem valahol. Az angol nyelvtudásom papíron megvan, de még nem biztos élö szóban.

Jelentkeztem így állásokra, de sajnos 150-180 ezer forintnál nem kapnék többet. A családomnak meg ennek min a duplájára lenne szüksége. Azt számoltuk ki, hogy 4-5 évig kéne keresnem havi 5-600 ezret, hogy egyenesbe jöjjünk. Sajnos más nem tud elmenni külföldre, csak én. Próbáltam irodai munkákra is jelentkezni, de nem vettek fel sehova. Egy barátom tudna szerezni összeszerelöi munkát kinnt egy autógyárban.


A dilemmám az, hogy majd 30 évesen ha hazajövök, lehet még esélyem pályakezdöként, gyakornokként újrakezdeni a szakmámban? Nem fognak elzavarni egy 30 évest kezdöként?


2017. máj. 19. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Miért csak te tudsz kimenni külföldre? A gyári munkák javarészt nem igényelnek különösebb nyelvtudást. Legalább a szakmádban próbálj ott munkát keresni.
2017. máj. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

1) Külföldön, gyári munkám még megkeresni sem biztos, hogy meg fogsz 2000 EUR-t, félrerakni egész biztosan nem tudnál ennyit, még akkor sem ha szó szerint nyomorogsz.

2) 30 évesen esélyed sem lesz pályakezdőként, szóba sem fognak veled állni


A családot segíteni fontos és kötelességed is, de ha csak nem miattad kerültek ekkora bajba (amúgy mekkora is a baj?) akkor nem elvárható, hogy feláldozd az életed miattuk.

2017. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam a szakmámban nem vesznek fel külföldre, mert nem elég a nyelvtudásom. Itthon meg nem kapnék annyit.

Megkereshetnék 1500-2000-et, haver is annyit kap meg mások is (láttam az utalásait is)

Egészségügyi problémák is lettek a családban (rák) a tartozások mellett, így kötelességemnek érzem hogy bevállaljam ezt. Más tényleg nincs! A 17 éves öcsém csak nem mehet ...


Ettöl féltem, hogy gyakorlatilag elásom magam egy életre, hiába tanultam, van eszem, maradhatok gyári munkás örökre

2017. máj. 19. 09:46
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Oké, megkereshetsz 1500-2000-et. Elköltöd a felét, hogy élj. 15 évet szeretnél egy gyárban gürizni külföldön?


Ennél még az is értelmesebb ötlet, hogy itthon szerzel 1-2 év tapasztalatot, ráfekszel a nyelvre is közben és utána mész ki külföldre a szakmádba dolgozni. Ott lehet a többszörösét kereshetnéd, mint egy gyárban, tehát 1-2 éve után már jobban állnátok, mintha a gyárban xarakodsz.

2017. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem költi el, pl. osztrák szállodáknál, vendégházaknál kap 1200-1330 eurót + szállást és kaját, de ahhoz kell német nyelvtudás. Hitelt nem tudtok felvenni?
2017. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy maradsz gyári munkás örökre... Ha eszes vagy, tök mindegy, mennyi idős vagy, fel fogod találni magad. Sokan 40 felett tesznek le diplomát, váltanak komplett szakmát. Sokan meg önként választják a külföldi gyári munkát. Meg aztán, ki tudja, lehet, hogy cégen belül feljebb fogsz lépni. Mondjuk jó lenne, ha tanulnád kint folyamatosan a nyelvet, és elhelyezkedni szakmán belül. Miből van diplomád?
2017. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

# 5


Ja, csak akkor nem 2000-et kap hanem 1200-at és az élet nem csak kajából és szállásból áll. Tehát elkölti a felét, maradjunk ennyiben...

2017. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha pénzt keresni mész ki, akkor annyiból áll. Svájcban fizetnek többet is hasonló feltételek mellett.
2017. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
500-600.000-et megtakarìtani csak "tàncos" melòbòl lehet. Hiàba keresel te 1500-at, fele, hàromnegyede simàn elmegy. Ha meg veszettül kuporgatsz, egy sanyarù, megkeseredett, proli gondolkodàsùkènt tèrsz haza, esélyed sem lesz rendes munkahelyre.
2017. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

- hitelt nem veszünk fel, pont azzal van a bajunk

- nem 5-600-at akarok félretenni, hanem 3-400-at, a másik feléböl élnék! Kinnti haverok szerint kihozható, ha jól dolgozok és kapok bónuszt akkor nagyon jól kijöhetek. Az itthoni 180-ból nem igazán menne.

- nyelvtanulás szempontja plusz pont, csak nekem nem a német a nyelvem, bár lehet hogy az is jó lenne itthon egy Merci-gyáras irodai munkánál majd ha hazajönnék


Nem így képzeltem az életem, azt hittem felvesznek itthon valahova és 4-5 év alatt itthon elörelépek magas pozicióba sok munkával, megszerzem a képzéseket, stb és 35 éves koromra egy tapasztalt vezetöi szinten lehetnék.

2017. máj. 19. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!