Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes olyan munkahelyekre...

Érdemes olyan munkahelyekre is küldenem önéletrajzot és/vagy referenciákat, ami nem hirdeti, hogy emberre volna szüksége?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm hívta fel rá a figyelmemet, hogy érdemes volna olyan helyekre is telefonálnom, vagy e-mailt küldenem munkalehetőséggel kapcsolatosan, amik nem hirdetik, hogy szükségük volna új emberre. Én ezt picit furcsállom, mert ha egy munkahelynek kellenek dolgozók, akkor felad egy hirdetést, és arra lehet jelentkezni, gondoltam. Plusz elég idiótán érezném magam, ha úgymond házalnék a munkahelyeknél, hogy "vegyetek fel, légyszi, kéne munka". Gondolom, nem új keletű ez, de picit azért ódzkodom a random telefonálgatástól meg levelezgetéstől. Szerintetek?

2017. aug. 17. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a telefonálgatást zaklatásnak is nevezhetjük.
2017. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ismerősöd egy idióta, aki kicsit se konyít a munkaerőpiachoz. De gondolom úgy osztja az észt, hogy közben munkanélküli.
2017. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Lehetni lehet, csak nem érdemes...Kivéve, ha IT mérnök vagy, mert akkor mindenhol le fognak csapni rád.
2017. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

A telefonálgatást felejtsd, kb 20 másodperc után elfelejtik, hogy hívtad őket.

Elektronikusan/papír alapon viszont nyugodtan jelentkezhetsz.

2017. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerőpiaci elemzések szerint a megüresedő állások kb. harmadát töltik be hirdetésekkel. A többi belső jelentkezők, ajánlás, ismerősök és a cég saját önéletrajz adatbázisa (!) alapján kerül betöltésre.

Hogyan kerülhetsz be az adatbázisba ? Küldesz egy önéletrajzot és egy rövid bemutatkozó levelet ahol leírod, hogy milyet területen szeretnél dolgozni.

Volt olyan, hogy bementem egy állásközvetítőbe és olyan pozíciót ajánlottak amely nem volt nyilvánosan meghirdetve, és a fejvadász is a saját adatbázisából dolgozott.

2017. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen okos emberek vannak itt :(


Igen, mindenképp. Sőt, van, ahol ezt úgy értékelik, hogy talpraesett vagy...


Én inkább a telefon helyett az öneletrajz elküldését javasolnám (dolgoztam HR területen és képeztünk is HR-eseket).

2017. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak úgy elküldhetem az önéletrajzomat? Semmi említés, hogy hol találtam rájuk (mert gondolom, kérdezni fogják), meg hasonlók?
2017. aug. 19. 13:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Tömegével kapják a HR-esek az ilyen bemutatkozó anyagokat, érteni fogják mit szeretnél. Nem kell sokat magyarázkodni de azt írd le, hogy milyen területen keresel munkát. A "bármit elvállalok" nagyon negatív színben tüntet fel.
2017. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért ne ? Próbálkozni lehet, nem bűn. Én is választottam már nem egyszer ezt az utat, igaz visszajelzés sosem érkezett, úgyhogy nagyon ne add ki magad.

Pont kb. 1-1,5 hónappal ezelőtt gondoltam küldök egy érdeklődő emailt egy céghez, mondanom sem kell, hogy nem reagálták le.

2017. aug. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy emailt felesleges elküldeni. Ezret már érdemes.
2017. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!