Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kémia PhD fokozattal...

Egy kémia PhD fokozattal rendelkező ember tényleg nem keres olyan jól?

Figyelt kérdés
Láttam valahol egy felmérést amiben MSc és PhD fokozatos dolgozókat hasonlítottak össze, és kb ugyanolyan eredményeket mutatott a két csoport (fizetés, elégedettség, munkakörülmények). Nekem megvan a vegyészmérnöki MSc, és most kezdeném a PhD képzést, ami 4 éves és doktori címet adna ha elvégezném. Nekem egy ismerősöm ugyan van, aki azt mondta hogy megéri megcsinálni, de olyan is van, aki szerint rossz ötlet még 4-5 évet erre szánni, amit munkatapasztalat szerzésére is fordíthatnék ahelyett, hogy 30 évesen legyek pályakezdő. Na már most, ha tényleg nem keres annyival többet egy doktori fokozatos, akkor miért olyan jó ez? Esetleg a karrierépítési lehetőségekben rejlik az előny? Ti hogy látjátok? Minden személyes véleménynek örülök, de főleg annak örülnék ha valakinek konkrét tapasztalata (mondjuk rokoni vagy kollegális körből) lenne. Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. aug. 19. 00:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na meg a külföldi ösztöndíjakhoz, grantekhez kell a PhD. Ha valamilyen kutatóeszközökkel vagy kutatással kapcsolatos céged van, oda jól jöhet. Posztdokként is elég sok jó pályázat van, pl a Marie Curie... valami havi 1 millió nettó.


+ én is láttam sok olyan külföldi céget ahol követelmény volt a PhD a szakterületen. Pl a Google egyikn biotech cégében még a kémcsőmosónak is minimum PhD

2017. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azert azt ne felejtsd el hogy a Marie Curie es hasonlo Postdoc ösztöndijakat kb a palyazok max 15%-a nyeri meg es olyan külföldi kutatohelyeken nevelkedett emberekkel kell erte veresenyezni, akik a nemzetközi hatterük, eredmenyeik miatt utcahossz elönnyel indulnak.
2017. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hello,


En eppen 8 eve probalom megszerezni az emlitett PhD fokozatot, szoval azt hiszem elegge atlatom a helyzetet. Az hogy megeri-e megcsinalni nagyon függ a körülmenyektöl es hoyg mennyire tudod kihasznalni ezt a dolgot.

Ha gondolod kerdezz nyugodtan konrtumokra privatban.

2017. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!