Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadók miért nem válaszol...

A munkaadók miért nem válaszolnak az álláshirdetésekre Magyarországon?

Figyelt kérdés

30 évvel ezelőtt is ez volt és most is ez a "trendi" ebben a mi kis hazánkban, hogy hiába küldözgeti az ember az önéletrajzait a munkaadóknak, hiába ír cégre formázott motivációs leveleket, mert a munkaadók még arra sem méltatják az embert, hogy egy rövid sablon e-mailben válaszoljanak.


...és akkor csodálkoznak az emberek, hogy ennyien elmennek ebből az országból...


Az ember csak dolgozni szeretne, amiért normális fizetséget vár, amiből a kiadásait fedezni tudja.



#álláskeresés #magyarországi álláskeresés #munkaadók nem válaszolnak az álláshirdetésekre #munkaadók magatartása
2017. aug. 28. 15:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Egyébként ez így van az élet minden területén. Mikor már nem aktuális az álláskeresésed, mikor már megoldotta az ember az "élete nagy" problémáját, akkor egyből jön minden irányból a segítség.
2017. aug. 28. 17:39
 12/25 anonim ***** válasza:
53%

Mi ebben a gond?

Jelentkezel valahova, nem hívnak. Jelentkezel máshova, oda felvesznek, elmész oda.

Aztán hívnak az első helyről, eldöntöd jobb-e. Ha igen akkor mész tovább, ha nem akkor "köszönöm tárgytalan".

2017. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Csak mikor Magyarországon nincs olyan állás, pozíció, mint például: megújuló energiák alkalmazása a gépjárműtervezésben és ehhez hasonló állások, akkor az ember elgondolkozik, hogy a munkaadók mire "verik a nyálukat"?


Ha egy német céghez, ilyen munkakörre pályázik az ember, és a német munkaadó képes válaszolni, akkor is, ha nem nyert a felvételt a jelentkező, akkor igen mélyen érdemes lenne a magyarországi cégeknek elgondolkozni azon, hogy 80 ezres fizetéshez talán megérdemelne a melós egy pár soros választ.

2017. aug. 28. 20:14
 14/25 anonim ***** válasza:
48%
#13 meg mindig nem értem, hogy miért is ERDEMELENE meg ezt akárki?
2017. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#14, azért, mert talán akkor nem lennének olyan gondolatai, hogy kéne egy sok országban már működő szégyenfal oldalt csinálni, ahol a bunkó/köcsög/átverős cégeket lehetne listázni. Ha már magától nem képes emberi módon viselkedni a cégvezetés, majd talán képes lesz a negatív reklám hatására.


Arról nem beszélve, hogy ha én egy vakolt pofájú, kimázolt szemű, hülye-béna HR-es luvnya vagyok, akinek egy dolga van a világon, hogy néhány embert meghallgasson aztán válasszon közülük, akkor nehogy már leessen a karikagyűrű az ujjamról, hogy a választásom után kiküldjek egy tájékoztató körlevelet a nemnyerteknek!

2017. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

ott a pont a 15-ösnél.


Sok ember olyan munkát végez "muszáj"-ból, amelyhez semmi köze, de valamiből meg kell élni.


A cégek ezt tudják és visszaélnek ezzel. Nyugatabbra a legkisebb településen is rengeteg álláslehetőség van. Ha nálunk is így lenne, akkor 100-szor is meggondolnák a munkaadók, hogy hogyan viselkedjenek a jelentkezőkkel, munkavállalókkal.


Ha híre mennek az országon vagy településen belül, hogy ez és ez a cég rosszul bánik a melósokkal, akkor a kutya nem menne hozzájuk dolgozni, mert azon a cégen kívül még rengeteg más lehetőség is volna.


Angliában ha a beugrós idősgondozóra per pillanat nincs szükség, akkor sem küldik haza, hanem örülnek neki, hogy egyáltalán van ember. Azt mondják, hogy: "maradjál, majd találunk neked is munkát."


Ezzel szemben nálunk mi van? Jaaaaj, erre az emberre nincs szükségünk. Küldjük el gyorsan, hogy 3 forintot tudjunk rajta spórolni, amit majd év végén odaadunk a főnöknek, hogy vegyen magának még egy nyaralót meg még egy autót. Na, ezek azok a dolgok, amelyek rettentően gusztustalanok itthon, és sok ember ezért megy inkább külföldre.


(Csak, ha mindenki elmegy külföldre, akkor mi lesz? - költői kérdés. Nem kell rá válaszolni.)

2017. aug. 28. 21:00
 17/25 anonim ***** válasza:
41%

Próbáld már meg leírni, hogy mivel is van a gondod...

Félted azoknak a cégeknek a renoméját, amikhez semmi közöd nincsen? Vagy jó elsírni, hogy itthon minden $z@r, bezzeg külföldön?

Vagy csak simán nem jött össze a sokadik, és akkor mindenki hülye csak te vagy helikopter...

2017. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
30%
Naponta van egy ilyen kör vernyogás... Akár tetszik neked, akár nem, akit nem akarnak felvenni, annak nem válaszolnak. Pont.
2017. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

17-18 megmondta a tutit. Tisztelettel köszönöm nekik.


A kérdésem kiírásánál lemaradt, hogy értelmes, normális válaszokat várok. Most ezt megtettem.

2017. aug. 29. 01:59
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Válaszolni egy egy beérkezett önéletrajzra valahol műveltségi kérdés is. Ezzel az ilyen cég magát is minősíti.


Egyébként nem tudom elfogadni azt az érvelést, hogy "túl sok a dolga a HR - esnek!" Ez a dolga b....szki!!Ezért van ott, ahol van! Tessék úgy beosztani a munkát, hogy maradjon idő válaszolni.


Én is végeztem titkárnői munkát ügyvédjelöltként, sőt, még ügyvédként is, mégsem mondtam soha, azért nincs beadva egy fellebbezés, mert marha sok telefonálni való.

Volt, hogy éjszaka - de még határidőben - válaszoltam meg hivatalos megkereséséket, mert akkor jutottam oda.


Oldja meg a HR - es, valahogy, hogy válaszol!


Minden álláskereső, aki veszi a fáradtságot, hogy küld egy önéletrajzot, az megérdemel legalább egy fél soros elutasító választ.

Hogy miért? Mert így illik.

Alapvető emberi hozzáállás(nak kellene lennie).

2017. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!