Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaadók miért nem válaszol...

A munkaadók miért nem válaszolnak az álláshirdetésekre Magyarországon?

Figyelt kérdés

30 évvel ezelőtt is ez volt és most is ez a "trendi" ebben a mi kis hazánkban, hogy hiába küldözgeti az ember az önéletrajzait a munkaadóknak, hiába ír cégre formázott motivációs leveleket, mert a munkaadók még arra sem méltatják az embert, hogy egy rövid sablon e-mailben válaszoljanak.


...és akkor csodálkoznak az emberek, hogy ennyien elmennek ebből az országból...


Az ember csak dolgozni szeretne, amiért normális fizetséget vár, amiből a kiadásait fedezni tudja.



#álláskeresés #magyarországi álláskeresés #munkaadók nem válaszolnak az álláshirdetésekre #munkaadók magatartása
2017. aug. 28. 15:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

@20

"Egyébként nem tudom elfogadni azt az érvelést, hogy "túl sok a dolga a HR - esnek!" Ez a dolga b....szki!!Ezért van ott, ahol van! Tessék úgy beosztani a munkát, hogy maradjon idő válaszolni." 10/10


Nemcsak arról van szó, hogy ezt az illem diktálja, hanem arról, hogy ez az ő ki-beqúrt dolga. Ha "nincs ideje" a HR-esnek vagy a hiányában az illetékes kollégának válaszolni, akkor az azért van, mert nem végzi a munkáját. Ha valóban jelentős létszámmal bíró cégről van szó, ahol 3 számjegyű jelentkező ugrik a hirdetésre, ott legalább egy automatikus válaszüzenetet illene használni, már csak azért is, hogy tudja az ember, hogy egyáltalán megkapták a jelentkezést. Nekem meg ne mondja már azt senki, hogy egy, teszem azt, dunaújvárosi vagy karcagi irodai adminisztrációs hirdetésre 271 munkanélküli pattan 2 percen belül.


Itt értelemszerűen nem arról van szó, hogy még aznap nem válaszolnak. Nem is kell, az elhiszem, hogy nem fér bele az időbe. Arra viszont nincs elfogadható magyarázat, ha soha nem érkezik visszajelzés. Fun fact: én 43 elküldött jelentkezésre kaptam 9 választ és 4 automatikus levelet, amiben írták, hogy ha nem engem választanak, nem fognak értesíteni. Szóval 43-ból 30 HR-es azonnal útnak ereszthető.

2017. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!


A 17-18 biztos magára ismert valamilyen negatív formában, azért nem akarják megérteni a kérdésem lényegét. :-)


A problémám lényegét szerintem tömören, érthetően a főkérdésben összefoglaltam.

Amit, az itt Hozzászólók és én is hozzáfűztünk azt csak azért tettük, hogy akik olvassák ezt a kérdést, azok bővebb és reálisabb képet tudjanak kapni a mai magyarországi munkakeresés nehézségeivel kapcsolatban.


...de akik nem akarják megérteni a kérdés lényegét, azoknak kifejtem bővebben is. Úgy voltam már a sokadik sikertelen pályázat után, hogy nem baj, ha nem kimondottan a végzettségemnek megfelelő munkát találok, csak találjak már valamit, hogy ne otthon t.ketlenkedjek. (Mert az idő halad, én meg maradok.) Szóval, így hogy bőven leadtam az igényeimből, még így sem kaptam a legutolsó gagyi cégtől sem visszajelzést, hogy: "tudomásul vettük a jelentkezésedet, várjál az elbírálásra vagy valami hasonló üzenetet." Minden csak úgy lóg a levegőben. Olyan "el van küldve a jelentkezés, oszt jóvan" feeling uralkodik álláskereséssel kapcsolatban.


Ilyenkor nem tudja az ember hová tenni magát és a végzettségét. Pedig állítólag a mi kis hazánkban keresett végzettséggel rendelkezem (gépészmérnök, közlekedésmérnök, középfokú némettel) Úgy gondolom, hogy ami tőlem telt ennyi évesen azt megtettem.


Persze a fiatalabbaknak sokkal több esélyük van a munkaerőpiacon (hozzáteszem én sem vagyok öreg, csak már nem vagyok a 20-as korosztály), viszont a fiataloknak nincsen munkatapasztalatuk, nem tudnak úgy bánni az emberekkel, mint egy idősebb róka, nem tudják, hogy milyen az mikor a főnök bal lábbal kel föl stb.


Az ilyen álláskereső börzékkel kapcsolatban pedig azt a véleményem, hogy szinte mindenre jók, főleg a cégek maguk reklámozására tudják sikeresen alkalmazni, nyálcsorgatás kiváltására tökéletes, a szervezők pedig jó kis lóvét tudnak belőle húzni, az épületet bérbeadónak is nyeresége van belőle, csak pont a melósnak nem ér fabatkát sem. A melós ugyanott van, ahol eddig is volt, a nagy Sehol.


(Minek szerveznek álláskereső börzéket, ha nincsen megfelelő és elegendő munkahely és munkaadói kultúra? Régen a gyárkapukon voltak kifüggesztve a munkakörök. A mai világban, ha valakinek van melóhelye, akkor 10 körömmel kapaszkodik, hogy nehogy elveszítse, mert mi lesz akkor. Miből lesznek befizetve a számlák, miből fogunk enni stb.? Ez az a marha jó világ? Nincsen semmilyen politikai irányultságom, csupán reálisan próbálom a dolgokat szemlélni.)

2017. aug. 30. 10:27
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

@22

Én is diplomás vagyok (bár nem IT-s és nem műszakis), huszonéves, és így se kellek a fenének se. Egy ótvar gyárban gályázok most jobb híján, bár közben dobálom az önéletrajzaimat tovább, a végső cél pedig a vállalkozás, mert másképp az életben nem helyezkedik el a szakmájában a lakóhelyétől 250 km-rel közelebb. Ma amúgy bementem az említett gyárba, hogy felmondjak, de majdnem könyörögtek, hogy maradjak; olyan szinten nincsen ember, hogy a mai napomat is inkább megadták fizetett szabinak és áttettek másik munkakörbe, minthogy elengedjenek (ettől függetlenül csak a héten 6-7 ember hagyta ott őket még nélkülem is). Ezt csak azért mondom, hogy megerősítsem, hogy ennyit ér a végzettség és hogy megcáfoljam, hogy az életkor számít. Feltételezem a leírásod alapján, hogy te is a keleti országrészben élsz különben.

2017. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Márpedig az életkor számít. 50 feletti nőként (diplomás) válaszra sem méltatnak. 20-30 évesnek több az esélye.
2017. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Budapest vonzáskörzetében lakom. Ilyen értelemben nagyobb esélyem kellene, hogy legyen álláskeresés szempontjából. ...de én nem így tapasztalom. Bele sem merek gondolni abba, hogy akik az ország keleti részében laknak, azoknak milyen esélyeik vannak. :-(


Sok nagy nevű munkaadó szerintem csak reklámból hirdeti magát az álláskereső oldalakon. Most is tudok vagy 3 olyan nagy céget, ahová kb. 150-200 állásra keresnek embereket. Ne mondja nekem senki sem azt, hogy ennyire nem találnak megfelelő személyeket adott pozíciókra!


(Ha a munka miatt költözésre kényszerülök, akkor már nem fogok itthon maradni bohócnak. Inkább elmegyek valamelyik nyugati országba, és bőröndből fogok élni életem végéig.)Tudom ez az én dolgom. ....de azok, akik már nem itthon ébrednek fel reggelente, azok között nagyon sokan így gondolták a dolgokat.

2017. aug. 30. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!