Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor a álláskeresésnél...

Amikor a álláskeresésnél munkáltató már húzza az időmet?

Figyelt kérdés

Nem lenne problémám az egész álláskereséssel. De a legnagyobb az, hogy a munkáltató HÓNAPOKIG húzza az egészet, többkörös interjúkon át.


Amikor 3-4 vagy 6 hónapja látom, hogy szerencsétlen hirdeti azt a nyamvadt állást, amikor a jelentkezésemre (100% ig megfelelek) egy "bocsi, de nem"-et sem képes válaszolni, nem értem miért várnak sokan ennyire. Vagy, amikor hónapok után hív fel interjú miatt, és már fogalmam sincs mi volt az, akkor is fogom a fejem.


Nem értem, a munkáltató miért kiált munkaerő hiányt, miért sajnáltatja magát és miért kell ennyire megnehezíteni a másik dolgát? Nálam most HÁROM hely van, ahol húzzák az időmet. Megkerestek, hogy interjúra hívnak...várok és várok és várok. Az egyik után szó szerint én mászok egy hónapja, hogy mégis mivan?


És az idő telik, én meg várhatok. Már úgy vagyok vele, elmegyek akárhová, de ez nevetséges, amit sok helyen művelnek.


Nektek is van ilyen élményetek?


2017. aug. 29. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Milyen munkakorrol van szó ?
2017. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Mert nem keresnek embert!

Csak a kínálatot mérik fel, vagy adatbázist töltenek fel.

2017. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak monitorozzák és tesztelik az piacot. Egy cégtől péntek reggel kaptam üzenetet, hogy mást választottak ki, nem engem. Este újra feltették a hirdetést. És ez így hónapokig.

Ezek alibihirdetések.

2017. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nalam is van. Behiv interjura. Az interju napjan szol hogy belsos kollegat valasztottak. Par napra ra, ugyan az a hirdetes porgott. Ha mar behivtak, gondoltam meg eselyes vagyok es rakerdeztem...semmi
2017. aug. 29. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
A baráti körben egyik srác munkahelyén multihoz keresnek embert. Valaki a baráti körből jelentkezett, de hónapokig nem hívták. Ekkor az ott dolgozó srác rákérdezett bent, és még aznap behívták interjúra. Ennek több, mint egy hónapja, az ott dolgozó srác úgy tudja, be fogják hívni második körre, de ezidáig semmi. Közben náluk meg frankón emberhiány van. Szóval szerintem a kérdésedre nincs válasz...
2017. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

1. lehet mégsem felelsz meg, csak te gondolod úgy. ilyenkor nem is fognak írni

2. egy kiírt pozícióra nem feltétlen egy embert vesznek fel. Te nem feleltél meg, visszaírták, hogy mást vettek fel, de attól még keresnek további embereket oda

3. Miért vársz ilyenekre? Jelentkezz máshova és menjél oda dolgozni.

4. "Már úgy vagyok vele, elmegyek akárhová" Miért nem mész?

2017. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!