Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanulni vágyó pályakezdő...

Tanulni vágyó pályakezdő fiatalnak tényleg nincs itthon lehetősége? Elkeseredtem

Figyelt kérdés

Teljesen úgy érzem, hogy felesleges volt az egyetem mellett döntenem.


Van egy felsőfokú okjm (marketing/könyvelés) és utána úgy gondoltam, hogy dolgozom. Igen ám, hogy 3-5 éves tapasztalat hiányában (illetve, hogy a képesítésem nem diplomás) nem vettek fel. Visszamentem tanulni.


Jelenleg végzős vagyok nyelvi szakon (német) és úgy érzem, hogy ha lediplomázom minden csodás irodalomból, kultúrából...akkor azt a valódi munkám során nem fogom tudni hasznosítani. Írásban úgy érzem, hogy elérem a felsőfokot, de a szóbeli részén még kell gyúrni. (magyarán gyakorolnom kell, de erre a suliban nem igen van lehetőség) Sajnos erasmus és külföldi meló nem jött össze, így itthon akarom meló keretein belül megoldani a dolgot. És itt a baj.


Sok interjún voltam és sokszor azt érzem, hogy van én nem vagyok szimpatikus vagy a tudásom nem elegendő. Pedig már kész lennék a régióból is elköltözni (Bp) Igen, a másik gond, hogy nincs felsőfokú angol tudásom.


De akkor ennélkül már nem is fogok tudni érvényesülni? Már tényleg nem tudom, hogy mit kezdjek pályakezdőként. Mindenhol azt kapom, hogy a kitartásom példamutató és biztos, hogy fogok találni állást. Igen, csak hát azért vagyok pályakezdő, mert eleinte "vezetni" kellene..


Köszönöm a válaszokat

24L


2017. aug. 29. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hova sietsz 24 évesen...?


A külön bejáratú, őszinte véleményem az, hogy ha sietsz, akkor kár volt a német nyelvi szakot elvégezni, mert most neked ez a "fővégzettséged", ami viszont magában semmit se ér, hacsak nem tolmácsolni vagy tanítani akarsz.


Az az OKJ könyvelés/marketing már jobban hangzik, de OKJ tehát nem ér semmit, ez nem CNC marós végzettség amihez elég OKJ, ez diploma nélkül nem életképes tudás.


Fordítva kellett volna csinálni. Mármint úgy, hogy szerzel egy közgáz diplomát, és mellette letenni egy felsőfokú német nyelvvizsgát. Akkor nem így beszélnének veled.


Én azt javaslom, ha nem halsz éhen, akkor ülj még vissza az iskolapadba és szerezz egy közgáz diplomát is. Az már úgy ütős páros lesz tapasztalat nélkül is.

2017. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De van lehetősége csak nem Msc nélküli kozgázosnak. Gazdasági kepzesekbol hatalmas nagy túlkínálat van, a normális munkahelyhez MSc + min 1 de inkább 2 felsőfokú nyelvvizsga kell.


Csak a kérdésre válaszolva.: A PIACKEPES szakmáju tanulni vágyó fiatalokat minden cég elkapkodja.pl egy 4 hónapos kurzust elvégzett programozó már jó eséllyel többet fog keresni mint amennyit te valaha is fogsz. A lehetoseg attól függ hogy milyen munkát valasztol.

2017. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kimegy külföldre és már meg is dőlt az utolsó előtti mondatod lol.
2017. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!