Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bércsökkentés a mai munkaerőpi...

Bércsökkentés a mai munkaerőpiacon? A munkáltató megőrült?

Figyelt kérdés

Mit gondol az a munkáltató aki a mai munkaerőpiaci helyzetben ahol mindenhol hiány van és lasszóval fogdossák az embereket és mindenki ezt-azt ígér pluszban csak hogy legyen embere (és még így se nagyon van... ld kereskedelem pl)

szóval ebben a helyzetben az a munkáltató aki a fizetések negyedét elveszi csak úgy, az mit gondol?

Hol honnan hogyan lesz embere? Mert az nyilvánvaló hogy eleve nagy a fluktuáció a bércsökkentésre már többen elmentek aki meg még nem ment el az arra vár csak hogy kapjon valahol más állást és már megy is.... szóval mire számít mire gondol a munkáltató ezzel a bércsökkentéssel?


2017. aug. 30. 08:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Arra számít hogy Kínához hasonlóan itt is kap embereket egy marék rizsért. És hogy kap-e valójában? Egy-egy álláshirdetésre ma is legalább tízen jelentkeznek, vagyis még válogatni is lehet.
2017. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát ez nem igaz.... illetve igaz 10en is jönnek egy hirdetésre... csak abból a 10ből 10en le is lépnek azonnal amint megtudják mennyi is lenne a bér.... és a 10ből (vagy akár 10x10ből) egy dolgozója se lesz a cégnek mert szarért húgyért NINCS EMBER!
2017. aug. 30. 08:25
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Sajnálod a céget ? Vagy mi a kérdés ? Erősen kamu gyanús a kérdés.
2017. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hetek óta tolja ugyanezt. Kamu, vagy szimplán bolond.
2017. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Az a cég gondja. Aki jó szakember, az elmegy és talál magának állást, aki nem jó szakember, az kénytelen maradni.
2017. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

"Hetek óta tolja ugyanezt. Kamu, vagy szimplán bolond."


Na most emberek. Az hogy a kérdező kérdése kamu-e magában vagy nem azt nem tudhatjuk.

Az viszont hogy amit leírt az meg is történhet az fix.

velem is pont ez történt, vendéglátásban.

A főnök se szó se beszéd kevesebb fizetést adott de jóval kevesebbet és mikor számon kértük közölte hogy nincs pénze ennyit tud adni és csók. Kell vagy nem kell.

Ott se volt szerződésmódosítást se semmi egyszerűen nem fizetett ki és kész.

Én mondjuk fel is álltam és eljöttem de bőven voltak akik benyelték mert kénytelenek voltak és maradtak. Meddig nem tudom mert eljöttem.

AZért óvatosan agassuk a kamu jelzőket mert simán lehet hogy igaz.

Velem is ez történt. Meg még huszonakárhány munkatársammal.

2017. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Ja és az adott cégnek azóta se híre se hamva felszámolták pedig csak 2 éve volt ez.... nagyon megérte a bércsökkentés úgy látszik.
2017. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha azt hiszed hogy a cèg be meg fog alàzkodni egy munkaerőèrt, akkor nagyon tèvedsz. Amelyik ceg megteheti, az felvesz ukrant, szerbet, egyèb külföldit bagóèrt, amelyik meg nem, az lehùzza a rolót, de nem emel. Ismerek egy pàr vàllalkozòt, aki 2-3 embernek adtak munkàt, de meguntàk az àllandò, indokolatlan emelèsi igènyt, igy elküldtèk a dolgozòikat, ők maguk pedig màsba fogtak. Nekem jelenleg 1 alkalmazottam van, de ha jövőre is brutàlis emelès lesz, elküldöm őt is, mint az előző 3-at. Dolgozom magam akkor inkàbb. Ìgy is napi 12-14 òràt melòzom en is, szòval nem gond.
2017. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező egy skizofrén elmebeteg, magával beszélget rendszeresen és fennakadt neki a tű ezen a témakörön. GYIK-os berkekben ő a "kamu munkaügyes kérdező".

Azon még sokan gondolkodunk, hogy valób an egy különálló személy vagy bazsi egyik alteregója.

2017. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

" Ismerek egy pàr vàllalkozòt, aki 2-3 embernek adtak munkàt, de meguntàk az àllandò, indokolatlan emelèsi igènyt, "



Hogy jön ez ide???


Emelésről dumálsz miközben a kérdés CSÖKKENTÉSRŐL SZÓL.....

2017. aug. 30. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!