Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan legyek PLC programozó,...

Hogyan legyek PLC programozó, ha mindenhová szakmai tapasztalatot kérnek?

Figyelt kérdés

Ha a jövőben ebben a munkakörben szeretnék dolgozni, akkor hogyan találjak állást ? Beírtam hogy plc programozó, állítólag nagy hiány van belőle, sokat is lehet vele keresni de több tucatnyi hirdetés közül egy az az egy olyan állást találtam ahova ne kérnének tapasztalatot.


Gondolom most az a válasz fog jönni, hogy egyetem alatt vállalj gyakornoki munkát. És ha a környéken ahol lakom kb nincs ilyennel foglalkozó ceg ? Nem Budapesti vagyok. Alapból nem tudom hogy egyetem mellett mennyire menne, mivel mint tudjuk az angol is elengedhetetlen de mivel németes voltam így majd szinte nulláról tanár nélkül kell fejlesszem magam.



2017. aug. 30. 15:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

Pesten van minden,itt központosul minden.

Cégek ide jönnek.

Esetleg még Gyõr az Audi végett de ki is fújt.

2017. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
Gyakornoki idő után is csak Pesten fogsz ezzel dolgozni, szóval ezt mindenképp be kell vállalnod.
2017. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nézz jobban körül:


Győr: Audi és beszállítói

Komárom: Suzuki és beszállítói

Szentgotthárd: Opel

Kecskemét: Daimler és beszállítói

Mór/Pusztavám: autóipar

Tatabánya/Környe/Tata: autó-, repülőgép-, és egészségügyi ipar

Veszprém: elektronika, autóipar

Székesfehérvár: autóipar, elektronika, aluminíumkohászat

Stb...

2017. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13-as válasz nagyon jó.


Némettudásod nagy előny lehet. Sok német mérnöki cég létezik, sok helyen jól jöhet. Persze az angol is fontos.


Tapasztalatpótlásnak amit én ajánlanék: C programozási nyelven írnék egy-két olyan programot aminek semmi köze PLC-hez, de be tudnám mutatni állásinterjún, hogy én ilyet is tudok. Ha a sulidban van szakkollégium vagy valamilyen szakmai kör, az ottani tapasztalatod is aranyat érhet pályakezdőként.


Illetve én az álláshirdetéseknél nem törődnék azzal, hogy odaírják, hogy 1-2 év tapasztalatot elvárnak. Ők sem gondolják mindig komolyan. Munkaerőhiány van, ha jó vagy állásinterjún, főleg szakmai résznél, akkor nem ezen az 1-2 éven fog múlni.


Sok sikert!

2017. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó két válaszoló, köszönöm ! Van szakkollégium, akkor majd ha oda kerül a sor akkor lehet hogy megkérdem őket hogy tudnának e segíteni, vagy utolsó félévben ha törik ha szakad majd elmegyek gyakorlatra. Aztán ha nem jön össze, akkor keresek valami olyasmi állást ami nem csak PLC-kbol áll, de valamit tanulunk ott...és akkor egy év után. Léphetek onnan is. Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 1. 17:37
 16/18 anonim ***** válasza:
Duális képzés is létezik
2017. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Duális képzést Németországban találták ki szakkozepesek részére. Egyik ismerősöm villamos, dualison van , első évben állítása szerint csak ismerkedtek. Szóval nem tudom hogy mennyire hatékony. Pláne, hogy a a PLC nem megy elektronikai,vezerlestechnikai alapismeretek nélkül, ezeket meg nem az első évben tanítják.
2017. szept. 1. 18:01
 18/18 Paczalos István ***** válasza:

Az a kérdésem, milyen PLC típusra akarsz ráállni?

Ha németet preferálod, akkor a Siemens Step7 és a TIA portál amire rá kéne hasalnod. A nagy cégek a Simatic rendszert preferálják, után a jön az Omron, mert olcsó, és nagyon felhasználó barát, aztán még a Schneider vagy a Melsec rendszerek amik labdába rúgnak. A többi inkább kitölrésre, kisebb projektekre használatosak.


Tapasztalatszerző helyek, ahol gyakornokként 1-2 évet ki tudsz húzni (Pár le van írva, én csak kiegészítem a szervizes tapasztalataimmal):

Nyugati országrész:

-Szombathely: LUK Savaria; Delphi; TDK-EPCOS

-Bük: Nestlé

Oroszlány: Gorgwarner; Wescast

Pécs: Hauni

Sárvár: Flex, de érdemes megnézni Zalaegerszeget is


Alföld: Kecskemét: A Merci mellett a Knorr-Bremse is szóba jöhet

Dunaharaszti Coca cola,

Bugyi: OBO Bettermann

Hatvan: Bosh, de érdemes az Egert és Miskolcot is megkérdezni.

Nyíregyháza: Lego,

Debrecent nem tudom írták-e, ha nem, akkor az NI és a Teva.

Egerben a Bosh mellett a ZF ami szóba jöhet.


Ezeknél a cégeknél elég sok Simatic van, ha valamelyikhez be tudsz kerülni gyakornoknak a karbantartásra, ott tudsz majd tanulni.


Amúgy az automatizálási tanszékeken elég kevés gyakorlatot kapsz, inkább elméletből leszel felkészítve

2017. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!