Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem bírom már a gyári munkát?...

Nem bírom már a gyári munkát? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyok egy gyárnál, 3 műszakba dolgozok. A lelket is kihajtsák belőlem mindennap baxtatnak. És még a fizetés is kevés, netto 100E kaptam egy teljes hónap után.

Mihez kezdjek? Én vagyok túl puhány? hogy lehet ezt kibírni?

+ a munka mellet még be is kell járni van céges busz, de el-vissza 3,5 óra a utazás. Éjszakás a legkegyetlenebb hulla fáradtan este 10-től hajnal 6-ig dolgozni.



2017. szept. 3. 14:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem én is szolnoki vagyok, így tudom hogy mi a helyzet felénk :(

Én inkább vagyok közmunkás és mellette összeszedek egy kis pénzt mint robotoljak mint egy barom. (na ez biztos le lesz szólva)

Az ottawa híresen az egyik tré hely. Felénk a 100 E már versenyképes bérnek hirdetik. Én is nézek állásokat de ha találok is akkor utánaérdeklődve (ismerős, net) rá kell jönni hogy az is egy tré hely.

Ítt Szolnokon jó helyre még mindig nagy szerencse és protekció kell, sajna...


Én már azon agyalok hogy elmenjek kamionozni...

Amúgy honnan jársz be hogy 3,5 óra az utazás?

2017. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy versenyképes, hiszen Baranyában pont ilyen fizuk vannak, az ilyen és ehhez hasonló kis cégecskék, gyáracskákban.
2017. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
37%
Tanulni kellett volna. Ez ilyen egyszerű. Nyilván gyári munkában is lehet találni jobbat, de ha már azzal bajod van hogy dolgozni kell akkor nem nagyon lehet erre mit mondani. Ahol kifizetnek 150-180-at ott is nyomni kell, ott is ki leszel készülve, meg nem is biztos hogy több marad, ha még lakást is ki kell venni mert messze van. Külföldön meg aztán végleg a sz.rt is kihajtják belőled.
2017. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
96%

Ahhahahaha! :D Waze, amikor olvastam a kérdésedet, egyből az Ottawa jutott eszembe... olvasok tovább, erre tényleg. Én azt hittem, az összes gyár ilyen, de az erős, hogy a sasos bőrgyárra ilyen könnyedén rá lehet ismerni! :D Nem, nem te vagy puhány.


RANT


Pár hetet voltam ott, miután fél évnyi munkanélküliség után végső elkeseredésemben jelentkeztem hozzájuk. Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy hogy sikerült úgy átmosni az egyszeri fizikai melósok agyát is, hogy semmi más nem jár még az ő fejükben sem, csak az, hogy meglegyen a statisztika. Itt minden a darabszám; nem a minőség vagy a selejtek száma, hanem az, hogy ha egy munkafolyamaton mondjuk 10 darab/óra a norma, akkor a 9 nem elég jó. Ha 1000, akkor 930-at nem lehet csinálni, inkább beleőrülnek és törik magukat a melósok a minimálbérért - teljesítménypótlékról ne is álmodj. Megkérdeztem egy dolgozót, akinél betanultam, hogy miért kell teperni, ha mindenki ugyanazt a pénzt kapja - "ne így fogd fel, ennek meg kell lennie", szólt a válasz, észérvek és tények nélkül. Ennél a putrinál mindenért fegyelmivel fenyegetőznek, hogy a rabszolgáikat be tudják idomítani (hogy ez be is válik-e, vagy csak üres megfélemlítés, azt nem tudom, gyorsan leléptem). Ja igen, ha esetleg mégis jól dolgoznál, vállveregetést nem fogsz kapni. Legfeljebb közlik, hogy "ügyes vagy, következő órában még tán túl is teljesítheted az előírást".


A végére pedig egy kis elmélkedésre buzdító feladvány. Ha Szolnok és környéke lakosságának igen nagy része már megjárta a helyet és ennek a "nagy résznek" a nagy része pikk-pakk ott is hagyta, akkor feltételezzük, hogy hamarosan kifogy emberekből a vidék. Mit fog csinálni akkor a gyár? Dunántúlról hozat melósokat? Ukrajnából? Céges buszjáratokat indít már a Jászságba is másfél órás menetidővel? Átáll egy műszakra? Megemeli a bére... iiiigen, jó vicc. Tényleg nem értem, miből gondolják, hogy majd valaki gombokért fogja ezt a munkát végezni sok-sok éven át és nem csak alkalmi jelleggel, ugródeszkaként használja őket. Meg hát na, mit várunk attól a cégtől, amelynek még a vezetői is cs-vel ejtik a Hyundai Tucson nevét?


/RANT


Targoncakezelőivel nem tudom, mit tökölsz még ezeknél a gyökereknél, amikor raktárakba teljesen korrekt pénzekért keresnek targoncásokat, jellemzően nem 3 műszakra. Van egy sejtésem a "kisváros" és a 2x ~80 perces út alapján, hogy hol laksz, márpedig ha ez tényleg így van, akkor ott van helyben is a lehetőség számodra. Hagyd őket a pibe, de készülj fel, hogy megpróbálnak majd minden erejükkel meggyőzni arról, hogy márpedig neked tovább kell próbálkoznod, nem adhatod fel, akár át is tesznek más munkakörbe (természetesen ugyanennyi lófsznyi pénzért és ugyanúgy három műszakba), csak maradj náluk... ne, ne fogadd el ezt a remek ajánlatot.

2017. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
83%

#14: mit fog csinálni a cég? Hozat még *zarabb megyéből embereket.

Úgy gondolom, Szabolcs megye jó célpont lenne.

2017. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Igen szolnok a bőrgyár az! Legnagyobb gondom az nem reális elvárásokkal van. Én ott vagyok 2 hónapja és elvárják csináljam meg ugyan azt a darabszámot mint akik évek óta csinálják ezt. Ragasztó gépnél 2 óra alatt 4000 db-ot nyomtunk le pénteken, de nagyon pörögni kellet.

Nem önmagába a munka a nehéz hanem maga a környezet és hogy hogyan bánnak az emberrel. Meg hogy 3 műszak miatt nem mindig tudom magam kialudni, és hogy 1-2 óra alvás után 8 órát dolgozni keményen elég nagy kihívás.

Hát egy darabig megpróbálok maradni, most úgy látszik nyelvet kéne tanulnom. Önmagával nem a munkával volna a baj, hanem inkább azzal hogy mind ezt mennyiért csinálom. Az a netto 103E hát khmm ...

2017. szept. 3. 17:31
 17/35 A kérdező kommentje:

Hozat más megyéből embereket, vagy tovább költözik oda ahol van még olcsóbb munkaerő. Más országba :D

Én is beszéltem ott jó pár emberrel és hát mit ne mondjak olyanok akik régóta vannak ott azok közül is elég sok embernek teli van a hócipője.

2017. szept. 3. 17:33
 18/35 A kérdező kommentje:

13-nak!

Tanulni kellet volna? Érettségizek emberek is ott dolgoznak gyárba, sőt mikor jelentkeztem fő iskolázott emberekkel is beszélgettem. Az ember nem mindig azt fogja dolgozni ami a végzettsége. Meg jajj ne gyere már azzal nem bírom a munkát, itt a legnagyobb baj a fizetéssel van, dolgoztam én kőműves munkát is 40 fokba bírtam igaz nem fizetett túl jól, még az is jobb volt mint a gyári munka és fizikailag ezerszer nehezebb volt.

2017. szept. 3. 17:40
 19/35 anonim ***** válasza:
83%

#15

Úgy halottam sittesekkel dolgoztatnak ott, vagy legalábbis régen azokkal, de ha azok se jók lehet hozni szerbeket ukránokat románokat.

2017. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Egy dolgot észrevettem de nagyon, rengeteg a foghíjas a gyárba XD
2017. szept. 3. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!