Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem bírom már a gyári munkát?...

Nem bírom már a gyári munkát? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyok egy gyárnál, 3 műszakba dolgozok. A lelket is kihajtsák belőlem mindennap baxtatnak. És még a fizetés is kevés, netto 100E kaptam egy teljes hónap után.

Mihez kezdjek? Én vagyok túl puhány? hogy lehet ezt kibírni?

+ a munka mellet még be is kell járni van céges busz, de el-vissza 3,5 óra a utazás. Éjszakás a legkegyetlenebb hulla fáradtan este 10-től hajnal 6-ig dolgozni.



2017. szept. 3. 14:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

#20

Az összes ilyen gyárban, szerinted nettó 100-ból mikor futja fél milliós protkóra?

2017. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

Ja még egy dolog. Nem vág a témába, csak azoknak egy kis felvilágosítás, akik a "Budapest vége" táblát még soha nem hagyták el.


@13

Ez a "tanulni kellett volna" szöveg 2008 körül még valószínűleg érvényes volt, de azóta elvesztette a valóságtartalmát. Nem írom le, hogy mi a végzettségem és milyen szintű, de maradjunk annyiban, hogy nem 8 osztályt végeztem (szerintem párszor amúgy már leírtam az oldalon, úgyhogy stalkerek rá tudnak keresni). Nagyjából 1 éve fejeztem be a tanulmányaimat, azóta pedig ~50 helyre spammeltem az önéletrajzomat. Elhiszed-e, ha azt mondom, hogy ebből az 50-ből összesen 10 helyről voltak hajlandók válaszolni, és ebből a 10-ből is 7 volt a visszautasítás? Adminisztratív és értékesítői feladat volt legtöbbjük, szóval semmi luxusmunkahely. Keleten senkit nem érdekel a te végzettséged, itt tényleg a protekció, az ismerős, a rokon, a haver számít csak. Vagy az emberfeletti szerencse, csakhogy ilyet én még az ismerősi körömben nem tapasztaltam. Tudod, mit dolgoznak az egyetemet, főiskolát végzett ismerőseim? Jó esetben irodai közmunkát havi 50 ezerért, rossz esetben munkanélküliek, legrosszabb esetben pedig az ilyen Ottawa-szintű lágerekben sínylődnek.


Igen, el lehet menni Pestre jó munkahelyre, jó fizetésért. Abban a pillanatban, hogy a pestiek fizetik a lakhatást vagy a bejárást, én is menni fogok, de addig nem... illetve addig sem, mert az általam megkeresett fővárosi cégek közül se jelzett vissza senki.

2017. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%

#22

Jó akkor módosítom amit írtam, valami értelmeset kellett volna tanulni. Büfészakos diplomával meg okj közmunkás végzettséggel nyilván nem kapsz semmi melót. Ha a kérdező elvégzett volna legalább egy villanyszerelő szakmunkást akkor ugyanott tespedhetne tmk-sként a műhelyben több lóvéért.

2017. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
90%

#23: értelmessel is lehet rossz az ember. De mindez lényegtelen annak, aki nem tapasztal enyire *zar elhelyezkedési lehetőséget.

Aki meg ezt tapasztalja, az meg néz ki a fejéből, hogy mégis merre?

És a kérdező hiába végez el egy villanyszerelőit, ha nő. ha meg férfi, akkor még ok...

Nőként az se biztos, hogy komolyan veszik az embert, ha villanyszerelő/kőműves/ács/hidegburkoló/autószerelő. :D


Kérdező: ezt a napi 2 óra alvást hogy kell elképzelni? Éjszakai műszaknál van? Reggel 8ra (vagy mikorra) hazaérsz, aztán alvás 10ig, utána mehet is tovább a nap?

2017. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Az a 2 óra alvás úgy jön össze haza érek mondjuk éjszakás műszakból 7:30-ra. Eszek iszok zuhanyzok egyet, egyből a fáradtságtól ledőlök aludni 8 órakor. Hát 10 órakor már ébredek is fel mert nem bírok többet aludni. Érzem hogy fáradt vagyok sajog a szemem és a fejem a fáradtságtól de egyszerűen nem bírok többet aludni. Bár néha néha van hogy ha délbe vissza alszok megy még 2-3 óra alvás pluszba.

De még úgy is a napi 4-5 óra alvásnál is érzem hogy ráz a hideg, meg hogy verejtékezek munka közbe a fáradtságtól.

Néha néha összejön hogy csak 1 órát bírok aludni, pedig akkor történetesen délelőttös voltam. 23 órától aludtam durván éjfélig, utána ébren voltam és balra jobbra forgolodtam. 3:30-kor meg kellhetem is. Önmagába nem csak a munka a gond hanem hogy a szervezetet tropára vágja a 3 műszak.

2017. szept. 3. 19:06
 26/35 A kérdező kommentje:

Mikor a keveset alszok direkt nem megyek sehova otthonról, mert volt hogy munka előtt elmentem kerékpározni és hát éjszakás műszaknál hajnal 4 fele azt hittem meghalok már minden bajom volt.


Nekem is van ismerősöm aki egyetemet végzett 30 év felett van is közmunkán töri a betonokat 52E forintért. Itt az alföldön más a helyzet mint a nagy városba.

2017. szept. 3. 19:11
 27/35 anonim ***** válasza:
26%
Tehát semmi dolgod csak otthon tespedsz és úgy se bírod a 3 műszakot. Akkor te extrém életképtelen emberke lehetsz, Mert ha még lenne otthon 3 gyerek akinek a dolgait intézni kell azt mondom megértem hogy nehéz, de így...
2017. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Most megyek munkába! Ahan ja vágom, te jobban ismersz engem!

Törödjön mindenki a saját dolgával, te minek jössz ide személyeskedni. Engem se érdekel a te magánéleted kösz helo.

2017. szept. 3. 19:58
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

na, fain, hogy ennyire bírod a 3 műszakot. :( De azt nem szokták jó munkának mondani. Akkor se, ha az előző válaszoló(27-es) azt mondja, hogy te puhány vagy.

Amikor van, akinek 10 óra se elég az alvásból. Akkor, ha kevesebbet alszik az ember, huzamosabb ideig, hogyan érezheti magát?

És ha ezek mellett nem is ülő munkát végez, hanem álldogálós, monoton munkát?

Már a 4-5 óra alvás is kevés lehet. Nemhogy 2 óra.:(

És mondják, hogy 3 műszak nem tesz jót az egészségnek.

Képzeld el, hogy műszak előtt és után csak biciklivel vagy gyalog tudnál jönni/menni.

2017. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
85%

"Az összes ilyen gyárban, szerinted nettó 100-ból mikor futja fél milliós protkóra?"


Inkább igény nincs rá, valahogy cigire, céges menüre (otthonról hozott kaja helyett), energiaitalra, kocsira, Iphone-ra, tetoválásra stb. mindig futja a gyári munkásoknak is.

2017. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!