Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha már teljesen...

Mit tegyek ha már teljesen kikészültem az álláskereséstől?

Figyelt kérdés
A legrosszabb időszakban, nyár elején lettem munkanélküli. Van végzettségem ( gazd.menedzsment, BGE), angol és német nyelvtudásom ( középfok mindkettő). Megyeszékhelyen élek, de túl sok lehetőség itt sincsen, és ismerős sincs megfelelő helyeken. Júliusban és augusztus elején a kutya nem keresett. Most már túl vagyok néhány meddő interjún, sok jelentkezésen, elutasításon, és rengeteg vissza sem jelzésen. Fáradt vagyok fásult, fogytán a pénzem és a türelmem is. Mit lehet tenni, hogy nyugodtabban viseljem? Bpre nem szívesen költöznék, jelentkeztem egy két helyre, de nem adnak annyit, hogy megérje a költözést ( egy szoba is legalább 70 rezsivel, de közel a 30hoz már amúgy sem szívesen laknék harmadmagammal egy lakásban + amúgy sem vonz Bp)
2017. szept. 6. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Először is elmondom hogy miért nem találsz munkat. Azért mert a gazdmen Bsc egy tomegszak, mindenki erre az "általános" semmi speciális tudást nem adó KONNYU képzésre megy. Másodszor. Nem.megfelelo a nyelvtudasod, ilyen szaknal a túlkínálat miatt minimum egy felsőfok+egy kozepfok kell és MSc is erősen ajánlott.


Tehát a megoldás: jelentkezz Msc-re, és tegyél le egy felsőfokú nyelvvizsgát. Mert ennél a szaknal ez már szinte elvárás a túlkínálat miatt.

2017. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké, és addig miből élek?

Vannak terveim, tisztában is vagyok ezekkel amit írtál. a továbbtanulás is beletartozik a tervekbe, de ahhoz is mind pénz kell.

2017. szept. 6. 15:34
 3/10 A kérdező kommentje:
egyébként három éves személyi asszisztensi és két éves fuvarszervező tapasztalatom van...és így sem. Kisvárosban élek. A kérdés amúgy is az, hogy hogyan lehet ezt az állapotot elviselni!Munkát találni nekem kell. a továbbképzésekkel tisztban vagyok.
2017. szept. 6. 15:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg más vidéki településeket nézni ? Vidéken is van munka, legfeljebb nem ott ahol te laksz. Nem kell Budapestre költözz, és az albérlet is olcsóbb.
2017. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

de igen, azt kéne..nem is tudom mit várok tulajdonképpen tőletek...munkát keresni nekem kell, max egy ne add fel, nekem is több hónap után lett munkám esett volna jól. Mindegy is.

Köszi, nézek több környező várost is. Bár már valami osztrák munkán is gondolkodok. Igaz, fizikai, de legalább pénzem lenne.

2017. szept. 6. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#1

Közel a 30-hoz kutyát nem érdekel már milyen diplomád van. A releváns 6-8 év szakmai tapasztalat annál inkább.

2017. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Akkor egy kis biztatás.


Én fél... sőt várjál, nem is, lassanként egy teljes éve szereztem meg a diplomámat. Az enyém még annyira se piacképes, mint a tiéd, BA szintű nyelvi oklevélről beszélünk. Megnéztem most az excel-táblázatomat: 51 helyre adtam be a jelentkezésemet. 6 helyről elutasítottak, 3 helyről visszahívtak (ezek a legalja alatt voltak), 7 helyről automatikus válaszüzenetre vagy "jelentkezését megkaptuk és továbbítottuk" szintű személyes levélre méltattak, illetve 3 helyre hívtak interjúra. Na most akárhogyan is számolom, ez 32 olyan hely, ahol még annyira se vettek emberszámba, hogy annyit írjanak, hogy 'szd meg anyádat.


Utóbbi trió egyike különben egy szálloda volt, ahonnan végül elutasítottak. Egy helyre felvettek - öröm van, végre lesz pénzem! Csak hát aztán kiderült, hogy százezres nagyságrendben követeltek volna tőlem pénzt a munkaruhára a belső képzésre (kihordási idő és tanulmányi szerződés keretein belül), így amint ezt megtudtam, léptem is pár napon belül, ez eddig tartott. Egy másik helyre szintén felvettek... csakhogy ide mindenkit felvesznek, mert ez egy 3 műszakra minimálbért fizető legalja putri gyár volt az ehhez dukáló ordenáré főnökökkel és értelmetlen hajtással, amit bírtam 3 hétig. Amúgy 2 műszakban még tán csináltam is volna.


Ja igen, milyen helyekre adtam be a jelentkezésemet? Biztos olyanokra, amiken meg se felelek a követelményeknek! Nos igen: adminisztráció, ügyfélszolgálat, értékesítés, TESCO, sőt még raktárba is beadtam az önéletrajzomat... és gyakorlatilag semmi más nem volt. Nagyképűség nélkül mondom, hogy tuti jobb vagyok papír szerint még ezzel a semmitmondó diplomával is, mint a jelentkezők 99%-a és alighanem megfelelek az elvárásoknak (ami legtöbbször kimerül az érettségiben és abban, hogy be tudj kapcsolni egy számítógépet). Szintén megyeszékhely, szintén kelet, szintén környékbeli munkahelyek, csak nálam még a pályakezdők utáni támogatás is járna a cégeknek. Nekem is azt tanácsolta pár zseni, hogy költözzek Pestre, csak azzal nem számolt egyikük se, hogy ennyi erővel akkor el se menjek dolgozni, mert a fizetés jó fele elmegy még akkor is, ha csak a legapróbb, legundorítóbb kis lyukat bérled ki.


Hopsz, ez mégse volt túlzottan biztató. Shit happens, ez a magyar valóság, a valóság meg nem feltétlenül az igazságosságról vagy a reményekről szól.

2017. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Én bsc után Juli-febr kerestem állást, Bp-n..

Ha ennyitol kikeszulsz lesznek bajok...

2017. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Vagy elmész egy gyárba dolgozni, bárhova, ahol van előrelépési lehetőség, akár betanított munkára is, termelésbe. Aztán felküzdöd magad. Megismernek, stb.


Külföld, rendbe szeded magad anyagilag, aztán továbbképzés.


A kérdésre válaszolva.


Nem tudod nyugodtan viselni, főleg, ha magadat kell fent tartanod. Akár milyen munkát el kell vállalnod, aztán mellette még tudsz tanulni.

Sportolj is! Nagyon fontos!

Nehogy depresszió legyen a vége, mert akkor eddig, amit felépítettél, az is eltűnik...

2017. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
irok privatot :)
2017. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!