Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató jogésrtést követ...

Munkáltató jogésrtést követ el hogy 8-án nem kaptunk fizetést és 10-e vasárnap? Vagyis csak 11én lesz fizu és 10-ig kéne lennie?

Figyelt kérdés

A szerződésben nincs ott meddig kéne fizut kapnunk és ha ott nincs akkor az az érvényes ami az Mtben van. Ott meg az szerepel hogy 10-ig az összes rendelkezésre kell álljon. Nyilván ha 10. az hétvége vasárnap akkor az azt megelőző munkanapon legkésőbb.


Vagyis summa summarum ha én 8-án nem kaptam pénzt az eleve jogot sért? Mert hétfő már 11?


2017. szept. 9. 08:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Elvileg jogsértés. Gyakorlatilag ha a banki rendszerre

fogja (voltak fennakadások a napokban), akkor akár ki is

bújhat alóla.

2017. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Gyakorlatilag ha a banki rendszerre

fogja "


Nem, ez tévedés. Ha elolvasod a vonatkozó jogszabályt nem véletlenül van az benne hogy az összeg 10-ig RENDELKEZÉSRE kell álljon. Nem az én dolgom ő mikor hogyan utal mennyi az átfutás, a munkáltató dolga és felelőssége hogy úgy küldje a pénzt hogy 10-én 23.59ig oda is érjen.


Elvileg ugye így kéne lennie...

2017. szept. 9. 09:08
 3/22 A kérdező kommentje:

" akkor akár ki is

bújhat alóla."


Egyébkétn meg ma már a netbankban óra perc másodperc pontossággal meg tudom nézni azt is mikor LETT KÜLDVE a pénz.

Ezért nevetséges az arra való hivatkozás hogy utaltak hogyhogy még nem ért oda.... a fránya bank ül a pénzen.... mikor a netbankban meg látszik hogy kamu dehogy utalt....

Röhej.

2017. szept. 9. 09:10
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Te ugyanaz vagy akinek csökkentették a fizetését? Nagyon hasonló a stílusotok.
2017. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Banki rendszerben ha látod, mikor utalta, és ő elutalta

neked PÉNTEKEN, és a bankod nem írta jóvá, akkor az

mégis kinek a hibája?

Munkáltató harmadik félért (jelen esetben a banki rend-

szerért) hogy vállalhatna már kezességet?

2017. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó te is vállalod, hogy a határidőig beérkezik a villanyszámládra a befizetés. Őket sem érdekli mikor indító. Szóval ez nem mentség.
2017. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Banki rendszerben ha látod, mikor utalta, és ő elutalta

neked PÉNTEKEN, és a bankod nem írta jóvá, akkor az

mégis kinek a hibája? "



Te tudsz olvasni és szöveget értelmezni?

Fel tudod fog a rendelkezésre állás mit jelent?


Segítek: azt jelenti hogy az nem az én dolgom ki mikor és mit ír jóvá. Kinek a hibája nem az én dolgom.

Én azt tudom hogy nekem 10-én 23.59-ig vagy ha 10-e vasárnap mint jelen esetben akkor 8-án 23.59ig a számlámon /(kezemben) kell lennie a pénznek.


Ezte jelenti a rendelkezésre állás.

Ki utalt mikor ki írt jóvá mikor nem az én dolgom. Nem rám tartozik. Oldja meg ahogy akarja az ő dolga.

2017. szept. 9. 13:00
 8/22 A kérdező kommentje:
DE persze ez csak teoretikus fejtegetés mert nem utalt semmit pénteken.
2017. szept. 9. 13:08
 9/22 A kérdező kommentje:

Úgyhogy még a bankra se lehet kenni.


De még 1x nekem tök8 kire kenné mert nem dolgom ezt elfogadni ezzel foglalkozni-


Miért őt érdekli hogy ha én reggel nem érek be időben akkor miért nem értem be? pl rajtam kívül álló ok pl baleset érdekli őt? dehogy érdekli.


Na hát én is így állok hozzá. Ő gondja ő baja oldja meg ahogy akarja.

Ahogy ő áll hozzánk mki is úgy állunk hozzá.

2017. szept. 9. 13:11
 10/22 anonim ***** válasza:
1 nappal kesőbb kapod meg. Na bumm. Most belehalsz ebbe, mi? Menj a fenèbe az àllandó hülye kerdèseiddel.
2017. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!