Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akkortól vagyok bejelentve,...

Akkortól vagyok bejelentve, ha aláírtam a munkaszerződést?

Figyelt kérdés

Bocsi, ez az első munkahelyem. :) Szóval sok mindent nem tudok.

Egy hetet ledolgoztam, de munkaszerződést még nem írtam alá. Kétszer is kérdeztem, hogy mikor lesz. Azt mondta a főnök, hogy már be vagyok jelentve, csak a papírok késnek, de majd hozza, ne kérdezzem meg többször, hogy mikor. Még el is hinném neki, ha nem lenne egy másik munkatársam, aki két héttel előbb jött, mint én, de ő se írt alá semmit, neki is ugyanezt mondták.


Lehetséges, hogy be vagyok jelentve, vagy csak lerázó szöveg? Félek, hogy ki se fizetnek...


2017. szept. 9. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Ellenőrizd, hogy van-e TB-d.

Egyébként valószínűtlen, hogy be lennél jelentve, mert annak feltétele a munkaszerződés.

2017. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Máshogy nem lehet? Mert TB-m van, mert van hallgatói jogviszonyom.
2017. szept. 9. 13:31
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem feltétele a bejelentésnek a munkaszerződés, attól, hogy még nincs, simán be lehetsz jelentve.

Az ügyfélkapune tudod ellenőrizni.

2017. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, elmondod légyszi, hogy hol? Kerestem, beléptem az ügyfélkapuba de nem találom. :D
2017. szept. 9. 13:37
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

1. vagyok

Akkor úgy mondom, hogy jogilag feltétele, mert a munkaviszony létesítéséhez kell munkaszerződés.

2017. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 TAJ nyilvántartással összefüggő szolgáltatások / Biztosítási jogviszony (ha jól emlékszem).
2017. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, de van TB-m, ez biztos, mert van hallgatói jogviszonyom. :) Sajnos annyiból, hogy kiírja, van, nem derül ki, hogy be vagyok-e jelentve. :/
2017. szept. 9. 14:27
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Én is egy hete dolgozom, nem írtam alà mszerződést még. Tuti be vagyok jelentve (mhely jellege miatt nem is engednènek egy napot sem dolgoznom papírok nélkül).
2017. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

"(mhely jellege miatt nem is engednènek egy napot sem dolgoznom papírok nélkül)"

Akkor mégis papírok nélkül dolgozol...

2017. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lol, ügyfélkapun én több mint 1 hónap után (kb. az első havi bér kifizetése után) láttam, hogy megjelenik a munkahely. Úgyhogy azért egy hét után ne ajálgassátok már embereknek, hogy ha nincs ott, akkor menekülj... :D
2017. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!