Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akkortól vagyok bejelentve,...

Akkortól vagyok bejelentve, ha aláírtam a munkaszerződést?

Figyelt kérdés

Bocsi, ez az első munkahelyem. :) Szóval sok mindent nem tudok.

Egy hetet ledolgoztam, de munkaszerződést még nem írtam alá. Kétszer is kérdeztem, hogy mikor lesz. Azt mondta a főnök, hogy már be vagyok jelentve, csak a papírok késnek, de majd hozza, ne kérdezzem meg többször, hogy mikor. Még el is hinném neki, ha nem lenne egy másik munkatársam, aki két héttel előbb jött, mint én, de ő se írt alá semmit, neki is ugyanezt mondták.


Lehetséges, hogy be vagyok jelentve, vagy csak lerázó szöveg? Félek, hogy ki se fizetnek...


2017. szept. 9. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nem csak azt írja ki, hogy van-e, hanem azt is, hogy milyen jogviszony alapján, ahol az iskola/munkahely neve is ott van.
2017. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%

Az ügyfélkapun felsorolja a lekérdezés által az összes olyan helyet, dátumokkal, ami által biztosítottnak számítottál és jelenleg is számítasz.

A nyilvántartás elindítása előtti munkahelyek lehetséges, hogy nem szerepelnek benne, ha még régebben megszűnt vele a jogviszony, de ez a probléma nálad nem állhat fenn.

A nyilvántartást időnként frissítik, tehát előfordul, hogy rögtön nem "látható" a bejelentés.


Dolgozót bejelenteni a munkavégzés megkezdése előtt kell. Tehát ez akár független is lehet a munkaszerződés aláírásától már csak azért is, mert az MT (munka törvénykönyve) lehetőséget ad a dolgozónak arra, hogy a munka megkezdését követő 30 napon belül azonnali hatállyal megszüntesse a jogviszonyát (próbaidő kikötése nélkül is) arra hivatkozva, hogy nem kapott írott szerződést. Ugyanis a szerződés írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége, nem pedig a dolgozóé. A 30 nap eltelte után erre hivatkozva nincs lehetősége már meglépni ezt a jogi következmények nélkül (felmondási idő, stb.).

Függetlenül attól, hogy van szerződésed, vagy sem, a ledolgozott időre bérezés jár!


Probléma esetén mindig az illetékes hatóságnál kell panaszt/bejelentést tenni (nem kell parázni, hogy most akkor fekete munkás vagy, vagy sem, ők is a földön járnak, ismerik a munkáltatók simliskedéseit is). Ez a hatóság pedig a "volt" Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség. Jelenleg valamilyen Foglalkoztatási Főosztály vagy Szerv néven futnak a kormányhivatalok égisze alatt, tehát ott találod őket. Panaszt/bejelentést kizárólag személyesen lehet tenni, jegyzőkönyvezik (kérheted személyed "titkosítását"), és arra indítják el az ellenőrzési eljárást.

Az én megyémben (KEM) nagyon rugalmasak, segítőkészek, és körültekintően járnak el.

2017. szept. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Most akkor ez egy jó kérdés. Megnéztem, és csak az oktatási hivatal miatt van TB-m. Akkor most vagy nem jelentett be, vagy még nem jelent meg. Fogalmam sincs, mit csináljak, szóljak a munkáltatónak?
2017. szept. 10. 09:45
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazából én sem tudom, nem vagyok a helyedben.


Én - valószínűleg - megvárnám az első fizetés napját (ha még a fenti 30 napon belül esedékes), hogy egyáltalán kifizet-e.

Ha 30 napon túl lenne a fizetés esedékessége, akkor lehetséges, hogy még időben érdeklődnék a két hatóság közül az egyiknél: NAV (ide érkezik a munkáltatótól a bejelentés, ők rögtön látják), vagy a foglalkoztatási hatóság (ők is meg tudják nézni, hogy be vagy-e jelentve).

2017. szept. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!