Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalóként felmondtam,...

Munkavállalóként felmondtam, és a felmondásom állítólag "nem egyértelműen" fogalmaztam meg. Igazuk van?

Figyelt kérdés

A felmondásomban annyi szerepel, hogy az Mt. 65. § (1) alapján munkaviszonyomat felmondással megszüntetem. (Nem azonnali hatállyal, és nem is próbaidő alatt.) Személyes adatok, keltezés, aláírás, és ennyi.


A felmondást postán adtam fel, tudtommal ilyen esetben a levél átvételével tekintendő átadottnak, vagyis a felmondási idő a levél kézhezvételét követő naptól indul.


Na most azzal hívtak fel, hogy konzultáljak már a könyvelővel, mert nincs benne a felmondásomban, hogy mikortól nem fogok dolgozni. Pedig ez nem tök egyértelmű? Épp azért adtam fel postán, hogy dokumentálva legyen az átvétel, és ez később ne okozzon félreértéseket. Erre most ezen vannak fennakadva, hogy hát írjak már egy másik felmondást, ami a könyvelő szerint is jó, és adjam már le újra.


Én eddig teljesen biztos voltam abban, hogy minden rendben csináltam, és baromira nincs kedvem új felmondást írni. Igazam van?


2017. szept. 12. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Tőlem anno úgy fogadták el, hogy alulírott xy kérem munkaviszonyom közös megegyezéssel való megszüntetését, 2017.09.12. nappal.

Előtte megbeszéltem mennyi a felmondási idő, mennyit kell letöltenem..stb és az alapján megmondták melyik az utolsó munkában töltött napom.

2017. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Az hogy szarul írod meg a felmondásod az nem a munkáltató hibája.


Másrészt nem értem mit kell ezen hisztizni, azt kérték hogy egyeztess a könyvelővel, mikortól nem dolgoznál, miért jelent ez akkora problémát? Ami idő alatt kiírtad a kérdést, az alatt simán egyeztettél volna felmondási időt is.

2017. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy szarul írtam meg a felmondásom.


Nem az a bajom, hogy egyeztetnem kell a könyvelővel, hanem hogy azt szeretnék, hogy írjak egy új felmondást, pedig már írtam egy teljesen korrektet.

2017. szept. 12. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a munkáltatóval értek egyet, de lehet, hogy tévedek. Ma, szept 12én megírom a felmondást, feladom. Lassú a posta, miegyéb, senkinek nem kell magyarázni. A munkáltató megkapja a leveledet mondjuk 21én. Honnan tudja ő, hogy mikortól akarsz felmondani, ha nem írod bele? Én ugyan személyesen atam be eddig mindig a felmondásomat, de mondtam már fel úgy, hogy hétfőn beadtam a papírt, hogy szerdától indul a felmondási időm (mert mondjuk kedd-szerdán pont szabin voltam). Szóval akár gondolhatja a munkáltató azt is, hogy te majd csak jövő hónap 1jével mondasz fel. De mivel nem gondolatolvasók, ezért kértek meg, hogy pontosíts.
2017. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne kekeckedj ezen, add fel újra a postán, elsőbbségivel(!), írd bele a mai dátumot, ennyi. A huzavona sokkal tovább tarthat, mint ez a megoldás.
2017. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 4


Onnan, hogy a felmondási idő a kézhezvételt követő napon indul. Ja, hát kellemetlen lenne, ha csak 5-10 nap alatt kapták volna meg, de ez benne volt a pakliban, még mindig biztosabbnak érzem, mint hogy személyesen adjam át, aztán ne legyen dokumentálva.


Egyébként ha meghatároztam volna, hogy a példa kedvéért, én szeptember 13-tól akarok felmondani, de csak szeptember 21-én kapja meg a levelet, akkor az inkorrektség lenne a munkáltatóval szemben, ráadásul törvényesen nem is érvényes.


Épp ezért nem értem, mi a bajuk, én nem tudom megbecsülni a posta sebességét, így nem írhattam bele egy dátumot, mikortól mondok fel, amúgy sem igazán tudom értelmezni jogilag, hogy "mikortól mondok fel". Hozzáteszem, dátum az van benne, a keltezés dátuma, ez volt a postára adás dátuma is, és 1 munkanap alatt kézbesített is a posta.


# 5


Ez pontosan így is volt, és szépen kézbesített is a posta 1 munkanap alatt. Természetesen az aznapi dátumot beleírtam, hiszen keltezést szokás írni hivatalos levelekbe. Épp ezért nem értem, mit csináltam rosszul, most mit nem értenek.

2017. szept. 12. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor írd bele a szövegbe, hogy hányadikától kezdeményezed a felmondásodat. Akkor nem tudnak mibe belekötni, most is valószínűleg csak az időt húzzák.
2017. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!