Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyiért mennél el dolgozni-v...

Mennyiért mennél el dolgozni-van értelme ennek a kérdésnek? Annyiért megyek el amennyiért felvesznek

Figyelt kérdés

Van értelme azt firtatni hogy „na mennyiért mennél el dolgozni?“

Mennyit szeretnél keresni?

Hát minél többet. de aztán vannak realitások is, és mennyiért dolgoznék? Amennyiért bárki is hajlandó felvenni.... nem válogathatok az állások között örülhetek ha valamit találok. Fizetnek amennyit fizetnek választás úgysincs örülhetek hogy egyáltalán van valami.


Szóval van értelme az ilyen bullshit kérdéseknel? Hol szeretnél dologzni-ahova felvezsnek egyáltalán

Mennyiért vagy hajlandó elmenni dolgozni? Amennyit fizetnek. Ha minimálbért és más nincs akkor annyiért. Választás nincs vagy elfogadom a szart ami van vagy ülök otthon 0 ft -ért...

ez van.


Vagy tévednék?


2017. szept. 13. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Saját nézőpontodból igazad van: annyiért mennél el dolgozni, amennyiért felvesznek (bár itt is lehet szélsőség: ha nem lenne minimálbér, vagy a munkáltató feketén akarna foglalkoztatni pl a minimálbér harmadáért, akkor jó eséllyel nem mennél el).


Mások, más nézőpontból más választ adnának ugyanerre a kérdésre. A jó munkaerőnek megvan az értéke is és általában tudja ezt magáról. Egy jó informatikus jó eséllyel nem fog elmenni 120 ezerért dolgozni (sem az IT szektorban sem mondjuk Tescos árufeltöltőnek), hanem tovább keresne a kvalitásának és az igényeinek megfelelő munkát.


Nem mindenki él máról holnapra (sőt: annak kellene általánosnak lenni, hogy tudjuk: nagyságrendileg az életünk során megkeresett pénzt költjük el az életünk során, ezért az aktív időszakokban félre kell tenni a nem aktív időszakokra is), így sokaknak nem szükséges minden sz*r melót elvállalniuk ha épp 2 állás között vannak, nyugodtan várhatnak a jobb lehetőségekre. (Nem is lenne részükről logikus elmenni gyárba 3 műszakba, mert azzal is nehezítik az álláskeresésüket).

2017. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta, igazából neked is biztosan van olyan minimumod, ami alatt nem mennél el dolgozni, csak lehet, hogy ez kevesebb, mint a minimálbér. Ha valaki azt mondaná, hogy havi 1000 Ft nettóért dolgozz napi 12 órát, valószínűleg nem mondanád azt, hogy "hát, ennyit adtak, akkor ennyiért fogok dolgozni".


Más, akinek versenyképesebb tudása van nálad magasabbra tenné ezt a lécet, mint a minimálbér, és így máris van értelme a kérdésnek. Mint ahogy a "hol dolgoznál?" kérdésnek is egy keresett szakmában. Programozóknál pl. ma már az alkalmazott van nyeregben, a főnök nyalja az ő seggét, különben húz is el egy másik helyre.

2017. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én olyan átlagjózsikról beszélek mint én magam. Aki ugyan tanult és van szakmája csak az korlátozottan piacképes és örülhet ha talál valamit egyáltalán.

Szóval nem úgy vagyok (én meg a hozzám hasonló átlagjózsik) hogy 10 állásajánlatom van és én döntök mit választok, hanem nagy nehezen tán 1-2 helyet találok ami szóba áll velem és dönthetek hogy elmegyek szar pénzért vagy otthon ülök a semmiben 0 ft-ért

2017. szept. 13. 10:32
 4/15 anonim ***** válasza:
24%

@1

Ez szép és jó, és normális körülmények közt tényleg így működne a világ. Azonban nem mindenki IT-s és főleg nem mindenki pesti, még akkor se, ha a GYK-n varázslatos módon mindenki IT-s és mindenki pesti, legrosszabb esetben is nettó 300-as fizuval. Ezerszer leírtam és még ezerszer le fogom írni, ha kell: Pest megyétől keletre (a továbbiakban: "Keleten") nem így megy a sztori, főleg friss diplomásként.


Akinek van protekciója, az elhelyezkedik. Hangsúlyozom - kap munkát, de szó nincs arról, hogy a szakmájában. Aki nő, az szintén szerencsés helyzetben van, mert irodába bármikor felveszik. Ugye megvan az a látvány mindenki előtt, amikor egy hivatalban, egy postán, de még akár egy gyár termelési irodájában is mindenki férfi? Jó, mert én még sose láttam ilyet, olyat viszont annál többször, hogy 20-ból 19 irodai alkalmazott nő. Aki rendelkezik jogosítvánnyal, az szintén kap állást. Természetesen a B felejtős, csak a C és a D érdekel mindenkit. Csak hát friss jogsist oda se keresnek, még a sóderes KAMAZ-ra is sok-sok év tapasztalatot követelnek. Bármely boltba bármikor van felvétel... ha van eladói szakképesítésed, mert újabban már oda se elég az érettségi. A MÁV-ról ne feledkezzünk meg, talán az egyetlen, ami korrekt megoldás, csak hülye az, aki a milliós összegről szóló tanulmányi szerződést és az azzal járó a munkáltatótól való függést elvállalja.


Férfiként két valós lehetőséged van. Vagy szerzel olyan szakképesítést, amivel közalkalmazottként tudsz éhbérért robotolni (tanár, tanító, könyvtáros és társai), vagy 3 műszakban gyári munkás leszel. További két alternatíva a vállalkozás vagy a Pestre költözés, hogy melyiknek mik az előnyei és a hátrányai, talán nem szükséges részleteznem.


Forrás: az általam elküldött 53 jelentkezés, az azokra érkezett válaszok (hiánya) és még a TESCO-tól is elutasítás, illetve a szintén OKJ-s vagy diplomás ismerőseim dettó ugyanilyen tapasztalatai.


Ja, hogy én mennyiért lennék hajlandó dolgozni? 3 műszakos gyárban próbaidő alatt 140-ért, bárhol máshol 120-ért.

2017. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát kb dettó én is ezt írhatnám le.

Öntöm az életrajzokat a hirdetésekre.... visszajelzés? Se....

Olyan helyekről se ahol állítólag akkora a hiány hogy jaj mindjárt bezárunk... még oda se kellek pedig amitz elvárnak azt teljesítem tudás iskolázottság stb...

2017. szept. 13. 11:07
 6/15 anonim ***** válasza:

#4:

nem veszik fel egyből a nőket. Ahhoz úgy is kell kinézni.


B nem felejtős, mert van -sima- futár állás is. Igaz, más kérdés mennyire éri meg.


És ha ennyire jól tudod a dolgokat, mégis miért nem úgy teszed a dolgokat, hogy jók legyenek?

2017. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

@6

"B nem felejtős, mert van -sima- futár állás is. Igaz, más kérdés mennyire éri meg."

Jó, papíron van, napi 2-4 órára bejelentve, hó végén még a minimálbér sincs meg. Ez az, amit már állásnak se nevezek, úgyhogy nem is vettem ide. A területi képviselő is egy más sztori, ahova szintén B kategória kell, plusz 3-4 év vezetési tapasztalat + protekció (említettem már a protekciót?).


"És ha ennyire jól tudod a dolgokat, mégis miért nem úgy teszed a dolgokat, hogy jók legyenek?"

Bármikor bármit csináltam életem során, az elméletben vérprofi voltam. Ezzel egy időben bármikor bármit csináltam életem során, a gyakorlatból nagyon csúnyákat zakóztam sorozatban. Egyébként mit kéne máshogy csinálnom? Hétszentség, hogy nem fogok még 3 évet elpazarolni az életemből egy újabb alapszakra, mint ahogyan 3 műszakot se fogok még egyszer elvállalni. Nem azért tanultam, hogy segédmunkás legyek.

2017. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4: Értem amit írsz és részben igazad van. Válaszomnak 1) is az volt a lényege, hogyha megteheted és jó eséllyel kaphatsz jobbat, akkor várhatsz jobbra. Ha átlagjózsi vagy, vagy olyan helyen ahol nincs munkalehetőség ott meg nyilván elvállalod azt, amit lehet (mert szép dolog a büszkeség, de enned is kell).


Azt viszont értsd meg, hogyha már van lehetőséged félretenni (akár egy 100 ezres fizetésből is lehet), akkor viszont célszerű lépéseket tenni azért, hogy ne rekedj meg a 3 műszakos nehéz meló vagy a könnyű de rosszul fizető irodai meló szintjén: képezd magad (a tudásodat, tanulj nyelvet stb), és raj félre, hogy alkalomadtán dobbanthass pl Budapestre egy jó állásra (ahonnan van perspektíva továbblépni).

2017. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"pl Budapestre egy jó állásra "


Budapest = jó állás???


Itt születtem mindig is itt éltem Bp-en itt keresek (csak nem találok...) jó állást....

2017. szept. 14. 17:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Bp-n van a legtöbb cég Mo-n, gondolom, szóval. :/

És még így is jobb helyzetben vagy kérdező, mint egy vidéki. Vidékinek még 100ezer forintot kell havonta mondjuk lakbérre költeni, első hónapban, beköltözés előtt meg 2 havi kaució kell.

Amikor látok hirdetést, hogy egy lakás kiadó, már meg se lepődök a 2 havi kaución. Már várom a 3 havi kauciót is. És ha ez megtörténik, onnantól kezdve a 4 havi kauciót fogom várni.


És még egy kis gondolat a kérdésedről. Igen, amikor az ember nem talál munkát(mindegy,mi miatt), akkor már tényleg mindegy, hogy minimálbér. :(


#7:

igen, ezt tudom, hogy a futárt előszeretettel jelentik be 2-4 órára. De ugye ott a borravaló. Nyugdíj? ja, a nagy semmi lesz.

Arra. hogy mit kéne másként csinálnod. Talán azt kell mutatni az interjúkon, hogy az ember igenis akarja a munkát, akkor is, ha az számára rossz.

Vannak, akik a számukra rossz munkát is elvállalják, mert kell a pénz. És talán érdemes is mindenkinek ilyenné válnia, aki nem talál egy idő után munkát.

Szakmában elhelyezkedni? Úgy hallottam, hogy aki kilép diplomával a kezében, nagy eséllyel nem a szakmájában fog dolgozni.

Férfi létedre egyébként elmehetsz olyan helyekre, ahol nő nem rúghat labdába: ács, asztalos, kárpitos, tűzoltó(ide fel se vehetik vonulósként a nőt).

Csak néhány szakma, amit a nő nagyon nagy eséllyel nem választ.

2017. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!