Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyi lenne a reális...

Tényleg ennyi lenne a reális bérezés egy junior fejlesztőnek?

Figyelt kérdés

Egy senior ismerősöm mondta, hogy a friss diplomások el vannak maguktól szállva, mert kijönnek az egyetemről és mindjárt nettó 240 és a fölött akarnak keresni tapasztalat nélkül.


"Annak idején ez nem így volt. Volt alázat az emberekben.", mondta.


Ő szerinte a legtöbb kezdőnek nettó 160 - 200 járna, mivel semmilyen technológiát nem ismernek és az eslő 6-12 hónapban overhead-ek lesznek.


Ezzel szemben a legtöbb "mennyit kérhetek juniortként" kérdésre a válasz simán nettó 270-320 között mozog.


Én azt gondolom, hogy nettó 160 az egy betanított munkás bér műszakpótlékkal, de nem egy programozóé. Azt gondolom, hogy egy cégnek pénzt és energiát kéne fektetni a juniorok képzésébe, hogy megalapozza a cég jövőjét. Persze ehhez biztosítani kell, hogy ne menjenek el.


Ti hogy látjátok?



2017. szept. 16. 14:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Nettó 200 irreálisan kevés. Szerencsétlen gyerek elmegy egy Lidl-be pénztárosnak, és többet kap. Fejleszteni nem tud mindenki, de termékeket pityegtetni én is szoktam a gyorskasszában magamnak.

Szerintem ha nem teljesen agyhalott a junior gyerek, akkor nettó 3-350 full reális.

2017. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó voltam:

A Lidl Magyarország áruházaiban dolgozó munkavállalók


átlagkereset jelenleg bruttó 334 ezer forint, amellyel az iparágra jellemző átlagbéreknél magasabb fizetést biztosít munkavállalóinak a cég

- közölték. A vállalat több mint 4000 munkavállalót foglalkoztat, munkaerőhiánnyal nem küzdenek - számolt be a Lidl.


Forrás: [link]

2017. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Állítólag nettó 200 az átlagkereset Mo.-n. Nem gondolom, hogy átlag alatt kéne keresnie.
2017. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért a Lidlben se kapsz 200 nettót kezdőként, ráadásul nem véletlenül adnak ott többet. Csak figyeld meg milyen pörgés van a Lidl pénztárnál és ehhez képest milyen lassú egy Tesco pénztáros mondjuk.


A 200 nettót kezdőre írtam. Ha valamilyen programnyelven az egyetemi gyakorlatnál kicsit több tapasztalat van az már nem teljesen kezdő szint.

2017. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha egyetem mellett utolsó 1-2 félévben szerzett egy kis munkatapasztalatot akkor Bp-en kezdésként 300 nettó simán megkérhető.


Az senkit sem érdekel, hogy az ő idejében mi volt. Az akkor volt most meg most van.

2017. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Aki szerzett tapasztalatot az nem kezdő utolsó. A diploma megszerzése ilyen szempontból szerintem mindegy mikor. Mármint mindegy, hogy diploma után két év szakmai tapasztalat vagy diploma előtt két év.


Szóval a kezdő az nálam a tényleges kezdő, aki előtte legfeljebb a mekiben diák munkázott. Ő a legritkabb esetben kap 300 nettót.


Aki 1-2 évet szakmai munkát végzett az viszont nem kezdő. Így jogosan kér többet.

2017. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
300 netto alap.Az alatt nem is értem mit akar egy cég...a lehúzáson kívül.A kollégád egy barom,ha ez neki sok.
2019. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!