Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én nem érzem a nagy munkaerőhi...

Én nem érzem a nagy munkaerőhiányt egyáltalán pedig minimálbéres hely-ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Minimálbéres tróger hely, és mégis. Itt nincs munkaerőhiány pesdig azt hinné az ember már nem is lehet találni embert minimálbérért. És tessék. Itt is van fluktuáció emberek mennek el de jönnek is.

Múlt héten ment el valaki már itt a helyére az új. Mennyi nap is? 4??


A főnök meg szarik mindenre ez van miiimálbér nem tetszik elmész majd jön más a helyedre. És tényleg jön. És Budapest nem egy nógrádi zsákfalu!!


Szóval hogy lehet hogy én marhára nem érzem a munkaerőhiányt? A penny lidl aldi vért hugyozik hogy nem minimálbérért hanem 2x annyiért embert találjon pakolni. És alig van.

Itt meg szarért húgyért is van ember pedig egy kis szutyok cég.


????


Ki érti ezt?


2017. szept. 20. 08:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De persze inkább elbukta a szerződést mint hogy azt mondta volna hirdetünk embert keresünk azonnali kezdéssel 180 nettóval.

És lett volna ember.

2017. szept. 20. 13:22
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

"De mindjárt jön egy idióta gyökértroll aki elmagyarázza hogy "majd gyünnek a román ukrán stb munkások"....."


És tényleg jönnek. Hirtelen a Samsung jut eszembe, ahol tömegével vannak vendégmunkások. De akkor meg azt nem értem, hogy ha van pénze a cégnek szállót bérelni (sőt ha nem kamu, amit itt olvastam, akkor az egyik gyár konkrétan saját szállót építtetett) és a meglévőkön felül újabb buszokat megrendelni nekik, akkor hogy nincs pénze fizetést emelni. Mindegy, ebbe én nem látok bele, de nekem annyira szürreális ez az egész...

2017. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Hirtelen a Samsung jut eszembe, ahol tömegével vannak vendégmunkások"


Ideig óráig..... építési vállakozó felvett román csapatot 14 embert dolgoztak neki 1 hónapot ezalatt kinézték a helyet az osztrákoknál (mert ide csak közelebb van mint romániához) majd megvolt az osztrák hely és a 14 ember egyik napról a másikra lépett. és ez eleve így volt eltervezve igazából nem is egy spontán dolog volt... jó kis sztori?

2017. szept. 20. 13:36
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

Én jelenleg egyetemen tanítok bruttó 180e Ft-ért, versenyszférában bruttó 210e-nél nem ajánlottak többet.


Munkába menet láttam 6 kiplakátolt hirdetést betanított munkásokat kerestek 280e-től egészen 360e-ig. Szépen végigtelefonáltam mindet, de egyik sem fog összejönni.


Első alibi kiírás volt, az állást már betöltötték. Két esetben emelt díjas számba futottam. Egy esetben a kiírt minimális havi fizetés 280e Ft, 30 napra és napi 12 órára esti műszakban pótlékokkal együtt értendő.

A maradékról meg kiderült, hogy nem is annyira betanított munka, mint ahogy a kiíráson olvasható pl. tenger és víz alatti hegesztés, illetve daruzás lenne a feladat.

2017. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Paragon Belial

Látom környékbeli vagy :)

Jászberény porszívó részlegébe (ez a jobbik hely gyáron belül) keresnek embereket bruttó 800 ft/órabérért.

Szolnokon volt az ottawában egy 300E bruttót hirdető állás sokáig, de egy bazi nagy gépből kell kimosni a vegyszert, gondolom az egészségre ártalmas anyag ezért nem nagyon mennek oda hiába a "nagy" lové.

Posta (Szolnok) meg éjszaka 12re (havi 180-200 óra) adna 164E-ret. Haver telefonált de nem kérdezett rá hogy pótlékokkal avagy sem, mert folyamatos éjszakára nem megy.

Itt a környékünkön a munkák nagyja tényleg betanított munkás lenne alamizsna bérért.

2017. szept. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

@15

Igen, pontosan ez a helyzet, de nyugi, téged is lepontoznak majd a Pesten félmillió alatt nem kereső infósok, akik még soha nem hagyták el a városhatárt életük során és azt hiszik, kamuzunk, amikor leírjuk a magyar valóságot.

2017. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!